אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ועדת הבחירות אסרה על רשת 13 לשדר הערב קטע סטנד-אפ בהשתתפות נתניהו צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של רשת

ועדת הבחירות אסרה על רשת 13 לשדר הערב קטע סטנד-אפ בהשתתפות נתניהו

השופט עוזי פוגלמן קבע כי מדובר בתעמולת בחירות אסורה: "בעיני הבוחר הסביר אמירות אלו עשויות להשפיע על ההצבעה". רשת: "חברת ההפקה ורשת הקפידו כי השתתפות ראש הממשלה בתוכנית לא תכלול תוכן פוליטי או תעמולתי מכל סוג שהוא"

02.03.2021, 12:52 | אביאור אבו

יו"ר ועדת הבחירות, שופט העליון עוזי פוגלמן, נתן היום (ג') צו האוסר לשדר הערב את הקטע בתוכנית "סטנד-אפ ניישן" בערוץ 13 בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, עד לאחר הבחירות.

קראו עוד בכלכליסט

החלטתו של פוגלמן מגיעה בעקבות עתירה שהגיש נגד נתניהו ורשת עו"ד שחר בן מאיר, בטענה לתעמולת בחירות אסורה. "צפייה בקטע מלמדת שיש לו תכלית בידור", כותב פוגלמן, "אולם לאורך הקטע כולו שזורים מסרים שנוגעים במישרין לסוגיות שנמצאות בימים אלה על סדר היום הפוליטי, ובכלל זאת הטיפול במשבר הקורונה והיציאה ממנו, החיסונים למחלה, הצגת המורכבות ב'ראש ממשלה חליפי' והסכמי השלום. בעיני הבוחר הסביר, אמירות אלו עשויות להשפיע על ההצבעה. זאת ועוד, חלק מהמסרים ממוקדים בהתפארות בהצלחות עבר".

נתניהו, צילום: לע"מ נתניהו | צילום: לע"מ נתניהו, צילום: לע"מ

עוד כותב פוגלמן: "הקטע נושא העתירה עתיד להיות משודר שלושה שבועות בדיוק לפני ההצבעה בקלפי, ושבוע בלבד לפני תחילת שידורי התעמולה הממוסדים. יש ליתן משקל להיקף ההשפעה שיש לשידור, כך שפרסומים בשעות השיא של הצפייה בטלוויזיה צריכים להיבחן בזהירות. נתניהו לא הוזמן לתוכנית כדי להגביר את הידע של הצופים על המתרחש בעולם. המשתתפים בה לא אתגרו את נתניהו בשאלות על פעולותיו או על עמדותיו".

בתגובתה לעתירה טענה רשת כי "הן חברת ההפקה האמונה על הפקת התוכנית, יואב גרוס הפקות, והן רשת הקפידו הקפדה יתרה כי השתתפותו של ראש הממשלה בתוכנית לא תכלול כל תוכן פוליטי או תעמולתי מכל סוג שהוא. הקטעים בתוכנית בהשתתפותו של ראש הממשלה נסרקו תחילה על ידי עורכי התוכנית וחברת ההפקה, לאחר מכן על ידי העורכים האחראים ברשת והלשכה המשפטית ברשת, כדי להבטיח ולוודא כי אין מדובר בתעמולת בחירות".

עוד טענה רשת כי "ראש הממשלה הוא היחיד שהסכים להשתתף בתוכנית". נתניהו הצטלם לתוכנית במשך שעתיים, כאשר התוכנית הערוכה כללה את השתתפותו בפאנל הקומיקאים בקטע שאורכו כ-9.5 דקות, ולאחריו קטע סטנד-אפ שלו שאורכו כ-3.16 דקות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות