אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
טל זקס, המנהל הרפואי של מודרנה, פורש צילום: Youtube / Moderna

טל זקס, המנהל הרפואי של מודרנה, פורש

זקס צפוי לפרוש בספטמבר הקרוב, לאחר כהונה של 6 שנים; החברה מינתה חברת ייעוץ לטובת גיוס CMO חדש; המנכ"ל בנסל ציין: "התרומה של טל סייעה למודרנה להגיע למקום שבו היא נמצאת כיום"; בראיון בלעדי ל"כלכליסט "אמר כי החברה מנהלת מגעים להסכמי ייצור עם חברות נוספות - וגם בישראל; מודרנה ציינה עוד כי היא מצפה לרשום הכנסות של 18.4 מיליארד דולר מהחיסונים ב-2021

25.02.2021, 14:50 | מיקי גרינפלד

ד"ר טל זקס עוזב את מודרנה, לאחר כהונה של שש שנים כמנהל הרפואי של החברה (CMO). זקס יעזוב את החברה בסוף ספטמבר "לשלב הבא שלו  בקריירה".

קראו עוד בכלכליסט

"אני רוצה להודות לטל על ההשפעה העצומה שהיתה לו על ההצלחה של מודרנה בשש השנים האחרונות. טל הצטרף אלינו כשהיינו חברה פרה-קלינית. ההדרכה שלו והתרומה שלו היו חשובות וסייעו למודרנה להגיע למקום שבו היא נמצאת כיום", אמר מנכ"ל החברה סטפן בנסל.

מודרנה הודיעה כי היא שכרה את שירותי חברת הייעוץ Russell Reynolds לטובת גיוס מנהל רפואי חדש. החברה ציינה עוד, לצד פרסום הדו"חות הכספיים, שהיא מצפה להכנסות של 18.4 מיליארד דולר ב-2021 מהחיסונים. מוקדם יותר החודש הודיעה פייזר כי צפי ההכנסות שלה מהחיסון שפיתחה עומד על 15 מיליארד דולר.

בראיון ל"כלכליסט" אמר היום זקס כי מודרנה בונה הסכמי ייצור עם חברות נוספות וכי "יש שיחות גם בישראל".

מודרנה הכריזה השבוע על הגדלת כושר ייצור, בעיקר באמצעות הרחבת אתרי הייצור של החברה, בדגש על אתרים מחוץ לארה"ב. מודרנה הודיעה כי תייצר עד סוף השנה 700 מיליון מנות חיסון נגד קורונה לעומת התכנון המקורי ל-600 מיליון מנות חיסון, ואף הוסיפה יעד שאפתני של מיליארד מנות חיסון במידה שתצליח לשפר את יכולות הייצור שלה.

החברה סיימה את הרבעון הרביעי עם הכנסות של 570.7 מיליון דולר ממכירת החיסונים, בהשוואה ל-14.1 מיליון דולר ברבעון המקביל ב-2019. שורת ההכנסות עלתה על ציפיות האנליסטים, שעמדו על 279 מיליון דולר.

החברה רשמה בסיכום הרבעון הפסד של 272 אלף דולר, או של 69 דולר למניה, מול הפסד של 123 אלף דולר, או 37 סנט למניה, בתקופה המקבילה ב-2019. הצפי בשוק היה להפסד נמוך יותר, של 34 סנט למניה.

 

טל זקס, צילום: Youtube / Moderna טל זקס | צילום: Youtube / Moderna טל זקס, צילום: Youtube / Moderna

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות