אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסדר בין נוימן לסופטבנק: מייסד WeWork הסכים להפחתה של 50% בסכום שיקבל צילום: איי פי

הסדר בין נוימן לסופטבנק: מייסד WeWork הסכים להפחתה של 50% בסכום שיקבל

אדם נוימן ושני דירקטורים נוספים תבעו את סופטבנק, המשקיעה העיקרית ב-WeWork, לאחר שסירבה לשלם 3 מיליארד דולר עבור מניותיהם; עתה הסכימה לשלם 1.5 מיליארד דולר, ונוימן יוכל למכור מניות בשווי 500 מיליון דולר; סיום המחלוקת תסלול את הדרך להנפקה מתוכננת של חברת השכרת חללי המשרדים

27.02.2021, 08:47 | חדשות חוץ
הושג הסדר בתביעה שהגיש אדם נוימן נגד סופטבנק, במסגרתו הסכים מייסד WeWork להפחתה של 50% בסכום הכסף שיקבל מהענקית היפנית, שהיא המשקיעה העיקרית בחברה. סיום המחלוקת המשפטית תסלול את הדרך להנפקה מתוכננת של חברת השכרת חללי המשרדים.

קראו עוד בכלכליסט

סופטבנק הודיעה אתמול (ו') כי הגיעה להסדר עם נוימן ושני דירקטורים נוספים ב-WeWork, שתבעו אותה לאחר שסירבה לשלם 3 מיליארד דולר עבור המניות שלהם, כפי שהתחייבה בחבילת החילוץ שהעניקה לחברה.

מימין: נוימן וסון מימין: נוימן וסון מימין: נוימן וסון

ההסדר הושג 18 חודשים לאחר הניסיון הכושל לבצע הנפקה ציבורית ראשונה (IPO) שבסופו עמדה החברה על סף פשיטת רגל. נוימן אף נדרש להתפטר מתפקידו כמנכ"ל.

לפי תנאי ההסדר, סופטבנק תשלם 1.5 מיליארד דולר לשם רכישת מניות מנוימן, מעובדי WeWork וממשקיעים אחרים, כולל קרן ההון סיכון בנצ'מרק קפיטול, כך מדווח הפייננשל טיימס המתבסס על אנשים המעורים בנושא. במסגרת ההסדר, נוימן יוכל למכור מניות בשווי 500 מיליון דולר. בנוסף, לנוימן לא יהיה תפקיד בניהול החברה ולא יהיה לו מושב בדירקטוריון, אך הוא ימשיך להחזיק במרבית האחזקות שלו.

במקור תכננה סופטבנק לרכוש כמות כפולה של מניות, זאת כחלק מעסקת חילוץ בשווי מיליארדי דולרים שהעניקה לחברה באוקטובר 2019, אך בהמשך חזרה בה מההתחייבות בטענה ש- WeWork לא עמדה בכל התנאים הנדרשים.

מרצ'לו קלור, המנכ"ל הנוכחי של WeWork מסר כי ההסדר "הוא התוצאה של הגעת כל הצדדים לשולחן למען השגת הדבר הטוב ביותר לעתיד של WeWork".

הסדרת המחלוקת עם נוימן הייתה חיונית על מנת לממש את התכנית של סופטבנק למזג עם WeWork עם חברת SPAC במטרה שתוכל להיסחר בשוקי ההון, כך לפי אחד המקורבים. לדבריו, סופטבנק מנהלת מגעים עם BowX Acquisition – חברת SPAC שגייסה 420 מיליון דולר בהנפקה ציבורית ראשונה באוגוסט, בנוגע למיזוג שיעניק לחברה שווי של בין 8-10 מיליארד דולר. לפי הדיווחים, השיחות נמשכות כבר מספר שבועות וההכרזה על עסקה צפויה בימים הקרובים. עם זאת, ב-WeWork עוד עשויים לבחור לבצע הנפקה מסורתית.

הערכת השווי הנוכחית רחוקה מההערכה בסף של 47 מיליארד דולר שהשיגה החברה בסבב גיוס ההון האחרון שערכה לפני פרישתו של נוימן, על רקע ביקורת המשקיעים על ההפסדים הגבוהים, ניהול כושל וחשיפת עסקאות שהטיבו ישירות איתו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות