אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סוגת מתרחבת: רוכשת את שמן תעשיות ב-142 מיליון שקל צילום: אלי הרשקוביץ

סוגת מתרחבת: רוכשת את שמן תעשיות ב-142 מיליון שקל

העסקה כוללת את כלל הפעילות הקמעונאית של שמן תעשיות שבשליטת חיים פינק, כשהמלאי המוערך בכ-25 מיליון שקל יחושב בנפרד במועד השלמת העסקה. השלמתה כפופה לקיומם של תנאים מתלים שעיקרם אישור רשות התחרות והבנק המממן. שמן תפטר עובדים במסגרת הפעילות הנרכשת

28.02.2021, 10:13 | נורית קדוש

חברת המזון סוגת מתרחבת. סוגת שבבעלות קרן פורטיסימו, חתמה על הסכם לרכישת כלל הפעילות הקמעונאית של שמן תעשיות, ב-142 מיליון שקל, כשהמלאי המוערך בכ-25 מיליון שקל יחושב בנפרד במועד השלמת העסקה.

קראו עוד בכלכליסט

השלמת העיסקה כפופה לקיומם של תנאים מתלים שעיקרם אישור רשות התחרות לעיסקה ואישור הבנק המממן את פעילות החברה. לסוגת תינתן אופציה ללא תמורה נוספת להעביר לידיה את ציוד הביקבוק של החברה במצבו הנוכחי, וזאת במהלך תקופה של 12 חודשים שתחילתה במועד ההשלמה.

חיים פינק יו"ר שמן תעשיות, צילום: רונן טופלברג חיים פינק יו"ר שמן תעשיות | צילום: רונן טופלברג חיים פינק יו"ר שמן תעשיות, צילום: רונן טופלברג

בעקבות העסקה, תסיים שמן תעשיות שבשליטת חיים פינק את יחסי העבודה עם העובדים, אשר עובדים במסגרת הפעילות הנרכשת וסוגת תהיה

רשאית להתקשר עם עובדים אלו על פי שיקול דעתה. עם השלמת העיסקה תתחייב שמן תעשיות שלא לעסוק בתחום הפעילות הנמכרת לתקופה של 4 שנים.

במקביל, החליטה שמן תעשיות להפסיק את פעילות הייצור במפעלה וזאת בהתאם להחלטה שקיבל דירקטוריון בחודש שעבר. החלטה זו התקבלה מתוך כוונה לרכז את פעילות החברה בפעילות הקמעונאית שלה אשר תתבסס על ייבוא מוצרי פעילות זו מספקים בחו"ל.

שמן תעשיות עוסקת, בייצור שיווק ופיתוח שמני מאכל מן הצומח, וייצור ושיווק כוספאות המשמשות מזון לבעלי חיים. המוצרים המיוצרים ומשווקים על ידי החברה נחלקים לשני תחומי פעילות עיקריים: חטיבת האגרו-מזון העוסקת בייצור והספקת חומרי גלם לתעשייה ומוצרים תעשייתיים, ללקוחות תעשייתיים ולמשק החי ובהם שמנים בצובר וכוספה לבעלי חיים, וחטיבת המזון העוסקת באספקת שמנים לשוק הצרכני והמוסדי. בשנתיים האחרונות, החלה החברה, במכירות של מוצרי טונה תחת המותג "עץ הזית".

ההחלטה להפסיק את פעילות הייצור התקבלה לאחר בחינה אסטרטגית של החלופות השונות הנוגעות בניהול המשך הפעילות של החברה. הבחינה האסטרטגית של החלופות השונות הנוגעות בניהול המשך הפעילות של החברה, נעשתה על רקע התוצאות הכספיות של מגזר האגרו-מזון, ונוכח קיומה של חלופת אספקה למוצרים של הפעילות הקמעונאית של החברה מספקים מחו"ל.

 

מפעל סוגת, צילום: אלי הרשקוביץ מפעל סוגת | צילום: אלי הרשקוביץ מפעל סוגת, צילום: אלי הרשקוביץ

בעקבות המכירה - החברה תרשום רווח של כ-110 מיליון שקל ב-2020

מימוש החלטה זו יגרום לחברה לרשום בדוחות הכספיים של החברה לשנת 2020, הפסד מירידת ערך רכוש קבוע הנובע מהפסקת הייצור, בקיזוז העתודה למס בגין רכוש זה, בסך מוערך של כ-107 מיליון שקל. ההשפעה של מימוש ההחלטה האמורה על קרן הון בגין הפרשי תרגום וקרן ההון בגין שערוך רכוש קבוע שבסעיפי ההון העצמי שבדוחות הכספיים של החברה ככל שתהיה, עדיין נבדקת על ידי החברה.

לאחר מכירת הפעילות, תידרש שמן תעשיות להתאים את עצמה לניהול נכס הנדל"ן שיעמוד לרשותה בחוף שמן בחיפה אותו מתכוונת החברה לפתח ולממש את הפוטנציאל הטמון בו נוכח מיקומו, תוך בחינה של אפשרויות נוספות.

להערכת החברה, בעקבות מכירת הפעילות, צפויה החברה לרשום בדוחו"ת הכספיים לרבעון הראשון של שנת 2021 רווח מוערך בסך של כ-110 מיליון שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות