אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
"מודרנה הופכת להיות גלובלית ומסחרית - וזה כבר לא התחום שלי" צילום: איי אף פי, Moderna

בלעדי לכלכליסט

"מודרנה הופכת להיות גלובלית ומסחרית - וזה כבר לא התחום שלי"

טל זקס בראיון בלעדי לכלכליסט לאחר פרישתו ממודרנה, שבה שימש כמנהל הרפואי הראשי: "עשיתי את מה שרציתי ועכשיו הזמן לעבור לדבר הבא. אני איש מחקר ופיתוח, ההתעשרות זה בונוס"; זקס עוזב עם 50 מיליון דולר שצבר בעיקר בשנה האחרונה: "עדיין יש לי אופציות שניתנות למימוש"; כשנשאל האם הוצע לו את תפקיד מנכ"ל טבע: "יש לה מנכ"ל מצויין ואני לא הטיפוס"

25.02.2021, 19:02 | סופי שולמן

עוד שבעה חודשים עד הפרידה הסופית: טל זקס, ששימש כמנהל הרפואי הראשי במודרנה, הודיע היום כי הוא פורש מתפקידו בסוף ספטמבר. בראיון בלעדי לכלכליסט הוא מספר כיצד נראו הדברים בתחילת הדרך ואיך השתנו פני החברה במהלך המשבר, עד ההחלטה שלו לפרוש.

קראו עוד בכלכליסט

"כשהלכתי להיות אונקולוג לא שיערתי לעצמי שאהיה אחראי לפיתוח חיסון למגפה הגדולה של זמננו וגם לא מה יהיה מחיר המניה של מודרנה. כשהגעתי לחברה לפני שש שנים לא היה לה אפילו מוצר אחד בשלב של ניסוי קליני", כך אומר ל"כלכליסט" טל זקס, המנהל הרפואי הראשי של מודרנה מיד לאחר הודעת הפרישה שלו ממודרנה.

ד"ר טל זקס, צילום: Youtube / Moderna ד"ר טל זקס | צילום: Youtube / Moderna ד"ר טל זקס, צילום: Youtube / Moderna

החברה הציגה היום את אחד המהפכים הגדולים בתודלות חברות הביומד, אם לא הגדול שבהם, עם מעבר מהכנסות אפסיות ממכירת מוצרים ב-2019 לתחזית הכנסות של 18 מיליארד דולר ב-2021 מחיסוני קורונה.

"אני עשיתי את מה שרציתי ועכשיו זה הזמן בשבילי לעבור לדבר הבא. הכיף שלי הוא בחדשנות, אני איש מחקר ופיתוח ומה שעניין אותי מראש במודרנה הוא להראות שהטכנולוגיות של RNA עובדות. ההתעשרות זה בונוס", אמר זקס. 

זקס, שהגיע למודרנה עוד לפני שהחברה הייתה ציבורית, עוזב כעת עם סכום של כ-50 מיליון דולר אותו צבר בעיקר בסדרת מימושים במהלך השנה האחרונה. מניית מודרנה זינקה פי שמונה בשנה האחרונה מאז פרוץ המגפה והודעתה הצמודה לכך של מודרנה כי טכנולוגיית mRNA שלה תוכל לאפשר פיתוח חיסון מהיר לווירוס.

אתמול, עם מתן התחזית האופטימית של מודרנה במקביל לפרסום התוצאות הכספיות ל-2020, זינקה מניית החברה ב-10% לשווי של 62 מיליארד דולר. זקס, יחד עם בכירים נוספים בחברה, מימשו את האופציות שקיבלו לאורך השנים במהלך פיתוח החיסון, כאשר בשלב מסויים קצב ההתעשרות של זקס הגיע למיליון דולר בשבוע.

"עדיין יש לי אופציות שניתנות למימוש עד שאעזוב בספטמבר", אומר זקס, "הודעתי מספיק זמן מראש כדי שיוכלו למצוא לי מחליף, כעת החברה הופכת להיות גלובלית ומסחרית וזה כבר לא התחום שלי", הוא מוסיף ודוחה את השאלה האם הוצע לו תפקיד של מנכ"ל טבע.

"לטבע יש מנכ"ל מצויין ואני לא הטיפוס של מנכ"ל טבע", הוא צוחק. "אני מקווה שעם הפרישה אוכל לבלות יותר זמן בישראל, אבל ברמה המקצועית מניח שאמשיך בארה"ב כי היכולת שלי להשפיע כאן מבחינת המרכז העולמי של ביוטק גדולה יותר".

זקס הוא בוגר לימודי רפואה באוניברסיטת בן גוריון ומומחה לאונקולוגיה. "לפני שש שנים היו במודרנה רק ניסויים בבעלי חיים וכשסטפן בנסל הציע לי לבוא לחברה שאלתי אותו למה הוא צריך אונקולוג ולא אפידמיולוג, משום ששיערתי שהשימוש הראשון של RNA יהיה בחיסונים. אבל סטפן אמר שהוא מחפש מישהו עם יכולת להסתכל לרוחב ולא רק בתחום ספציפי אחד. החיסונים אכן נכנסו ראשונים לניסויים קליניים ב-2015, אבל מודרנה הכניסה יותר מוצרים בו זמנית לשלבים קליניים יותר מכל חברת ביומד אחר, וזה היה באחריותי הישירה. אלה היו שנים יפהיפיות".

זקס מעריך כי ככל שיצטבר יותר מידע על תופעות לוואי של חיסוני קורונה מבוססי RNA, שבינתיים לא נרשמו בהן חריגות, הדבר יקדם כניסה לשוק של חיסונים נוספים בטכנולוגיה זו.

"הקורונה שמה את RNA על המפה ומעלה את הביטחון בהצלחה. האפקט המשמעותי ביותר יהיה בחיסוני שפעת, אבל גם בחיסונים כמו נגד CMV למשל (מחלה שתוקפת נשים בהריון ואשר היום אין נגדה חיסון). זה יאפשר קיצור זמנים משמעותי. ללא הקורונה היה לוקח לנו עוד 4-5 שנים להגיע לחיסון נגד CMV, אבל עכשיו הזמן יתקצר משמעותית".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות