אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מתווה החזרה ללימודים בבריטניה: בדיקות ביתיות יחולקו לתלמידים                צילום: איי פי

דיווח שוטף

מתווה החזרה ללימודים בבריטניה: בדיקות ביתיות יחולקו לתלמידים

בריטניה: 20 מיליון איש כבר חוסנו במנה הראשונה נגד קורונה; גרמניה: ביממה האחרונה אובחנו 7,890 נדבקים בקורונה. מרקל: תו ירוק באירופה - עד הקיץ; איראן: מספר המתים מקורונה חצה את רף ה-60,000; צרפת: ירידה במספר המאומתים לקורונה

28.02.2021, 23:46 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

22:30 - מתווה החזרה ללימודים בבריטניה: בדיקות ביתיות יחולקו לתלמידים

 

ממשלת בריטניה הודיעה כי משפחות עם ילדים בגיל בית ספר יקבלו ערכות בדיקה ביתיות לגילוי נגיף הקורונה. זאת כחלק מתוכנית היציאה מהסגר והפתיחה המחודשת של בתי הספר החל מהשבוע הבא.

 

גורמים רשמיים אמרו היום כי הערכות יינתנו בחינם, ויחולקו פעמיים בשבוע, למשקי בית הכוללים ילדים, ללא קשר להופעת תסמינים. הבדיקות הביתיות יוצעו גם למבוגרים העובדים עם בתי ספר, כולל נהגי אוטובוס.

 

הרשויות אמרו כי יעודדו את התלמידים ומשפחותיהם להיבדק, אך זו לא תהיה חובה. ניתן יהיה להיבדק מגיל שנה והבדיקות יהיו זמינות גם לצוותי הפעוטונים. מי שבדיקתו תצא חיובית יזדקק לבדיקת PCR משנית בכדי לאשר את תוצאת הבדיקה הביתית. "הבדיקות יסייעו לחשוף תחלואה נסתרת ולקטוע את שרשראות ההדבקה", נמסר.

 

 

 

בוריס ג בוריס ג'ונסון בביקרו בבית ספר | צילום: איי פי בוריס ג

 

14:35 - איראן: מספר המתים מקורונה חצה את רף ה-60,000

 

משרד הבריאות של איראן מסר כי מספר המתים מקורונה מפרוץ המגפה עבר את רף ה-60,000. דוברת משרד הבריאות מסרה כי במהלך 24 השעות האחרונות, מתו עוד 93 בני אדם מהנגיף. מספר הנדבקים בקורונה במדינה עומד על יותר מ-1.6 מיליון איש.

 

 

המנהיג העליון של איראן חמינאי , צילום: אם סי טי המנהיג העליון של איראן חמינאי | צילום: אם סי טי המנהיג העליון של איראן חמינאי , צילום: אם סי טי

 

11:22 - בריטניה: 20 מיליון איש כבר חוסנו במנה הראשונה

 

כמעט 20 מיליון בני אדם בבריטניה כבר חוסנו במנה הראשונה נגד קורונה. כ-4% מהם גם חוסנו במנה השנייה. כך מסר משרד הבריאות. 

 

 

בית חולים בלונדון, צילום: רויטרס בית חולים בלונדון | צילום: רויטרס בית חולים בלונדון, צילום: רויטרס

 

 

9:20 - חבילת הסיוע של ביידן אושרה בבית הנבחרים - ותעבור לסנאט 

בית הנבחרים האמריקני אישר בסוף השבוע חבילת סיוע של 1.9 טריליון דולר לנפגעי משבר הקורונה. הנשיא ג'ו ביידן אמר שמדובר בצעד קריטי למימון הפצת החיסונים ולסיוע לרשויות מקומיות ולמיליוני משפחות שנפגעו במגפה. החבילה אושרה ארבעה ימים אחרי שמספר קורבנות הקורונה בארה"ב הגיע ליותר מחצי מיליון, ובשבוע הבא תעבור לסנאט.

נשיא ארה"ב ג נשיא ארה"ב ג'ו ביידן | צילום: אי פי איי נשיא ארה"ב ג

"אחרי 12 חודשים של מוות וייאוש, ההתאוששות האמריקנית מתחילה הלילה", אמר לבית הנבחרים חבר הקונגרס ברנדן בויל, זמן קצר לפני שחבילת הסיוע אושרה ברוב של 219 מחוקקים מול 212. הרוב הדמוקרטי בבית הנבחרים הבטיח את אישור חוק הסיוע של ביידן. 

   

מתחילת המגפה השקיע הממשל קרוב ל-4 טריליון דולר בסיוע לנפגעי הקורונה. חבילת הסיוע של ביידן מספקת מענקים של 1,400 דולר לרוב האמריקנים. היא מקצה מיליארדי דולרים למימון הפצת החיסונים, לפתיחת בתי ספר ולסיוע רשויות מקומיות. החבילה מאריכה בחצי שנה (עד סוף אוגוסט) את דמי האבטלה המיוחדים בזמן המגפה - 400 דולר בשבוע, ובנוסף דוחה את הפינוי של מיליוני אמריקנים שמתקשים לשלם שכר דירה. חבילת הסיוע צפויה להיות השנייה בגודלה בארה"ב אי פעם, אחרי שבחודש מרץ חתם טראמפ על חבילה בשווי 2 טריליון דולר. הדמוקרטים רוצים שהחוק יועבר לאישור ביידן עד אמצע מרץ – המועד שבו מסתיים התוקף של דמי האבטלה המיוחדים והסיוע הנוסף.

 

חבילת הסיוע אושרה למרות המכה שספגו שלשום הדמוקרטים, כשהפרלמנטרית המייעצת לסנאט קבעה שהגרסה הסופית של החוק לא יכולה לכלול את העלאת שכר המינימום. ביידן והדמוקרטים רוצים להעלות את שכר המינימום ל-15 דולר לשעה (מ-2009 שכר המינימום בארה"ב הוא 7.25 דולר לשעה). הרפובליקנים מתנגדים להעלאת שכר המינימום ל-15 דולר לשעה, ואומרים שהצעד יפגע בעסקים ויקטין את מספר מקומות העבודה במשק.

9:15 - מרקל: תו ירוק באירופה - עד הקיץ

אחת השאלות שהטרידו בימים האחרונים את מנהיגי האיחוד האירופי היא הנפקת תעודות-מתחסן - כמו בישראל. אחרי מפגש פסגה של המנהיגים שלשום אמרה קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל שתעודות המתחסנים הדיגיטליות, שיאפשרו לאזרחי האיחוד לחצות גבולות למרות המגפה, יהיו זמינות ככל הנראה עד הקיץ. "כולם מסכימים שאנחנו צריכים תעודות מתחסן דיגיטליות", אמרה מרקל במסיבת עיתונאים בחמישי בערב. קנצלרית גרמניה הוסיפה שלנציבות האירופית דרושים שלושה חודשים כדי ליצור את התשתית הטכנית למסמכים האלה.

 

מרקל ציינה שהיא אמנם תומכת בהענקת הטבות למתחסנים – אך לא לפני שלכולם תהיה אפשרות להתחסן. "כשהחיסון יהיה זמין למספיק אנשים – וחלק מהם יסרבו להתחסן – נצטרך לשקול אם צריכות להיות הקלות רק למתחסנים באזורים מסוימים". מתנגדים ל"תווים הירוקים" טוענים שהתעודות יכריחו אנשים להתחסן בניגוד לרצונם.

 

בדיקות לקורונה, שדה התעופה טגל ברלין גרמניה , צילום: גטי אימג בדיקות לקורונה, שדה התעופה טגל ברלין גרמניה | צילום: גטי אימג'ס בדיקות לקורונה, שדה התעופה טגל ברלין גרמניה , צילום: גטי אימג

 

מדינות בדרום אירופה שכלכלתן תלויה בתיירות, כמו ספרד ויוון, מקוות שתעודות-מתחסן יונפקו ויאפשרו לתיירים להגיע בקיץ. מנגד יש מדינות באיחוד שחוששות מהנפקת "התווים הירוקים", שיאפשרו חופש תנועה בשעה שהווריאנטים של הקורונה ממשיכים להתפשט.

 

קנצלר אוסטריה סבסטיאן קורץ אמר שהוא מעוניין בהנפקת "דרכון ירוק דיגיטלי" באיחוד האירופי. קורץ הסביר: "זה אומר שתהיה לך אפשרות להוכיח באמצעות הטלפון הסלולרי שלך שהתחסנת, שהחלמת או שנבדקת ויצאת שלילי. המטרה שלנו היא לא להיתקע בסגר תמידי אלא להיות מסוגלים לנוע שוב בחופשיות באירופה, לא משנה אם זה לעסקים או לחופשה". לקראת הפסגה אמר קורץ לעיתון הגרמני בילד: "למי שמחוסן צריך להיות חופש מלא, אך גם למי שחלה בקורונה והחלים, ולכל מי שנבדק והוכיח שהוא שלילי לנגיף".

 

במקביל, עדכנו הרשויות בגרמניה כי ביממה האחרונה אובחנו 7,890 נדבקים מאומתים בנגיף הקורונה. מדובר במגמת ירידה קלה לעומת השבוע שעבר. מניין הנדבקים במדינה מפרוץ המגפה עומד על יותר מ-2.4 מיליון. כך עלה מנתוני מכון רוברט קוך. כמו כן, ביממה האחרונה מתו 157 נדבקים מאומתים בנגיף ובסך הכול 70,045 בני אדם שמתו מפרוץ המגפה.

9:00 - צרפת: ירידה במספר המאומתים לקורונה

 

הרשויות בצרפת עדכנו על ירידה קלה במספר הנדבקים בקורונה שהתגלו ביממה האחרונה - כמעט 24 אלף לעומת יותר מ-25 אלף ביממה הקודמת. עוד נמסר על פטירתם של 186 חולים לעומת 286 ביום הקודם. מפרוץ המגפה במדינה אובחנו בנגיף יותר מ-3.7 מיליון בני אדם, ונפטרו יותר מ-86 אלף.

 

 

8:45 - הקורונה בברזיל: יותר מ-1,300 מתים - ביום החמישי ברציפות

 

רשויות הבריאות בברזיל דיווחו כי יותר מ-1,300 חולי קורונה נפטרו ביממה האחרונה, ויותר מ-60 אלף נמצאו חיוביים לנגיף - ביום החמישי ברציפות. מפרוץ המגפה ועד כה התגלו במדינה יותר מ-10.5 מיליון נשאים מאומתים. מניין המתים עומד על יותר מ-254 אלף.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות