אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המורים דורשים: 224% תשלום למי שיעבדו ביולי צילום: יאיר שגיא

המורים דורשים: 224% תשלום למי שיעבדו ביולי

יו"ר הארגון רן ארז כתב באיגרת למורים בהתייחסו לכוונה לקיים לימודים בחופש הגדול: "הואיל והמדינה מעוניינת בלימודים לסגירת פערים לתלמידים בחודש יולי, מורה אשר יסכים לכך זכאי לתשלום מלא לפי 124%". זאת, בנוסף לשכר המלא עבור החופש

02.03.2021, 16:40 | שחר אילן

ארגון המורים העל יסודיים דורש תשלום של 124% עבור עבודה של מורה בבתי הספר של החופש הגדול בחודש יולי. זאת, כמקובל לגבי עבודה נוספת של מורים, ובנוסף לתשלום עבור חודש החופש הניתן ממילא ביולי. אם הדרישה תתקיים, יקבלו המורים בחודש יולי תשלום של 224% יחד עם השכר הרגיל עבור החופש. הדרישה הזו נראית כניסיון לטרפד את המהלך כולו.

קראו עוד בכלכליסט

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע ביום ראשון על הארכת שנת הלימודים עד סוף חודש יולי לנוכח הפסד ימי הלימודים השנה בשל מגפת הקורונה. בפועל התברר שלא מדובר בהארכת שנת הלימודים שכן אין כוונה לחייב את המורים ללמד אלא בסוג של קייטנות שבהן ישתתפו מורים שיסכימו וכן מדריכים אחרים. לאור העובדה שהבחירות קרבות ויש עוד זמן רב עד סוף שנת הלימודים האירוע כולו התפרש כהכרזת בחירות.

יו"ר ארגון המורים על היסודים רן ארז, ופה בן דוד מזכלית הסתדרות המורים יו"ר ארגון המורים על היסודים רן ארז, ופה בן דוד מזכלית הסתדרות המורים יו"ר ארגון המורים על היסודים רן ארז, ופה בן דוד מזכלית הסתדרות המורים

ארגוני המורים הפגינו חוסר התלהבות מהתוכנית כבר עם פרסומה ועכשיו נראה שהארגון העל יסודי מנסה לטרפד אותה. יו"ר ארגון המורים העל יסודיים רן ארז כתב באגרת למורים כי "לא קיימת כל חובה לעבוד בחודש יולי ולא חלה כל חובה על התלמידים ללמוד. הכל על פי רצונו החופשי של כל מורה ותלמיד".

הוא הדגיש ש"מורים אשר יבחרו לעבוד אחרי מועד סיום שנת הלימודים יהיו זכאים לתשלום בגין עבודתם, כי אין עבודת חינם. יש לקבל הבטחה ממנהל ביה"ס על כך שהמורה יתוגמל. אם אין הבטחה כזו - אין לעבוד". לדבריו, "הואיל והמדינה מעוניינת שלימודים לסגירת פערים לתלמידים אשר זקוקים לכך יתקיימו בחודש יולי, מורה אשר יסכים לכך ו/או יתנדב לכך זכאי לתשלום מלא לפי 124%עפ"י דרגתו והוותק שלו בהוראה".

ארז קובע ש"העבודה בחודש יולי, או בחלקו, תתקיים רק אם ייחתם הסכם קיבוצי עם הממשלה בדבר ביצוע הבטחות הממשלה לתגמול המורים". הוא הסביר ש"חופשת המורים לא ניתנת לביטול ולקיצור מהיותה חלק אינטגרלי מזכויות המורים ומתנאי עבודתם. כפי שנאבקנו בשנה שעברה נגד תוספת ימי העבודה בחופש ללא תשלום, כך לא נסכים גם הפעם".

הוא שלח העתק של המכתב לשר החינוך יואב גלנט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות