אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השף גורדון ראמזי: אובדן ההכנסות במסעדות עקב הקורונה - כ-60 מיליון ליש"ט צילום: גטי אימג'ס

השף גורדון ראמזי: אובדן ההכנסות במסעדות עקב הקורונה - כ-60 מיליון ליש"ט

לדברי השף המפורסם, רק בדצמבר נמחקו הכנסות של 10 מיליון ליש"ט "בן לילה"; הוא הוסיף: "מעבירים עליי ביקורת כי אני עשיר, אבל האחריות המוטלת על הכתפיים שלי - המשרות שבסיכון - היא עצומה. זה גבה ממני מחיר גבוה"

24.02.2021, 11:54 | חדשות חוץ

השף גורדון ראמזי טוען כי אימפריית המסעדות שלו הפסידה הכנסות של קרוב ל-60 מיליון ליש"ט בשל מגפת הקורונה.  

קראו עוד בכלכליסט

 

"בין 19 במרץ  2020 ל-3 בפברואר השנה ספגנו ירידה של 57.5 מיליון לי"ט בהכנסות", אמר לעיתון "הסאן". לדבריו, בדצמבר, אז הוטלו מחדש מגבלות נוספות, בין השאר בבריטניה, נמחקו במסעדות שלו הזמנות בשווי 10 מיליון ליש"ט "ב לילה".

לראמזי 18 מסעדות בלונדון, בהן ברד סטריט קיטצ'ן ורסטורנט גורדון ראמזי, ועוד 17 מסעדות נוספות ברחבי העולם. התכנון הוא לפתוח חמש מסעדות נוספות בלונדון לאחר החזרה לשגרה. השף המפורסם גם כיכב בכמה תוכניות בישול, בהן "מטבחי הגיהינום" ו"מאסטר שף" בארה"ב.

גורדון ראמזי, צילום: ויקיפדיה גורדון ראמזי | צילום: ויקיפדיה גורדון ראמזי, צילום: ויקיפדיה

"הסגרים יצרו הרס כולל", אמר לעיתון. "אחרי שעברנו כל כך הרבה עם המשבר הפיננסי של 2008, התקפות טרור והפיגועים בניו יורק ב-2001, כשהקורונה רק פרצה כולנו חשבנו שזה יסתיים בתוך שבועיים. אבל זה נמשך הרבה זמן". לטענתו, חברת ניהול המסעדות שלו השתמשה בתוכנית הממשלתית למימון שכר העובדים, שנועדה למנוע פיטורים המוניים. לדבריו, "היה קשה לשמור על המוטיבציה בקרב העובדים הצעירים, ואני מרגיש בלחץ להעניק לעובדים הצעירים בצוותים שלי קצת תקווה ואת התחושה שנוכל להתגבר על זה ביחד. היו הרבה דמעות".

לפי הדו"חות האחרונים שהגישו המסעדות של ראמזי בספטמבר 2020, הרווח לפני מס ב-2019 עמד על 15.2 מיליון ליש"ט והמכירות הסתכמו ב-54.7 מיליון ליש"ט. לפי אנדי וונלוק, מנכ"ל קבוצת הניהול, למגפה היתה "השפעה משמעותית" על המצב הפיננסי של הקבוצה. לפיכך, הם ניהלו מו"מ להורדת השכירות והשיגו מימון נוסף מהבנקים.

"מאז התחלתי ב-1998, תמיד הזרמתי חזרה את הכסף שלי לתוך העסק", הוסיף ראמזי. "מעולם לא הייתי חמדן, תמיד הייתי מאוד נדיב. מעבירים עליי ביקורת כי אני עשיר, אבל האחריות המוטלת על הכתפיים שלי - המשרות שבסיכון – היא עצומה. אני מרגיש לחץ רב, וההשפעה של כל זה גבתה מחיר גבוה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות