אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עזריאלי מוכרת קניון - בפעם הראשונה בתולדות החברה צילום: דורון גולן

עזריאלי מוכרת קניון - בפעם הראשונה בתולדות החברה

הקבוצה מוכרת את הקניון שלה בקרית אתא בצפון לחברת מילאנו ופיתוח, תמורת 90 מיליון שקל - תרשום בעסקה רווח של 25 מיליון שקל; מנכ"ל עזריאלי, אייל חנקין: "העסקה תסייע במיקוד ובטיוב תיק הנכסים של הקבוצה"

23.02.2021, 16:56 | חזי שטרנליכט

צעד חריג של קבוצת עזריאלי, שמדווחת היום (ג') על מכירת קניון, לראשונה בתולדות החברה. עזריאלי מוכרת את הקניון שלה בקרית אתא בצפון לחברת מילאנו בניין ופיתוח, תמורת 90 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

החברה תרשום על העסקה רווח של 25 מיליון שקל. ההערכה היא כי המכירה נובעת מכך שהקניון אינו נמצא במיקום מרכזי מספיק עבור קבוצת עזריאלי. הרוכשת היא יזמית נדל"ן שפעילה בעיקר באזור הקריות.

הקניון כולל שטח מסחרי להשכרה בהיקף של כ-9,200 מ"ר והוא נפתח לקהל בשנת 2011. כמו כן, הוא כולל מבנה משרדים בשטח של כ-4,000 מ"ר, עם קומת הקרקע המושכרת לחנות מזון, שבנייתו הסתיימה בסוף שנת 2013.

אייל חנקין, מנכ"ל קבוצת עזריאלי, מציין כי "עסקה זו תסייע במיקוד ובטיוב תיק הנכסים של הקבוצה, אשר ממשיכה כל העת לפתח את תחום המסחר ומקדמת בימים אלה את בנייתם של פרויקטים משמעותיים בשרונה ובעזריאלי טאון בתל-אביב, בחולון, במודיעין ועוד".

מי שהוביל את העסקה בקבוצת עזריאלי הוא אלעד אלון, סמנכ"ל פיתוח עסקי, לצד עורכי הדין טרי אלמוזלינו-ארנון ואלון וולנר ממשרד ברנע, ג'פה, לנדה עורכי דין.

הקניונים של קבוצת עזריאלי ממוקמים בדרך כלל במיקומים מובילים, כלומר במרכזי הערים או על צירי תנועה מרכזיים. הקניון הספציפי בקריית אתא, ממוקם בלב הסואן של מפרץ חיפה ומתמודד עם תחרות משמעותית באזור הקרוב לו. ההערכה היא שלקניון אין מבחינת הקבוצה את ההשפעה והעוצמה שלה מצפים בעזריאלי ולכן הוחלט על הצעד החריג של מכירתו.

בנוסף, בקרבת אותו קניון ממוקמת חנות איקאה ומתחם של ביג. לכן בשל מיקומו והמובילות הפחותים שלו הוחלט על מימושו. כך למשל קניון עזריאלי בעכו, שנמצא לא הרחק, נחשב לקניון מרכזי יותר.

הקניון בקריית אתא. עזריאלי מממשת , צילום: דורון גולן הקניון בקריית אתא. עזריאלי מממשת | צילום: דורון גולן הקניון בקריית אתא. עזריאלי מממשת , צילום: דורון גולן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות