אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אורלי לוי מאיישת משרות - אף שמשרדה עשוי להיסגר אחרי הבחירות צילום: חורחה נובומינסקי

בלעדי לכלכליסט

אורלי לוי מאיישת משרות - אף שמשרדה עשוי להיסגר אחרי הבחירות

השרה החליטה למנות שני ראשי אגפים במשרד לחיזוק קשרי קהילה, שעתידו לוט בערפל; במידה וייסגר, ייתכן שהמשרד שיקלוט אותו ייאלץ להמשיך ולהעסיקם. גורמים ממשלתיים: מדובר בבזבוז כספי ציבור ובמינויים מיותרים

24.02.2021, 06:54 | צבי זרחיה

חודש לפני הבחירות, כשעתידו של המשרד לחיזוק קשרי קהילה לוט בערפל - השרה אורלי לוי אבקסיס תאייש שתי משרות בכירות במשרדה במינויים קבועים. מדובר במשרת דובר וראש אגף הסברה במשרד בדרגה 42, ובמשרת ראש אגף לחברה הערבית בדרגה 43.

המשרד פירסם לאחרונה שני מכרזים בין-משרדיים לתפקידים הללו, עליהם יכולים להתמודד עובדי מדינה בלבד. המכרזים יערכו כאמור כשבועיים לפני הבחירות. איושן של שתי המשרות הבכירות צורם במיוחד לנוכח העובדה שלפי שעה, כאמור, לא ברור אם המשרד ימשיך לפעול במתכונתו הקיימת לאחר הבחירות.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר במשרד מיותר, שמבזבז כספי ציבור, ומרבית הפוליטיקאים הודיעו שיבטלו אותו. יו"ר ימינה ח"כ נפתלי בנט, המהווה לפי הסקרים כעת לשון מאזניים בין הגושים, הודיע שכתנאי להצטרפותו לקואליציה עתידית ידרוש את ביטולו של המשרד.

כך, גורמים ממשלתיים מעריכים כי איושן כעת של שתי המשרות יוביל לבזבוז כספי ציבור בהיקף של 50-45 אלף שקל, וייצור 'עובדה בשטח' של מינויים קיימים במשרד שעשוי להיסגר בקרוב.

אורלי לוי אבקסיס, צילום: עומר מסינגר אורלי לוי אבקסיס | צילום: עומר מסינגר אורלי לוי אבקסיס, צילום: עומר מסינגר

זאת ועוד: עד שהעובדים החדשים ילמדו את תפקידם, הם עלולים לסיים אותו. לדברי אותם גורמים, מן הראוי היה לדחות את ביצוע המכרזים הללו עד לאחר הבחירות, לכשיתברר גורלו של המשרד. כעת עלול להיווצר מצב בו המשרד שיקלוט את המשרד לחזוק קשרי קהילה, כמו למשל המשרד לביטחון פנים, יאלץ לקבל את שני העובדים שיבחרו לתפקיד ולהעסיקם לכל תקופת הניסיון -  ולאחר מכן עלול להתקשות לסיים את העסקתם.

המשרד לחיזוק קשרי קהילה הוקם אשתקד על ידי רה"מ בנימין נתניהו כדי לספק משרה מיניסטריאלית לח"כ אורלי לוי אבקסיס שערקה מרשימת העבודה-גשר-מרצ, במסגרתה נכנסה לכנסת, והצטרפה לקואליציה שלו. הקמת המשרד נעשתה באמצעות חקיקה והועברו אליו עובדים ויחידות מהמשרד לביטחון פנים והמשטרה. במשרד מועסקים כ-100 עובדים ותקציבו השנתי 230-250 מיליון שקל.

מעקב שבועי אחר פעילות המשרד והשרה העומדת בראשו, שערך כלכליסט במשך 30 שבועות, העלה כי היא נכנסה לתחומי פעילויות של משרדי ממשלה אחרים, ובהם: משרד הכלכלה בראשות עמיר פרץ, ומשרד העבודה והרווחה בראשות איציק שמולי. פעילויות נוספות שבוצעו על ידי לוי אבקסיס יכולות היו להתבצע באמצעות הרשות למעמד האישה במשרד רה"מ או באמצעות הרשות לפיתוח כלכלה במגזר הערבי במשרד לשיוויון חברתי.

מהמשרד לחיזוק וקידום קהילתי נמסר: "משרת רכז הסברה ומשרת ראש אגף חברה ערבית הם שני מכרזים בין משרדיים שהוגדרו כחלק מבניית המשרד עוד מיום הקמתו. אנו גאים כי למרות שתהליך בניית משרד הוא הליך מורכב - הסתיימה בהצלחה בנייתו של משרד על כל המשתמע מכך - בחקיקה, בתקנון, בתכנון ובביצוע. לא רק שהמשרד העצים את היחידות הכפופות, הוא גם יצר שורה של פעילות יוזומות הן במערך הלאומי על הגנה ברשת והן ברשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול".

מנציבות שירות המדינה נמסר: "בחודש אוגוסט 2020 התקבלה פניה בנציבות שירות המדינה לביטול מכרז שפורסם כבר תחת משרד הבט"פ לתפקיד מנהל/ת תחום שיווק והסברה תחת התרשות למאבק בסמים ואלכוהול - והמרתו בתפקיד מנהל/ת תחום דוברות, תקשורת והסברה משרדי, שיהיה כפוף למנכ"ל המשרד לחיזוק וקידום קהילתי, זאת בעקבות החלטת הממשלה להקמת משרד החק״ק והכפפת הרשות למטה המשרד. הבקשה נבחנה על ידי הגורמים המקצועיים בנציבות שירות המדינה, בהתאם לתפקוד הארצי של סדרת הדוברות".

בנציבות הוסיפו כי "בחודש נובמבר הנושא טופל ואושר לצאת לפרסום חדש כמתחייב. בהתאם לכך המכרז פורסם בתאריך 18.11.2020, עוד טרם ההחלטה על הבחירות לכנסת ה-24, ואכן המכרז נמצא לקראת כינוס ועדת בוחנים. בעניין זה יודגש כי עובד שיבחר נכנס לתקופת נסיון".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות