אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הקרן של מלינדה וביל גייטס חתכה את האחזקות באפל ובברקשייר

הקרן של מלינדה וביל גייטס חתכה את האחזקות באפל ובברקשייר

מנהלי הקרן, צוות חיצוני ועצמאי, מכרו ברבעון הרביעי כ-10% מהאחזקה בברקשייר, 5 מיליון מניות - חברת האחזקות של באפט נותרה עדיין אחת הגדולות בקרן; האחזקה של אפל נמחקה בחצי לאחר מכירת מיליון מניות, וכך גם האחזקה באמזון

28.02.2021, 09:27 | חדשות חוץ

קרן עמותת ביל ומלינדה גייטס צמצמה ברבעון הרביעי את האחזקות שלה בברקשייר הת'ואויי, אפל ואמזון ומכרה את כלל אחזקתה בענקית המסחר המקוון הסינית עליבאבא, כך עולה ממסמכים שהוגשו לרשות ני"ע האמריקאית (SEC) וחושפים את מצב תיק ההשקעות ברבעון האחרון של השנה שעברה. העמותה הרחיבה את האחזקה שלה בחברה אחת – שרודינגר (Schrodinger). 

קראו עוד בכלכליסט

העמותה שהקימו מייסד מיקרוסופט ואשתו היא העמותה הפרטית הגדולה בעולם. שש שנים לאחר הקמתה הנאמנים יצרו מבנה של 2 ישויות: העמותה שתורמת את הכספים והקרן שמנהלת את התרומות שמתקבלות. ההשקעות של הקרן מנוהלות על ידי צוות חיצוני של מנהלי השקעות.

בסיום הרבעון הרביעי, תיק ההשקעות של הקרן כלל 21 מניות, כך שלא נרכשו מניות בחברות חדשות ברבעון. השווי הכולל עמד על 22.34 מיליארד דולר ושיעור ההחזר על 1%. על אף צמצום האחזקה, ברקשייר הת'אוויי – חברת ההשקעות של וורן באפט – נותרה אחת האחזקות הגדולות, ולצידה וויסט מנג'מנט, קטרפילר, קנדיאן נשיונל ריילוויי וענקית הקמעונאות וולמארט.

לפי הדיווחים, מנהלי הקרן צמצמו ברבעון את האחזקה בברקשייר ב-10.6% לאחר שמכרו 5 מיליון מניות. בנוסף, הם מכרו את כלל האחזקה בעליבאבא לאחר שנה אחת בלבד. 552,383 המניות של החברה הסינית נמכרו במחיר ממוצע של 277.43 דולר. האחזקה של אפל נמחקה בחצי לאחר מכירת מיליון מניות, וכך גם האחזקה באמזון.

לעומת זאת, הורחבה האחזקה בשרודינגר המייצרת תוכנות לסקטור הבריאות ב-40.15% לאחר שנרכשו 2 מיליון מניות נוספות. המניה נסחרה ברבעון במחיר ממוצע של 63.05 דולר.

מלינדה וביל גייטס , צילום: ויקימדיה מלינדה וביל גייטס | צילום: ויקימדיה מלינדה וביל גייטס , צילום: ויקימדיה

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות