אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למרות הקורונה: שיא בפריקת מכולות בנמל אשדוד ב-2020 צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

למרות הקורונה: שיא בפריקת מכולות בנמל אשדוד ב-2020

בשנה שחלפה נפרקו בנמל 1.58 מיליון מכולות, עלייה של 3% לעומת 2019; אם מביאים בחשבון את הירידה שנרשמה ביבוא כלי רכב, נראה כי היבוא האישי גדל באופן משמעותי - בעיקר רכישות אונליין מאתרים בינלאומיים

27.02.2021, 19:14 | ענת רואה

למרות הקורונה, נמל אשדוד רשם ב-2020 שיא של כל הזמנים בפריקת מכולות - כך עולה מנתונים שהגיעו ל"כלכליסט". הנמל, שהמשיך בפעילותו באופן רציף, פרק בשנה שחלפה כ-1,584,000 מכולות ( TEU). זאת לעומת 1,538,000 מכולות ב-2019  - עלייה של 3%. היקף הסחורות הכולל אשר נכנס לנמל עמד על כ-108 מיליארד שקל.

קראו עוד בכלכליסט

השיאים הקודמים בפריקת מכולות היו ב-2017 וב-2019, וזאת לאחר שב-2018 נרשמה דווקא ירידה.

העלייה בשינוע מטענים דרך הים נובעת מסגירתו של הנתיב האווירי עם פרוץ מגפת הקורונה, והידללות טיסות הנוסעים היומיות שמובילות גם הן מטען. 

אם מביאים בחשבון את הירידה שנרשמה ביבוא כלי רכב, נראה כי היבוא האישי גדל באופן משמעותי - בעיקר רכישות אונליין מאתרים בינלאומיים מצד הציבור שנאלץ להישאר בבתים לאורך תקופות הסגר.

נמל אשדוד, צילום: יח"צ נמל אשדוד נמל אשדוד | צילום: יח"צ נמל אשדוד נמל אשדוד, צילום: יח"צ נמל אשדוד

אורנה הוזמן בכור, יו"ר נמל אשדוד, מסרה: "פעילות הנמל בתקופת משבר הקורונה, ממחישה לא רק את מיומנותם ומסירותם של עובדי הנמל, אלא גם חושפת את מורכבות המשימה הלאומית של הפעלת נמל ימי בישראל וחשיבותו. סגירת הנתיב האווירי עם תחילתו של משבר הקורונה הותירה את נמל אשדוד עורק החמצן הכמעט בלעדי של מדינת ישראל".

שיקו ז'אנה, מנכ"ל נמל אשדוד, הוסיף: "אנו רושמים שיא שנתי בהיקף פריקת המכולות, אולם שברנו גם שיא היסטורי לפני כחודשיים, כאשר ביממה אחת פרקנו בנמל אשדוד מעל ל-5,000 מכולות, הנתונים האחרונים מוכיחים על שיפור ביעילות ובכשירות הציוד בזכות העובדות והעובדים שלנו וזאת על אף הפגיעה הצפויה של מגפת הקורונה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות