אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדובאי ועד מאוריציוס: מדינות מזמינות זרים לעבוד אצלן בזום צילום: שאטרסטוק

מדובאי ועד מאוריציוס: מדינות מזמינות זרים לעבוד אצלן בזום

משרדים בחינם במדיירה, דילוג בין 16 איים בבהמאס ואפס מקרי קורונה במונסראט הם רק חלק מהפיתויים שממתינים לזרים שמעוניינים לארוז את הלפטופ ולעבוד מרחוק, אבל במדינה אחרת. עלות ההרשמה לתוכנית מגיעה עד 1,000 דולר

01.03.2021, 19:01 | תמר טוניק

אחרי ברבדוס, ברמודה, גיאורגיה ואסטוניה שהודיעו בקיץ שעבר על הקצאת אישורי שהייה מיוחדים לזרים המבקשים לעבוד בשטחן בזום בתקופת המגפה, יעדים חדשים מצטרפים כעת לרשימה, ובהם, קרואטיה, מונסראט, מדיירה ודובאי. כדי לזכות באישור הנכסף, שתוקפו שנה, נדרשים מהאזרחים הזרים מספר תנאי סף ובהם הוכחה לקיומו של מימון הולם לצורכי השהייה, ביטוח רפואי ובדיקת קורונה שלילית עדכנית - על כך מדווחת רשת CNBC. בכמה מהיעדים הללו היקפי תחלואת הקורונה היו עד כה אפסיים, כאשר המדינה עם שיעורי הקורונה הגבוהים ביותר היא דובאי.

קראו עוד בכלכליסט

מונסראט

רק 20 מקרי קורונה

תיירים אינם מורשים להגיע לאי הקריבי מונסראט, אך עובדים מרחוק כן. לפי הודעה שמסר הממשל המקומי בחודש שעבר, האישור המיוחד מקנה לזרים אפשרות להתגורר ולעבוד בטריטוריה הבריטית המאכלסת כ־5,000 תושבים, לתקופה של עד 12 חודשים. "התגובות עד כה היו חיוביות מאוד", ציין וורן סולומון, ראש אגף התיירות באי, בשיחה עם CNBC. "מדינות המוצא של הפונים הן בעיקר ארה"ב, קנדה, בריטניה ואירופה, מהן מגיעים בדרך כלל גם התיירים". העובדים מרחוק נדרשים לביטוח רפואי והכנסה שנתית של 70 אלף דולר לפחות. עלות הגשת הבקשה נעה בין 500 דולר ליחיד ל־750 דולר ומעלה למשפחה. הזרים מתבקשים להציג בדיקת קורונה שלילית ולהיכנס לבידוד ל־14 יום באתר לפי בחירתם. 20 מקרי קורונה בלבד אומתו באי מאז פרוץ המגפה. 

איי הבהאמה

גם סטודנטים מוזמנים

תוכנית תושבות חדשה בת 12 חודשים בשם BEATS מאפשרת לעובדים מרחוק ולסטודנטים להתגורר ולנוע בין 16 איים שונים בבהאמס, כולל אנדרוס, אקסומה ופראדיס. על הפונים להציג אישור העסקה, בעוד סטודנטים נדרשים להציג מסמכים המוכיחים לימודים ואמצעי מימון. לאישור הבקשה נדרשים חמישה ימים והעלות תעמוד על 1,000 דולר לראש המשפחה ו־500 דולר לכל מצטרף נוסף. אפשר גם להאריך את תוקף האישור לשלוש שנים לכל היותר. כמו בכל האתרים, גם כאן נדרשת בדיקת קורונה שלילית, אך אין צורך להיכנס לבידוד.

באיי הבהאמה עמד מספר המקרים היומי על 17 בממוצע בשבוע האחרון, כאשר בשיאה של המגפה, באוקטובר שעבר, מספר המקרים היומי הגבוה ביותר הגיע ל־128. מתחילת המגפה מתו מקורונה באיי הבהאמה 179 אנשים.

דובאי

אפשר לשכור אומנת

אזרח כל מדינה רשאי להגיש בקשה לשהייה בדובאי לצורכי עבודה מרחוק, בתנאי שהוא משתכר 5,000 דולר בחודש לכל הפחות. מי שמעוניינים לבדוק את האפשרות, מוזמנים להיכנס לדובאי עם ויזת תייר ולאחר מכן להגיש את הבקשה לשהייה ממושכת לצורכי עבודה מרחוק. כאן, עלות האישור היא 287 דולר, נמוך משמעותית מהמדינות האחרות. תנאי הסף כוללים גם בדיקת קורונה שלילית, ביטוח בריאות לאיחוד האמירויות כולו, כמו גם תלושי שכר ותדפיסי עו"ש. אפשר להגיש בקשה מחדש, אך אישור השהייה יישלל אם הפונים יצאו מדובאי ושהו מחוצה לה ששה חודשים ברציפות. ברוח המקובל בנסיכויות, מותר גם לשכור שירותי אומנות ונהגים. כן קיימת אפשרות לשכור מכוניות ולרשום את הילדים לבתי הספר המקומיים. בדובאי התחלואה גבוהה בהשוואה ליעדים האחרים המציעים שהיית עבודה, ובשבוע האחרון דווחו בה קרוב ל־3,000 מקרים ביום בממוצע.

מאוריציוס

אין דמי רישום

לעובדי זום המבקשים מקום נקי יחסית מקורונה מומלץ לשקול את האי מאוריציוס שבדרום־מזרח אפריקה שם נרשמו 610 מקרים בלבד מאז פרוץ המגפה, רק אחדים מהם, מתחילת 2021. כדי לזכות בוויזת פרימיום לשהייה בת שנה, נדרשים הפונים בשלב ראשון לשבועיים בידוד ולאחר מכן לארבע בדיקות קורונה שליליות. הרשויות אינן מבקשות דמי רישום, אך הפונים יצטרכו להציג פתרונות מגורים ארוכי טווח, כמו גם ביטוח נסיעות ובריאות והוכחה להכנסה חודשית בגובה 1,500 דולר לפחות. כאמצעי גיבוי יספיקו הוכחות לחסכונות בגובה 18 אלף דולר, כך לפי מוחמד מוחסין מולאבקאוס, חבר מועצת הפיתוח הכלכלית של מאוריציוס, שאמר את הדברים ל־CNBC.

מאוריציוס, הנחשבת מרכז בנקאות, פיננסים ושירותים משפטיים בינלאומי, השיקה את הוויזות החדשות בנובמבר 2020 עבור אזרחי כ־100 מדינות, כולל ישראל.

האי נסאו באיי הבהאמה, צילום: שאטרסטוק האי נסאו באיי הבהאמה | צילום: שאטרסטוק האי נסאו באיי הבהאמה, צילום: שאטרסטוק

קרואטיה

אין אפשרות להאריך

בחודש שעבר החלה קרואטיה לאשר שהייה לעובדים מרחוק, אף כי ההליך מורכב יותר מאשר ביעדים אחרים. "בשלב זה אפשר להגיש בקשה רק בתחנות משטרה מקומיות בקרואטיה", ציין בשבוע שעבר נשיא איגוד העובדים הזרים הדיגיטליים של קרואטיה, יאן דה יונג. "אנחנו מקווים שבחודש מרץ נוכל להתחיל לקבל בקשות מקוונות", אמר.

על הפונים להציג הוכחה לקיומם של אמצעים כספיים למימון השהייה, כמו הכנסה חודשית או חסכונות, ציין דה יונג, כאשר ההכנסה החודשית המינימלית הנדרשת היא 2,590 דולר. "לעובדים דיגיטליים נודדים שאין להם הכנסה חודשית קבועה, מספיק להוכיח שיש די חסכונות למחייה עבור 12 החודשים הללו, כלומר כ־31 אלף דולר", הוסיף דה יונג, יזם הולנדי המתגורר בקרואטיה מזה 14 שנה. בקרואטיה, אין אפשרות להאריך את תוקף השהייה, אך אפשר להגיש בקשה חדשה ששה חודשים לאחר שפג תוקפו של אישור השהייה הקודם.

בקרואטיה נרשם בשבוע החולף ממוצע יומי של 406 מקרי קורונה, כאשר בשיא המגפה בדצמבר נרשמו כ־3,500 מקרים יומיים. מספר מקרי התמותה עומד על 5,511, בדומה לישראל.

מדיירה

חללי עבודה בחינם

קבוצת האיים באוקיינוס האטלנטי, שהיא אזור אוטונומי של פורטוגל, יזמה את תוכנית Digital Nomads Madeira במסגרתה היא שואפת לייסד קהילה של עובדים מקוונים. החל ב־1 בפברואר ועד ל־30 ביוני מספקים יזמי הפיילוט חללי עבודה בחינם בכפר פונטה דו סול, המשופע, לפי אתר התוכנית, בחנויות, ברים, מסעדות ובתי קפה. "חלל העבודה מסוגל לאכלס כ־40 אנשים ביום", ציינה מיכאלה ויאיירה, מנהלת פרויקט מטעם סטארט־אפ מדיירה, ארגון שעובד עם הממשלה על התוכנית.

"עד כה קיבלנו מעל 4,800 בקשות מלמעלה מ־90 מדינות", ציינה בשיחה עם CNBC. לדבריה, יותר מ־250 עובדים נודדים שוהים כרגע בכפר, בחללי העבודה החינמיים או בבתי קפה ומסעדות שבהם קיים WiFi בתשלום. בגלל מגבלות הנסיעה הקיימות כעת באירופה, רובם הם אזרחי האיחוד האירופי. עם זאת, באמצעות ויזת D7, המכונה ויזת ההכנסה הפסיבית של פורטוגל, גם מי שאינם אזרחי האיחוד יוכלו להגיש בקשה, זאת בתנאי שיוכיחו הכנסה שנתית פסיבית (שאינה קשורה בשכר עבודה) בגובה 7,620 יורו. הוויזה הזו מאפשרת לעבוד או להקים עסק במדינה.

מתחילת המגפה נרשמו במדיירה 971 מקרים מאומתים של קורונה ושני מקרי תמותה מהמחלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות