אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
זינוק של 40% במספר הנדבקים באוקראינה צילום: אי פי איי

זינוק של 40% במספר הנדבקים באוקראינה

רק אתמול דווח על מעל 8,000 נדבקים חדשים בקורונה; הודו: שיא הנדבקים היומי מזה קרוב לחודש - יותר מ-16.5 אלף; סינופארם הסינית: אפקטיביות של 72.5% לחיסון שלנו; פינלנד: סגר יוטל מה-8 במרץ לשלושה שבועות

25.02.2021, 14:14 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

14:15 - קרואטיה: פתיחה חלקית של מסעדות

קרואטיה תאפשר בשבוע הבא לברים ולמסעדות לפתוח שולחנות לישיבה במרפסות לא מקורות, זאת לאחר שהיו סגורים במשך יותר משלושה חודשים בשל הגבלות הקורונה. הצעד התקבל על אף עלייה קלה במספר הנדבקים היומי לאורך שבעה ימים. לפני שלושה חודשים דיווחו הרשויות במדינה על סביבות 4,500 נדבקים חדשים ביום, והנתון הזה ירד לכמה מאות ביום. היום דווח על 544 נדבקים חדשים,זאת לעומת 365 בשבוע שעבר. בכל זאת, הנתונים הם מהנמוכים באיחוד האירופי.

12:30 - זינוק של 40% במספר הנדבקים באוקראינה

באוקראינה דיווחו על עלייה של קרוב ל-40% במספר הנדבקים החדשים בקורונה ביממה החולפת. אתמול דווח על 8,147 מקרים חדשים במדינה, הנתון הגבוה ביותר מאז אמצע ינואר. במדינה צפויים להתחיל בקרוב במבצע חיסונים. מרבית המקרים החדשים אובחנו במערב המדינה ובבירה קייב. עד כה נדבקו במדינה 1,325,841 אנשים ו-25,596 מתים.

11:47 - פינלנד: סגר יוטל מה-8 במרץ לשלושה שבועות

ראש ממשלת פינלנד, סאנה מרין, הודיעה על הטלת סגר במדינה לשלושה שבועות החל מה-8 במרץ בתגובה לעלייה במספר הנדבקים, כך מדווחת סוכנות הידיעות רויטרס. הסגר לא יכלול עוצר אך כן יחייב סגירת ברים ומסעדות, והגבלת התקהלויות לשישה אנשים בלבד. כמו כן, כיתות ז' ומעלה יעברו ללמידה מרחוק. לפי מרין המוטציה הבריטית הנחשבת למדבקת יותר התפשטה במדינה מאז סוף דצמבר, ומהווה כעת 75% מהמקרים החדשים.

סאנה מארין, ראש ממשלת פינלנד, צילום: גטי אימג סאנה מארין, ראש ממשלת פינלנד | צילום: גטי אימג'ס סאנה מארין, ראש ממשלת פינלנד, צילום: גטי אימג

10:50 - הודו: שיא נדבקים מזה קרוב לחודש

הודו מדווחת על מספר הנדבקים היומי הגבוה ביותר מזה קרוב לחודש:  16,738 נדבקים חדשים – העלייה הגבוהה ביותר מאז ה-29 בינואר. מעל מחצית מהנדבקים (8,807) הם ממדינה מהארשטרה במערב הודו. זו המדינה העשירה ביותר בהודו ובשטחה נמצאת מומביי הנחשבת למרכז הפיננסי.

רכבת בהודו, צילום: אי פי איי רכבת בהודו | צילום: אי פי איי רכבת בהודו, צילום: אי פי איי

09:45 - בוטלו כל האירועים ההמוניים בטורונטו - עד יולי

הרשויות בטורונטו, העיר הגדולה בקנדה, ביטלו את כל האירועים ההמוניים שתוכננו להתקיים בחוץ עד ליולי, בניסיון למנוע גל שלישי של קורונה.

09:20 - סינופארם הסינית: אפקטיביות של 72.5% לחיסון שלנו

החיסון שפיתחה חברה סינופארם הסינית נגד קורונה הוא בעל רמת אפקטיביות ש ל 72.5%, כך לפי הודעה שפרסמה החברה. שני חיסונים נוספים בפיתוח סיני נמצאים בשלבי אישור שונים, אחד מהם הוא גם פיתוח של חברת התרופות הממשלתית סינופארם והשני של חברת התרופות הפרטית קנסינו.

 

07:50 - חוקרים בארה"ב: "זן חדש מתפשט בניו יורק, יש לו דמיון מסוים לזן הדרום אפריקני"

 

חוקרים אמריקאים מזהירים מפני זן חדש של נגיף הקורונה שהחל להתפשט בניו יורק בחודש נובמבר. לדבריהם, יש לו דמיון מסוים לזן שהתגלה בדרום אפריקה, שהינו מידבק יותר וייתכן שאף בעל עמידות מסוימת בפני חלק מהחיסונים שפותחו נגד הנגיף. על הזן החדש דיווחו שני צוותים נפרדים של חוקרים, אחד מאוניברסיטת קולומביה והשני מאוניברסיטת קאלטק. לפי הצוות מאוניברסיטת קולומביה, הזן המכונה B.1.526 מהווה כעת כ-12% מכלל מקרי ההדבקה בניו יורק. המחקרים של הצוותים טרם עברו ביקורת עמיתים עצמאית.

חשוב להדגיש כי למרות האפשרות של פגיעה מסוימת ביעילותם, המחקרים מראים כי החיסונים עדיין צפויים לנטרל את הנגיפים מהזנים החדשים הללו ולספק הגנה מפני מחלה קשה. כמה יצרניות חיסונים כבר הודיעו שהחלו לפתח מנות חיסון ייעודיות נגד המוטציות החדשות.

בתוך כך מקסיקו דיווחה על 1,006 מקרי מוות חדשים מסיבוכי נגיף הקורונה ביממה החולפת. מספר המתים הכולל במדינה עומד כעת על 182,815. משרד הבריאות המקסיקני דיווח בנוסף על עוד 8,642 נדבקים חדשים שאובחנו, ובכך הגיע מניין הנדבקים הכולל מפרוץ המגפה במדינה ל-2,060,908.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות