אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נסיגה בשקל מול הדולר - היורו מאבד גובה מול המטבע המקומי צילום: רויטרס

נסיגה בשקל מול הדולר - היורו מאבד גובה מול המטבע המקומי

פותחים שבוע מסחר במט"ח: הדולר עולה ב-0.5% ל-3.29 שקלים, היורו מאבד 1% ונסחר ב-3.97 שקלים; לומברד אודייר: "שההתערבות של בנק ישראל בשוק המט"ח רק תעכב את עליית ערך השקל אך לא תמנע אותה"

01.03.2021, 12:52 | מיקי גרינפלד

נסיגה בשקל מול הדולר בפתיחת שבוע המט"ח - והתחזקות של המטבע המקומי מול מקבילו מאירופה: הדולר עולה ב-0.5% ל-3.29 שקלים, היורו מאבד 1% ונסחר ב-3.97 שקלים; בשוק העולמי יורד היורו ב-0.2% ונסחר ב-1.202 דולר.  

קראו עוד בכלכליסט

על השקל אמר ראש אסטרטגיית המט"ח בלומברד אודייר וסיליוס קיונאקיס: "אנו שומרים על עמדתנו ביחס לשקל, ומסתכלים עליו כמטבע בעל ביצועים משמעותיים. ראשית, ישראל מתקרבת למצב חסינות עדר מוקדם מהצפוי, שנית ישנם סימנים אופטימיים מבנק ישראל. ההשקפה לטווח הארוך שלנו עדיין מתבססת על ביצועים טובים של תחום הטכנולוגיה ותשואות ריאליות נמוכות לאורך זמן בארה"ב, בנוסף למאזן תשלומים חזק". 

"תזרימי מט"ח משמעותיים הקשורים להיותה של ישראל מוקד טכנולוגי, לעלייה בייצוא הגז מישראל, וגם תשואות נמוכות בארה"ב תרמו לעליית ערך השקל. אנו מניחים שזה ימשיך בחודשים הקרובים, ושההתערבות של בנק ישראל בשוק המט"ח רק תעכב את עליית ערך השקל אך לא תמנע אותה", הוסיף קיונאקיס.

אלכס זב'ינסקי ממיטב דש מציין בהקשר לחששות וההערכות כי אנחנו לקראת עלייה באינפלציה בעולם כי  "למרות הסימנים הרבים של עליית מחירים, סיכון האינפלציה עדיין בגדר הערכה ולא עובדה. בינתיים, עולים בעיקר מחירי המוצרים מהסיבות שבחלקן אמורות לחלוף עם הסרת המגבלות בקרוב. כך, לדוגמה, העלייה בעלויות ההובלה מסין כבר נעצרה. כמו כן במדינות המערביות בין 60%-65% ממדד המחירים מורכב מהשירותים שמחיריהם בינתיים יורדים. 

הסרת המגבלות תשחרר ביקושים נדחים אשר יובילו לעליית מחירים נרחבת. אנו די משוכנעים שזה יקרה. עדיין נותרה השאלה האם האינפלציה שתיווצר תהיה גל עליות מחירים חולף או תופעה מתמידה ומתמשכת. בשביל שהאינפלציה תשתרש ותתחזק לא מספיק לשחרר ביקושים נדחים, אלא דרושים שינויים מבניים, כלכליים, דמוגרפיים ופוליטיים. יש סיבות לחשוב שזה יכול לקרות, אבל בשלב הנוכחי מאוד מוקדם לשוק להיבהל מסיכון זה", הוסיף זבז'ינסקי .

 .

 , צילום: שאטרסטוק צילום: שאטרסטוק  , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות