אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פריוריטי רוכשת את חברת התוכנה הישראלית אידאה בכ-142 מיליון שקל

בלעדי לכלכליסט

פריוריטי רוכשת את חברת התוכנה הישראלית אידאה בכ-142 מיליון שקל

אידאה, שהוקמה ב-2005, מפתחת פתרון קמעונאי לרשתות הכולל מסחר מקוון; מנכ"ל פריוריטי לכלכליסט: "הפלטפורמה של אידאה מבוססת על התוכנה שלנו ולכן הגיוני לחבר בין שתי החברות ולהגדיל את המוצר שלנו לשוק"

28.02.2021, 08:56 | מאיר אורבך

חברת Priority Software, שבבעלות פורטיסימו קפיטל וקרן TA, רוכשת את חברת אידאה הישראלית, המתמחה בפיתוח מערכות תוכנה לתעשיית הריטייל, כך נודע לכלכליסט. החברות סירבו לציין את סכום הרכישה, אך לכלכליסט נודע שפריוריטי תשלם לחברה הנרכשת כ-142 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

אידאה הוקמה על ידי שלומית פנקס אלקיים ואילן אלקיים בשנת 2005 ומעסיקה כ-100 עובדים שיחברו לעובדי פריוריטי יחד עם מייסדי החברה.

אידאה מפתחת פתרון קמעונאי לרשתות הכולל מסחר מקוון, ניהול עמדות המכירה (POS), ניהול סניפים ורשתות, ניהול מועדוני לקוחות ותוכניות נאמנות, ניהול מלאי ומחסנים, הפצה, כספים וכו' ב-One Stop Shop. הפתרון של החברה הנרכשת מבוסס על המערכת של פריוריטי.

אנדרס ריכטר, מנכ"ל פריוריטי Priority Software, צילום: עמרי מירון אנדרס ריכטר, מנכ"ל פריוריטי Priority Software | צילום: עמרי מירון אנדרס ריכטר, מנכ"ל פריוריטי Priority Software, צילום: עמרי מירון

בשיחה עם כלכליסט אמר מנכ"ל פריוריטי, אנדרס ריכטר, כי "הפלטפורמה של אידאה מבוססת על התוכנה שלנו ולכן זה היה הגיוני לחבר בין שתי החברות ולהגדיל את המוצר שלנו לשוק. אנחנו פועלים עם שותפים עסקיים שיכולים למכור עכשיו גם את הפתרון של אידאה. אנחנו פעילים מאוד בחו"ל ונרצה לקחת את אידאה לשם".

שלומית פנקס אלקיים" ממייסיד אידאה שלומית פנקס אלקיים" ממייסיד אידאה שלומית פנקס אלקיים" ממייסיד אידאה

רכישת אידאה מצטרפת לשורת רכישות משמעותיות שעשתה Priority Software בשנים האחרונות ובהן חברת Acclivity מארה"ב, רכישה של פעילות חברת מוניטין בישראל ורכישה של חברת OPTIMIZE מבלגיה.

שלומית פנקס אלקיים, מנכ"לית אידאה: "אחרי שותפות ארוכת שנים ויציבה עם Priority Software, שילוב הכוחות הוא מהלך טבעי ואני שמחה עליו. שוק הקמעונאות כמו גם שוק ההסעדה מתפתחים במהירות גם בימים כתיקונם, ובימים אלו עוברים שווקים אלו שינויים משמעותיים בשל מגפת הקורונה. בשלב הראשון ראינו גידול מסיבי בפעילות האונליין ועכשיו, השווקים נערכים לפתיחה מחודשת של המסחר בחנויות ובמסעדות".

בעוד שרוב הפתרונות הקיימים בשוק מחייבים אינטגרציה בין מערכת תוכנה המנהלת את שרשרת האספקה לבין מערכת אחרת המשמשת את נקודות המכירה ולעיתים אף מערכות נוספות לניהול המסחר המקוון או מועדוני הלקוחות, הפתרון שמציעה אידאה מאפשר ניהול כל אלו במערכת מידע אחת.

"החיבור אלינו כחברת ה-ERP המובילה בישראל יאפשר לנו להציע להרבה מקומות כאן וגם בעעולם פתרון שהוא שלם בעיקר לתעשיית הריטייל", אומר ריכטר. "יש לנו מתחרים רבים היום בשתי הפעילויות שלנו חברות דוגמת NCR וריפון, סאפ ואורקל, אבל ללא קשר, אנחנו מציגים צמיחה עקבית בכל שנה של כ-15% וממשיכים לגדול". 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות