אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
28% מהמורים והגננות החרדים חלו בקורונה - לעומת 5% בלבד בחינוך הממלכתי צילום: חיים צח

28% מהמורים והגננות החרדים חלו בקורונה - לעומת 5% בלבד בחינוך הממלכתי

כך עולה מנתונים שפרסם משרד החינוך. עוד עולה -34% מעובדי ההוראה עדיין לא מוגנים מקורונה, כלומר לא התחסנו בחיסון שני או החלימו, ו-20% לא התחסנו אפילו בחיסון ראשון. רק 31% מעובדי ההוראה החרדים התחסנו בחיסון שני

01.03.2021, 16:52 | שחר אילן

מנתונים על חיסון עובדי ההוראה שפרסם היום (ב') משרד החינוך, עולה כי 34% מהמורים והגננות עדיין לא התחסנו בחיסון שני או החלימו מהקורונה, כלומר אינם מוגנים מהמחלה ו-20% לא התחסנו כלל. עוד עולה כי שיעור המורים והגננות החרדים שחלו בקורונה במגזר החרדי גבוה פי 5.5 מבחינוך הממלכתי.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הנתונים המצב חמור במיוחד במגזר החרדי, שבו רק 31% מעובדי ההוראה התחסנו בחיסון שני, ובמגזר הערבי שבו רק 39% מחוסנים. עם זאת, במגזרים אלה ישנם מספרים גבוהים יחסית של מחלימים. 

 נתונים ראשוניים מקורבים מחוסנים נתונים ראשוניים מקורבים מחוסנים  נתונים ראשוניים מקורבים מחוסנים

בישראל 243 אלף מורים וגננות. לפי הנתונים, מהם 55% התחסנו בשני חיסונים ו-11% החלימו מקורונה. בסך הכל רק 66% - שהם שני שליש - מוגנים מפני המחלה. במשרד החינוך מעריכים שעוד 14% התחסנו בחיסון ראשון ולכן בסך הכל 80% מהמורים התחסנו או בתהליכי חיסון או החלימו.

יש בעניין זה פער גדל מאוד בין המגזרים. במגזר הממלכתי 74% התחסנו או החלימו. במגזר הדתי רק 64%. במגזר החרדי מדובר ב-59% ובמגזר הערבי ב-53%. קשה להעריך איך לחלק בין המגזרים את כמות המתחסנים בפעם הראשונה.

יצויין שבמגזרים החרדי והערבי כמויות המתחסנים בחיסון שני נמוכות יחסית - 31% בחרדי ו-39% בערבי. מה שמעלה את כמות עובדי ההוראה המוגנים אצלם היא כמות גבוהה מאוד של מחלימים. 9,000 מורים וגננות חרדים, שהם 28% מכלל עובדי ההוראה החרדים, היו חולים בקורונה. זאת לעומת 5% בלבד מהמורים והגננות בממלכתי ו-8.5% בקרב כלל עובדי ההוראה הלא חרדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות