אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת EquityBee גייסה 20 מיליון דולר

חברת EquityBee גייסה 20 מיליון דולר

מדובר בגיוס שני לחברה המאפשרת לעובדי סטארטאפים לגייס את ההון הדרוש למימוש האופציות שלהם. את הסבב הנוכחי הובילה קרן Group 11 של דובי פרנסס. מאז השקת הפלטפורמה ב-2018 גוייסו באמצעותה עשרות מיליוני דולרים לעובדים, כולל כאלה שהגיעו להנפקות או מכירות כמו Airbnb, JFrog ו Palantir

23.02.2021, 09:09 | מאיר אורבך

חברת EquityBee, המאפשרת לעובדי סטארטאפים לגייס את ההון הדרוש למימוש האופציות שלהם, גייסה 20 מיליון דולר בסבב גיוס שני. את הסבב הובילה קרן Group 11 של דובי פרנסס והשתתפו בו הקרנות Zeev Ventures, בהובלת אורן זאב, Battery Ventures ו-ICON Continuity Fund.

קראו עוד בכלכליסט

EquityBee הוקמה ב-2018 על ידי אורן ברזילי, מנכ״ל החברה, עודד גולן, סמנכ״ל מוצר, ומודי רדשקוביץ, סמנכ״ל תפעול. EquityBee מעסיקה כ-30 עובדים. החברה גייסה 28 מיליון דולר מאז הקמתה, בין המשקיעים בה קרנות ההון סיכון Group 11 ו-Battery Ventures.

דובי פרנסס, צילום:  Group 11 דובי פרנסס | צילום: Group 11 דובי פרנסס, צילום:  Group 11

בשיחה עם כלכליסט מספר אורן ברזילי, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה, "עברתי לארצות הברית בשבוע האחרון של 2019 להקים את הפעילות שלנו בארצות הברית ואז התחילה הקורונה וזה תזמון מעניין. בהתחלה נורא פחדנו כי אף אחד לא הכיר מה יקרה והמשכנו את התוכניות לאחר חודש אי וודאות העסק חזר לעבוד בצורה מאוד טובה. בגלל שההייטק פרח המשכנו לעבוד מבחינה עסקית..זו היתה שנה מדהימה בשבילנו והגענו ליעדים שלנו".

ברזילי מסביר על האופן שבו עובדת המערכת שלהם: "כשעובד מצטרף לחברה הוא מקבל אופציות והשווי שלה עולה לאורך השנים. עובד לרוב נמצא בחברה כשנתיים וחצי ולעובדים יש זמן מוגבל מרגע עזיבתם לממש את האופציות ולעתים זה סכום יותר גדול מהנטו של העובד במשך שנה אבל זה סכום גדול מאוד לכל עובד וזו החלטה לא פשוטה עבורם".

מייסדי EquityBee מייסדי EquityBee מייסדי EquityBee

"עד לפני שהקמנו את החברה עובדים לא היו מממשים אפילו מניה אחת, בנינו פלטפורמה ומוצר פיננסי שמאפשר לעובד לקבל מימון עבור רכישת האופציות והכסף יוחזר אלינו ביום האקזיט עם אחוז מסויים מהרווחים. אנחנו לא משקיעים ישירות אלא מתווכים מול אלפי המשקיעים שלנו ומחברים בין העובד למשקיע שייתן את העסקה הכי טובה. המשקיע לא מקבל את המניות של העובד אלא הוא שומר עליהם וביום האקזיט צריך לשלם סכום מסוים בחזרה. העמלה שלנו על עסקאות קבועה מהמשקיע וכן אחוז מהרווח. אנחנו רק ברוקר בעסקה.

"נשקיע בצורה אגרסיבית בגדילה שלנו ונגדיל צוות בישראל וארצות הברית. היינו 16 אנשים והיום אנחנו 33 ונכפיל עצמנו שוב בשנה הקרובה. המשימה שלנו לעזור לכל עובדי החברות להיות חלק מההצלחה של החברות ונשיק עוד מוצרים וחלק ממטרתת הגיוס היא למטרות האלו", אומר ברזילי על תוכניות החברה לשנה הקרובה.

כמות העובדים שהשתמשו גדל ביותר מפי 2.5 לעומת אשתקד

מנתוני החברה עולה שבשנה החולפת כמות העובדים שהשתמשו ב-EquityBee כדי לקבל את ההון הנדרש למימוש האופציות שלהם גדל ביותר מפי 2.5 בהשוואה לשנה הקודמת ומספר המשקיעים בקהילת המשקיעים של EquityBee גדל פי ארבע תוך שנה לכ-8,000. בסך הכל מאז השקת הפלטפורמה גוייסו באמצעותה עשרות מיליוני דולרים ביותר מאלף עסקאות עבור מימוש אופציות של עובדים במאות חברות, כולל כאלה שהגיעו להנפקות או מכירות כמו Airbnb, JFrog ו Palantir.

"עד היום עשינו מעל 1,000 עסקאות כאשר הראשונה היתה בספטמבר 2018. היום אנחנו עושים מאות עסקאות בחודש ועשרות מיליוני דולרים שנתנו לעובדים והיה לנו כמה עשרות אירועי נזילות והחזרנו לעובדים סכומים גבוהים בהחזר השקעה של שלוש ספרות למשקיעים", אומר לכלכליסט אורן ברזילי.

דובי פרנסיס, שותף מייסד ב-Group 11: "בשנה האחרונה, מאז הובלנו את סבב ההשקעה ב-EquityBee, ראינו אותה מציגה צמיחה תלת מספרית מרשימה בארה״ב. אנחנו משוכנעים שלא רק שלמוצר של EquityBee יש התאמה מושלמת לשוק, אלא שלחברה ולצוות המייסדים החזק שלה, יש את כל מה שנדרש כדי להפוך למובילים בתחומם באמצעות פתרון טכנולוגי צומח. ל-EquityBee יש פוטנציאל לעזור למיליוני עובדים בסטארטאפים אמריקאים לקבל גישה להון. ההחלטה שלנו להשקיע פעם שניה בחברה הייתה קלה, ואנחנו שמחים להמשיך לתמוך בה בעודה סוללת את דרכה להצלחה״.

קרוב ל-8,000 משקיעים ביניהם קרנות השקעה, family offices ומשקיעים כשירים רשומים ל-EquityBee. בין החברות שאופציות שלהן מומנו באמצעות EquityBee עד היום ניתן לציין את פיוניר, טאבולה, אינוביז, איירון סורס, eToro, Sisense, Coursera, Monday.com, ו-Unity.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות