אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ישי דוידי ומאיר שמיר ניצלו את העלייה החדה במניית גילת למימוש רווחים צילום: צביקה טישלר

ישי דוידי ומאיר שמיר ניצלו את העלייה החדה במניית גילת למימוש רווחים

מתחילת השנה זינקה מניית גילת לווינים ב-150%; קרן פימי שבראשה עומד דוידי מכרה 7% ממניות החברה בתמורה כוללת של 58.5 מיליון דולר; מבטח שמיר שבשליטת מאיר שמיר מכרה 2% מאחזקותיה בגילת בתמורה כוללת של 16.5 מיליון דולר

23.02.2021, 15:57 | גולן חזני

ישי דוידי ומאיר שמיר מממשים: גילת לוויינים דיווחה כי קרן פימי, שבראשה עומד דוידי, מכרה 7% ממניות החברה לפי מחיר של 15 דולר למניה, זהה למחיר בבורסה, ובתמורה כוללת של 58.5 מיליון דולר, ובכך ירדה לאחזקה של 26.9% בחברה.

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן, חברת מבטח שמיר שבשליטת מאיר שמיר (39.7%) מכרה נתח של 2% לפי אותו מחיר ובתמורה כוללת של 16.5 מיליון דולר. לאחר המכירה, שבעקבותיה תרשום מבטח שמיר רווח הון של 30 מיליון שקל לפני מס ברבעון הראשון של 2021, מבטח שמיר תמשיך להחזיק ב-7.7% מגילת לוויינים.

גילת לווינים, צילום: צביקה טישלר גילת לווינים | צילום: צביקה טישלר גילת לווינים, צילום: צביקה טישלר

המימוש מגיע על רקע זינוק חד בשוויה של גילת. מתחילת השנה הנוכחית, כלומר תוך פחות מחודשיים, מניית החברה זינקה בכמעט 150% והשווי של גילת הגיע לכמעט 2.9 מיליארד שקל. כמעט מיליארד שקל יותר מהשווי שלפיו הייתה אמורה להימכר גילת לקומטק האמריקאית במסגרת העסקה שנחתמה בינואר בשנה שעברה, ושבסופו של דבר לא יצאה לפועל בשל משבר הקורונה.

ישי דוידי, מייסד קרן פימי, צילום: יונתן בלום ישי דוידי, מייסד קרן פימי | צילום: יונתן בלום ישי דוידי, מייסד קרן פימי, צילום: יונתן בלום

קומטק הייתה אמורה לרכוש את גילת לפי שווי של 577 מיליון דולר, שהם קצת פחות מ-2 מיליארד שקל באותה העת. העסקה הייתה אמורה להניס לפימי 193 מיליון דולר, שמשקפים החזר של פי 2.5 על השקעתה בגילת לווינים, ו-55 מיליון דולר למבטח שמיר.

לאחר התפוצצות העסקה קרסה מניית גילת, אולם היא עלתה בחזרה על מסלול המראה, בין היתר הודות לגורו ההשקעות החדשה של שוק ההון האמריקאית קאתי ווד, שעומדת בראש חברת קרנות הסל ARK.

ווד צירפה את גילת לאחת מהקרנות שלה שעוקבת אחרי מניות טכנולוגיה בישראל, וכיום היא מחזיקה בכ-1% ממניות גילת. למעשה, האחזקה בגילת היא האחזקה הגדולה ביותר של הקרן המדוברת של ווד, Israel Innovative Technology.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות