אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בגלל הקורונה: תלמידים בברלין יורשו לחזור על שנת הלימודים צילום: איי אף פי

בגלל הקורונה: תלמידים בברלין יורשו לחזור על שנת הלימודים

מחקר בקיימברידג': מנת חיסון בודדת של פייזר יכולה להפחית הדבקות ללא תסמינים בעד 75%; ה-FDA: ניתן לאחסן את החיסון של פייזר בטמפרטורות גבוהות יותר; מסתמן: האישור לחיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון יתקבל ב-11 במרץ; שיא תחלואה בפיליפינים; מלכת בריטניה: "החיסון לא כאב כלל"

26.02.2021, 17:22 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

17:20 - בגלל הקורונה: תלמידים בברלין יורשו לחזור על שנת הלימודים

תלמידים הלומדים במערכת החינוךשל בברלין יוכלו לבחור "להישאר כיתה" ולחזור על שנת הלימודים, על רקע השיבושים שיצרה הקורונה. כך החליטו חברי הפרלמנט של ברלין, אחת מ-16 המדינות בגרמניה, שהצביעו בעד שינוי החוק הקיים בנושא כך שיאפשר לתלמידים זכות בחירה בנושא.

עד היום תלמיד בברלין לא יכול היה לבחור להישאר באותה כיתה שנה נוספת, והישארות כזאת היתה כרוכה בסטיגמה שלילית. ההחלטה החדשה שנויה במחלוקת בברלין ואנשי חינוך טענו כי הם חוששים מ"אסון ארגוני" ומכך שיווצרו כיתות עם יותר מדי תלמידים ויתעורר מחסור משמעותי בצוותי הוראה. כמה מבין יתר המדינות בגרמניה הודיעו כי הן שוקלות צעד דומה. 

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל עוטה מסכה, צילום: אי פי איי קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל עוטה מסכה | צילום: אי פי איי קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל עוטה מסכה, צילום: אי פי איי

15:05 - מסתמן: האישור לחיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון יתקבל ב-11 במרץ

מנת חיסון בודדת של פייזר יכולה להפחית הדבקות ללא תסמינים בעד 75%, כך על פי מחקר שאומר שמנת חיסון אחת יכולה להפחית מאוד את הסיכוי להידבקות. רופאים באוניברסיטת קיימברידג' תיעדו את הירידה החדה במספר ההדבקות לאחר 12 יום ממתן המנה הראשונה, בניתוח של בדיקות קורונה שבוצעו על עובדי בריאות בשבועיים האחרונים של ינואר. הממצאים ממשיכים את התוצאות החיוביות שהתקבלו ממחקר סיירן של Public Health England, שמצא שמספר ההדבקות בקרב עובדי בריאות ירד ב-70% אחרי מנה אחת של פייזר, וב-85% אחרי שתיים. מחקר קודם גילה שמנה אחת של החיסון של אסטרזניקה מפחית את הסיכוי להידבקות בכ-67%.

רגולטור התרופות של האיחוד האירופי צפוי להמליץ על החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון בתחילת החודש הקרוב, כך דיווחה בלומברג. האישור צפוי להינתן ב-11 במרץ, כך אמר פקיד של האיחוד. המלצת הרגולטור תסלול את הדרך לאישור החיסון הרביעי לקוביד 19 באירופה.

פולין תעלה את רף הגילאים העליון למקבלי החיסון של אסטרזנקה, מ-65 ל-69, ותיקח לטיפולה חולי קורונה משכנתה סלובקיה. מספר מדינות קבעו מגבלת גיל עליונה לחיסון של אסטרזניקה, עקב מחסור במחקר על השפעת החיסון על אנשים בגילאים גבוהים.

רגולטור התרופות של אירופה אמר שתרכיב נוגדנים שפותח ע"י חברת רג'נרון יכול לשמש לטיפול בחולי קורונה שלא זקוקים לאספקת חמצן, ונמצאים בסיכון גבוה להידרדרות. האור הירוק שנתן הרגולטור יוכל כעת להנחות מדינות אירופיות שונות לגבי השימוש האפשרי בשילוב של תרופות Casirivimab ו-Imdevimab לפני שיתקבל עבורן אישור שיווק, כך אמרה סוכנות התרופות האירופית.

 

12:05 -  שיא תחלואה של ארבע חודשים בפיליפינים

משרד הבריאות הפיליפיני דיווח על 2,651 נדבקים חדשים בקורונה ו-46 מתים, המספר היומי הגבוה מזה ארבעה חודשים. עד כה נדבקו במדינה 571,327 בני אדם, ו-12,247 מתו.

הונגריה עשויה לשקול את הידוק הסגר עקב העלייה במספר ההדבקות, כך אמר ראש הממשלה ויקטור אורבן. הוא אמר שעד 2.6 מיליון הונגרים יקבלו את מנת החיסון הראשונה שלהם עד חג הפסחא, בתחילת אפריל.

ראש ממשלת צרפת ז'אן קסטקס, הזהיר שהממשלה תטיל מגבלות תנועה חדשות, כולל סגר בסופי השבוע בפריז ובמחוזות נוספים, החל מתחילת מרץ, אם העלייה בשיעור ההדבקה תימשך.

קסטקס, צילום: אי.אף.פי קסטקס | צילום: אי.אף.פי קסטקס, צילום: אי.אף.פי

יפן תחליט האם להקל את מצב החירום בשבעה מחוזות היום, שבוע לפני הזמן, לאחר ירידה דרמטית במספר המקרים החדשים.

ראש ממשלת בריטניה לשעבר טוני בלייר, אמר שניתן היה לקצר את סגר הקורונה בשלושה חודשים, אם מנהיגי העולם היו משתפים פעולה בעניין החיסונים, הבדיקות והתרופות. הוא קרא לממשלה לפתח "תשתית ביטחון בריאותי" שתוודא שמדינות מתאמות טוב יותר את פעולותיהן, ומפתחות יחד אמצעים להילחם במחלה.

מלכת בריטניה אמרה ש"החיסון לא כאב כלל", וקראה לחוששים מהתחסנות "לחשוב על אחרים". המלכה בת ה-94 חוסנה יחד עם בעלה פיליפ בינואר.

נשיאת הנציבות האירופית אורסולה פון דר ליין, הזהירה משחיקה בהתמודדות עם הוירוס בקרב מדינות האיחוד. היא אמרה שבכוונתה לאסור על הוצאת חיסונים מהאיחוד באם החברות עמן חתם על חוזים לא יעמדו בהם בשנית.

ג'ו ביידן שיבח מתן של 50 מיליון מנות חיסון תוך 37 ימים בלבד בארה"ב מאז נכנס לתפקידו, אך הזהיר שאין על המדינה להיכנס לשאננות. ביידן הצהיר על יעדו לתת 100 מיליון מנות חיסון במאה הימים הראשונים של כהונתו.

ניו זילנד דיווחה על הדבקה קהילתית אחת בקוביד 19, אם כי הנדבק נמצא בבידוד מאז ה-23 בפברואר. ההתפרצות האחרונה באוקלנד, שכוללת 12 אנשים, הביאה להכרזה על העיר כ"מוקד התפרצות" ע"י אוסטרליה, ולמניעה של כניסת אזרחים ניו זילנדים לאוסטרליה. אייר ניו זילנד עצרה את כל טיסותיה לאוסטרליה עד להודעה חדשה.

8:55 - דרום קוריאה: החל מבצע החיסון לקורונה במדינה

הרשויות בדרום קוריאה החלו את מבצע החיסון לקורונה במדינה. הראשונים לקבל את החיסון היו דיירים ועובדים בבתי אבות, במוסדות לבריאות הנפש ובמרכזי גמילה, מתחת לגיל 65. עד סוף מרץ הרשויות מתכננות לחסן במנה הראשונה כ-400 אלף בני אדם, בהם צוותי רפואה, בחיסון של אסטרהזניקה הבריטית ובחיסון של פייזר האמריקנית.

דרום קוריאה, צילום: איי אף פי דרום קוריאה | צילום: איי אף פי דרום קוריאה, צילום: איי אף פי

 

 

FDA: ניתן לאחסן את חיסוני פייזר בטמפרטורות גבוהות יותר

מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר לחברת התרופות האמריקאית פייזר לאחסן ולשנע את חיסוני הקורונה שלה בטמפרטורות של מקפיאים סטנדרטים (מינוס 15 עד מינוס 25 מעלות) לתקופה של עד שבועיים, במקום בטמפרטורות קיפאון עמוקות של מינוס 60 עד מינוס 80 מעלות. מסקנות המינהל הגיעו לאחר בדיקות נרחבות שערכה פייזר. האישור לאחסון ושינוע בטמפרטורות גבוהות יותר יאפשר להגדיל משמעותית את מספר המתחסנים ברחבי העולם, בעיקר באזורים שאינם מצויידים במקררי קיפאון עמוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות