אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גלובוס הזהב: כוכבת "גמביט המלכה" גברה על שירה האס צילום: נטפליקס Matteo Chinellato

גלובוס הזהב: כוכבת "גמביט המלכה" גברה על שירה האס

"ארץ נוודים" זכה בפרס סרט הדרמה הטוב ביותר ובפרס הבימוי שהלך לקלואי ז'או, הבמאית השנייה בהיסטוריה שזוכה בפרס זה. "בוראט 2" גרף שני פרסים משמעותיים ו"הכתר" שלטה בקטגוריות הטלוויזיונית. שירה האס, שהייתה מועמדת על "המורדת", הפסידה לאניה טיילור ג'וי מ"גמביט המלכה": סיכום גלובוס הזהב 2021

01.03.2021, 06:58 | אינה טוקר, ynet

בצל מגפת הקורונה התקיים הלילה (ב') טקס גלובוס הזהב באופן חצי וירטואלי בהנחיית טינה פיי ואיימי פולר. בעוד המנחות ומגישי הפרסים נכחו באולמות בלוס אנג'לס ובניו יורק מול קהל מצומצם, הזוכים קיבלו את הפרסים בביתם או בחדרם במלון, משם שודרו נאומי הזכייה שלהם.

בפרס סרט הדרמה הטוב ביותר זכה כצפוי "ארץ נוודים" (Nomadland) של קלואי ז'או, הסרט שמסתמן כמועמד המוביל לזכייה באוסקר. ז'או גם זכתה בפרס הבימוי, והפכה לאישה השנייה בהיסטוריה שזוכה בפרס זה (ברברה סטרייסנד זכתה בפרס זה על "ינטל" ב-1984).

הנסיכה דיאנה מתוך הכתר, צילום: Des Willie הנסיכה דיאנה מתוך הכתר | צילום: Des Willie הנסיכה דיאנה מתוך הכתר, צילום: Des Willie

בפרס הסרט הקומי/מיוזקל הטוב ביותר זכה "בוראט 2" בכיכובו ובבימויו של סשה ברון כהן, שגם זכה בפרס השחקן הטוב ביותר. את נאום התודה המשעשע שלו התחיל ב"תודה לעיתונאים הזרים הלבנים", עקיצה לתחקיר שפורסם לאחרונה ב"לוס אנג'לס טיימס" שחשף שמתוך 87 החברים שבוחרים את הזוכים בגלובוס הזהב, אין חבר שחור אחד. בנוסף הודה לרודי ג'וליאני, אחד הקורבנות הגדולים בסרט. לאחר מכן הודה לקולגות, לחבריו ולמשפחתו וגם לשומר הראש שלו, שלדבריו הציל אותו משתי הזדמנויות של התנקשות.

אחד הרגעים המרגשים בטקס היה כאשר צ'דוויק בוזמן, שהלך לעולמו לפני מספר חודשים אחרי מאבק במחלת הסרטן, זכה בפרס השחקן הטוב ביותר על "הבלוז של מא רייני". אשתו קיבלה את הפרס במקומו, ובדמעות הודתה לאנשים שבוזמן היה מודה להם לו היה חי. בקטגוריה המקבילה זכתה אנדרה דיי על תפקידה בסרט "ארצות הברית נגד בילי הולידיי", ביוגרפיה קולנועית על הזמרת האגדית. שניהם מצטרפים לרשימה מכובדת של שחקנים שחורים שזכו בפרסים נחשבים השנה בטקס, זאת לאחר שנים של ביקורת על הדרה. מלבדם, גם דניאל קלואה וג'ון בויגה זכו בקטגוריות המשחק, קלואה על תפקיד המשנה בסרט Judas and the Black Messiah ובויגה על תפקידו באנטולוגיה של סטיב מקווין, Small Axe.

שירה האס. לא זכתה בפרס, צילום: Matteo Chinellato, נטפליקס שירה האס. לא זכתה בפרס | צילום: Matteo Chinellato, נטפליקס שירה האס. לא זכתה בפרס, צילום: Matteo Chinellato, נטפליקס

בתחום הטלוויזיה בלטה במיוחד הסדרה "הכתר" שזכתה בקטגוריית סדרת הדרמה הטובה ביותר והעניקה גם פרסים לשחקנים אמה קורין (דיאנה), ג'וש אוקונר (הנסיך צ'ארלס) וג'וליאן אנדרסון (מרגרט תאצ'ר). שירה האס, שהייתה מועמדת על תפקידה ב"המורדת" הפסידה אותו לאניה טיילור ג'ו, שזכתה על תפקידה ב"גמביט המלכה", הסדרה שזכתה גם בפרס מיני הסדרה הטובה ביותר. בפרס הסדרה הקומית זכה הסיטקום הקנדי "שיט'ס קריק".

אניה טיילור ג אניה טיילור ג'וי | צילום: נטפליקס אניה טיילור ג

רשימת הזוכים המלאה:

 

קולנוע

סרט דרמה: "ארץ נוודים"

סרט קומי/מיוזקל: "בוראט 2"

בימוי: קלואי ז'או, "ארץ נוודים"

שחקנית ראשית בקומדיה/מיוזיקל: רוזמנד פייק, "אכפת לי"

שחקן ראשי בקומדיה/מיוזקל: סשה ברון כהן, "בוראט 2"

שחקנית ראשית בדרמה: אנדרה דיי, "ארצות הברית נגד בילי הולידיי"

תסריט: ארון סורקין, "משפט השבעה משיקגו"

שחקן בסרט דרמה: צ'דוויק בוזמן

שחקן משנה: דניאל קלויה, Judas and the Black Messiah

שחקנית משנה: ג'ודי פוסטר, The Mauritanian

סרט אנימציה: "נשמה"

שיר מקורי: Seen, כל החיים לפניו

פסקול: "נשמה"

הסרט הטוב ביותר בשפה זרה: Minari

 

טלוויזיה

סדרת דרמה: "הכתר"

סדרה קומית: "שיט'ס קריק"

שחקן בסדרה קומית/דרמה: ג'ייסון סודריקס,

שחקנית בדרמה: אמה קורין, "הכתר"

שחקן בסדרת דרמה: ג'וש אוקונר, "הכתר"

שחקנית משנה בסדרה דרמה: ג'יליאן אנדרסון, "הכתר"

שחקנית בקומדיה: קתרין אוהרה, "שיט'ס קריק"

שחקן במיני סדרה: ג'ון בויגה, Small Axe

שחקנית במיני סדרה: אניה טיילור ג'וי, "גמביט המלכה"

שחקן משנה במיני סדרה: מארק ראפלו, "שומר אחי"

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות