אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ה-FDA אישר את החיסון לקורונה של ג'ונסון אנד ג'ונסון צילום: רויטרס

ה-FDA אישר את החיסון לקורונה של ג'ונסון אנד ג'ונסון

זהו החיסון השלישי שמקבל את אישור מינהל המזון והתרופות האמריקאי, אחרי האישורים שניתנו לפייזר-ביונטק ולמודרנה. החיסון ניתן במנה אחת והוא אפקטיבי ב-66% במניעת מחלה קשה ובינונית

28.02.2021, 07:21 | חדשות חוץ
מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA) אישר הלילה את החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון לנגיף הקורונה – בכך מתרחב ארגז הכלים החיסוני של ארה"ב במאבק נגד המגיפה.

קראו עוד בכלכליסט

זהו החיסון השלישי שמקבל את אישור מנהל המזון והתרופות האמריקאי, אחרי האישורים שניתנו לפייזר-ביונטק ולמודרנה. בשונה מהשניים הקודמים, החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון ניתן במנה אחת בלבד, ותנאי ההעברה וההפצה שלו פשוטים יותר.

הממשל מתכוון להעביר בשלב הראשון כבר בשבוע הבא 4 מיליון מנות של חיסון J&J לאזורים שונים בארה"ב. J&J חתמה על הסכם עם ארה"ב לאספקת 100 מיליון מנות עד לחודש יוני והיא הודיעה כי 20 מיליון מנות יסופקו כבר עד לסוף מרץ.

החיסון של ג החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון | צילום: רויטרס החיסון של ג

לפני חודש הודיעה חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון כי שיעור היעילות של החיסון שפיתחה לקורונה, במסגרת המחקר שלב 3 שערכה, עומד על 66%. יעילות החיסון במניעת תחלואה קשה, ארבעה שבועות לאחר שניתן, מגיעה ל-85%.

לפני שלושה ימים פורסם כי החיסון של החברה התקרב בצעד נוסף לקראת אישורו הסופי לשימוש. ה-FDA חשף מסמכים המצביעים על כך שהחיסון שניתן במנה אחת בלבד בטוח ועוזר למנוע תחלואה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות