אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עובדי המטה של בנק לאומי נאלצו לחזור במפתיע לעבודה מלאה מהמשרדים צילום: יובל חן

בלעדי לכלכליסט

עובדי המטה של בנק לאומי נאלצו לחזור במפתיע לעבודה מלאה מהמשרדים

ועד העובדים והנהלת הבנק לא הגיעו להסכמות בנושא הסדרת העבודה מהבית בתקופת החזרה לשגרה, לאחר שביום חמישי שעבר קיבלו עובדי המטה הנחיה לשוב לעבודתם כרגיל. לאומי: "עם הסרת המגבלות, המשך מתכונת משולבת של עבודה מהבית ומהמשרד באופן קבוע מחייב הסדרה ארגונית"

02.03.2021, 14:26 | עירית אבישר

המתיחות בין הנהלת לאומי לוועד העובדים הגיעה גם לנושא העבודה מהבית. ל"כלכליסט" נודע כי ביום חמישי שעבר קיבלו עובדי המטה של לאומי הנחיה לשוב לעבודתם כרגיל ביום ראשון האחרון. הנחיה זו התקבלה לאחר שהנהלת הבנק, בראשות חנן פרידמן, לא הצליחה להגיע להסכמות לגבי הסדרת העבודה מהבית בתקופת החזרה לשגרה. לפי הערכות, הנושאים שהיו במחלוקת, בין היתר, היו דרישת ההנהלה שלא לשלם הוצאות מסוימות כגון הוצאות נסיעה על ימים שבהם העובד נשאר לעבוד בביתו.

קראו עוד בכלכליסט

החזרה המלאה לעבודה במשרדים הטרידה חלק מהעובדים בכל הנוגע להיבטים בריאותיים, כמו ישיבה משותפת עם עובדים המגיעים מערים אדומות. חלק מהעובדים גם היו מוטרדים מההתראה הקצרה, שהקשתה עליהם להיערך לחזרה. מאז תחילת משבר הקורונה עבדו סניפי הבנק, כמו אלה של יתר הבנקים, במתכונת מלאה פחות או יותר, זאת בעוד מטה הבנק עבד במתכונת של קפסולות ושילוב של עבודה מהבית ומהמשרד.

בבנק לאומי מדגישים כי החזרה נעשתה לפי כל הכללים וההנחיות של משרד הבריאות. עוד מציינים שם כי כיום ל-50% מהעובדים יש כבר תו ירוק, ורבים אחרים נמצאים בתהליך לקבלת התו הירוק.

מטה בנק לאומי בתל־אביב, צילום: יובל חן מטה בנק לאומי בתל־אביב | צילום: יובל חן מטה בנק לאומי בתל־אביב, צילום: יובל חן

אף על פי שכרגע עובדי המטה שבו לעבודה במשרדים באופן מלא, בבנק מציינים כי בכוונתם לפעול על מנת להגיע להסכמות לחזרה לעבודה חלקית מהבית: "עם הסרת המגבלות במקומות העבודה ומבצע החיסונים הנרחב, המשך מתכונת משולבת של עבודה מהבית ומהמשרד באופן קבוע מחייב הסדרה ארגונית, ניהולית ותפעולית, על מנת להבטיח יכולת לניהול מיטבי והמשך מחוברות של העובדים. זה תקופה אנו מקיימים דיונים מול נציגות העובדים על מנת להביא להסדרת הנושא באופן שיבטיח שמתכונת זו תיעשה באופן שאיכות השירות תובטח, לצד שימור היתרונות הן לעובדים, והן לבנק, ואנו ממשיכים בדיונים גם בימים אלו", נמסר מלאומי.

בעקבות משבר הקורונה עברו לראשונה הבנקים לעבודה בהיקפים נרחבים מהבית. לאחר שמעבר זה התבצע בצורה חלקה יחסית, ההערכות הן שגם לאחר המשבר תתבצע עבודה חלקית מהבית של עובדי המטה, מה שאמור לסייע לבנקים לחסוך בהוצאות.

בין ועד העובדים בלאומי להנהלת הבנק שוררת מתיחות בשנה האחרונה, ששיאה היה בהכרזה על סכסוך עבודה באוקטובר האחרון בשל נושא עובדי מיקור חוץ בתחום הטכנולוגיה. סכסוך זה הגיע לבית הדין לעבודה, ובצעד נדיר הדיון בו התנהל בדלתיים סגורות. אמנם הצדדים הגיעו להסכמות, והסכסוך הסתיים, אך נראה כי מערכת היחסים המתוחה נותרה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות