אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פתאל מוכרת שני בתי מלון במינכן כדי לייצר תזרים של 130 מיליון שקל

פתאל מוכרת שני בתי מלון במינכן כדי לייצר תזרים של 130 מיליון שקל

החברה מוכרת את בתי המלון תמורת 305 מיליון שקל, ותשכור אותם מהחברה הרוכשת למשך 25 שנה לפחות; יצירת התזרים היא חלק מהתוכנית של פתאל ליצירת נזילות לרשת בעקבות הפגיעה ממשבר הקורונה

28.02.2021, 10:28 | חזי שטרנליכט

קבוצת בתי המלון פתאל ממשיכה בתוכנית הנזילות שלה, לנוכח הגבלת פעילותה על רקע המגפה בשנה האחרונה.  

קראו עוד בכלכליסט

פתאל החזקות באמצעות חברת הבת פתאל נכסים מוכרת שני מלונות בעיר מינכן בגרמניה בתמורה ל-73 מיליון יורו (305 מיליון שקל). הרוכשת היא קבוצת החזקות גרמנית פרטית.

כחלק מהעסקה פתאל תשכור את שני בתי המלון מחדש לתקופה של 25 שנה. מטרת עסקת המכירה ושכירה מחדש (מודל Sale and Leaseback) היא לשפר את המקורות הכספיים הנזילים של פתאל, והעסקה תייצר לרשת תזרים של 130 מיליון שקל נטו, צעד שתומך בתוכנית הנזילות שהיקפה כ-1.5 מיליארד שקל. 

מלון לאונרדו של פתאל במינכן, צילום: אתר החברה מלון לאונרדו של פתאל במינכן | צילום: אתר החברה מלון לאונרדו של פתאל במינכן, צילום: אתר החברה

המלונות שיימכרו הם לאונרדו הוטל רזידנס מינכן ולאונרדו הוטל סיטי ווסט, שכוללים בסך הכל 368 חדרים. מתוך התמורה יוקצו 16 מיליון שקל לצורך שיפוצים של בתי המלון. כחלק מהסכם השכירות ניתנה לרשת פתאל אופציה להארכה שלו בעוד חמש שנים, מעבר ל-25 השנים שנקבעו בחוזה.

שחר עקה, דירקטור וסמנכ"ל הכספים בפתאל החזקות, מסר כי "בעסקה זאת איתרנו הזדמנות למכירת בתי המלון בעסקת מכירה והשכרה בחזרה. בתי המלון יושכרו בדמי שכירות מופחתים של 1.78 מיליון יורו לשנה, לתקופה של 21 חודשים". לאחר הפחתת דמי השכירות הם יטפסו לתעריף של 3.83 מיליון יורו בשנה. בהתייחס למשבר הקורונה ולהקלות בהגבלות שהוטלו בארץ, הזכיר עקה כי בתי המלון של החברה בארץ נפתחו על פי התו הסגול ובפתאל מציינים כי הם עדים לביקוש גדול.

מניית פתאל פתחה את המסחר הבוקר לפי שווי שוק של 5.27 מיליארד שקל לחברה. המניה התאוששה ועלתה ב-7.9% במהלך חודש פברואר, אך מתחילת השנה ירדה ב-1.6%. את השנה שעברה חתמה בירידה של 38%.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות