אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אלביט מערכות תספק עשרות מל"טים למזרח אסיה צילום: אלביט מערכות

אלביט מערכות תספק עשרות מל"טים למזרח אסיה

לכלכליסט נודע שהחברה גברה על התעשייה האווירית במכרז ותספק הרמס 900 בשווי כולל של כ־300 מיליון דולר

01.03.2021, 08:07 | אודי עציון

עסקת ענק לאלביט מערכות: גברה על התעשייה האווירית במכרז למטוסים ללא טייס של מדינה במזרח אסיה. ל"כלכליסט" נודע כי אלביט תספק בשנים הבאות עשרות מל"טי הרמס 900, בשווי של כ־300 מיליון דולר.

מדובר בחיל אוויר שכבר מפעיל את ההרמס 450 הקטן יותר, ומבקש להרחיב את יכולות הסיור ואיסוף המודיעין שלו, כאשר מקורות זרים טוענים כי ניתן גם לחמש את ההרמס 900.

המל"ט מסוגל לשהות באוויר ברציפות במשך יותר מ־30 שעות, ולשאת מטען במשקל של כ־300 ק"ג. 

קראו עוד בכלכליסט

 הרמס 900, צילום: אלביט מערכות הרמס 900 | צילום: אלביט מערכות  הרמס 900, צילום: אלביט מערכות

אלביט מכרה את ההרמס 900 לחיל האוויר הישראלי, לקולומביה, לפיליפינים וגם לשווייץ, בעסקה שפיגרה בשלוש שנים אחרי לוח הזמנים המתוכנן, עקב קשיים שנוצרו בפיתוח המערכת שאמורה לאפשר טיסה בנתיבי טיסה אזרחיים והצורך להתאימו לטיסה עם מנוע דיזל הכבד במקום מנוע הרוקטס הקיים.

עם זאת, הרמס 900 בגרסה שרכשו השוויצרים תמורת 250 מיליון דולר זכה בחודשים האחרונים בשתי עסקאות נוספות: קנדה רכשה את המל"ט תמורת 36 מיליון דולר למעקב אחרי שריפות יער, וסוכנות הגבולות של האיחוד האירופי העניקה לאלביט ולתעשייה האווירית חוזה בהיקף 50 מיליון יורו עבור אלפי שעות טיסות סיור שהשתיים יספקו לה. החוזה הוא לשנתיים, עם אופציה להארכה, ומבטא את המגמה הגוברת בתחום לשלם לפי שימוש ולא בהכרח לרכוש את הכלים.

התעשייה האווירית קיוותה למכור למדינה האסייתית מל"טי הרון, ולפי מקורות זרים תיאלץ להסתפק בהזמנה צנועה יותר מחיל האוויר ההודי לארבעה מל"טים בשווי של כמה עשרות מיליוני דולרים.

מאלביט נמסר: "החברה תפרסם הודעה כשיושלמו כל התהליכים הכרוכים בעסקה זו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות