אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בואינג מפתחת בחלל ציפוי משטח דוחה נגיפים, נגד הקורונה צילום: בלומברג

בואינג מפתחת בחלל ציפוי משטח דוחה נגיפים, נגד הקורונה

יצרנית המטוסים האמריקאית עורכת מחקר בשיתוף עם אוניברסיטת קווינסלנד על ציפוי משטח שבאמצעותו ניתן יהיה למנוע התפשטות מחלות ויראליות ומיקרוביאליות

22.02.2021, 19:35 | חדשות חוץ
יצרנית המטוסים האמריקאית בואינג החלה לבצע ניסויים בחלל בציפוי דוחה נגיפים, העשוי להיות יעיל במאבק בקורונה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי אתר מרקט ליין, בואינג עורכת מחקר בשיתוף עם אוניברסיטת קווינסלנד על ציפוי משטח שבאמצעותו ניתן יהיה למנוע התפשטות מחלות ויראליות ומיקרוביאליות. הציפוי מיועד לשימוש באזורים שבהם ישנו מגע יד אדם כמו אבזמים, משענות יד, ריפודים ומגשי אוכל. הכוונה היא שבנקודות אלה יושמד הנגיף ובכך תימנע העברתו הלאה.

המטרה המקורית של המשטח היתה לסייע בהגנה על משימות חלל, ולפיכך החלו להיערך ניסויים בתחנת החלל הבינלאומית (ISS). ואולם, לנוכח התפשטות הקורונה ברחבי העולם החליטה בואינג לעשות הסבה לציפוי, כך שאפשר יהיה להשתמש בו במטוסים וביישומים תעשייתיים אחרים.

תוצאות הניסוי יועברו במהלך השנה מהחלל למחקר נוסף על כדור הארץ. אם יוכח כיעיל ויזכה באישורים רגולטוריים, בואינג עשויה להשיק את הציפוי לצורכי מסחר ולתרום בכך להתאוששות תעשיית התעופה. בעבר, בואינג פיתחה גם אור אולטרה־סגול היעיל בחיטוי משטחים.

כיום, חיטוי מטוסים ומערכות סינון אוויר הם הכלים העיקריים המשמשים את התעשייה במאמציה למנוע הפצת מחלות.

מנכ"ל בואינג דיוויד קלהון, צילום: youtube מנכ"ל בואינג דיוויד קלהון | צילום: youtube מנכ"ל בואינג דיוויד קלהון, צילום: youtube

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות