אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
יעקב עמידרור מונה ליו"ר נקסט ג'ן: "המיזוג עם סנט-טק - בתוך שבועות" צילום: נמרוד גליקמן

יעקב עמידרור מונה ליו"ר נקסט ג'ן: "המיזוג עם סנט-טק - בתוך שבועות"

השלד הבורסאי נמצא בהליכי מיזוג עם חברת הביומד, המפתחת טכנולוגיה לזיהוי מחלות באמצעות נשיפה, כולל זיהוי של נגיף הקורונה; "בתוך כמה חודשים נעביר בקשה ראשונה ל-FDA"

03.03.2021, 11:21 | חזי שטרנליכט

יעקב עמידרור מונה ליו"ר השלד הבורסאי נקסט ג'ן - הנמצא בעיצומו של הליך מיזוג עם חברת סנט-טק מדיקל, המפתחת טכנולוגיה לזיהוי מחלות באמצעות נשיפה. לדברי חברת הביומד, המכשיר יכול גם לזהות את נגיף הקורונה.  

קראו עוד בכלכליסט

אלוף במיל' עמידרור כיהן בעבר בתפקיד ראש המטה לביטחון לאומי - הוא מונה כחבר דירקטוריון נקסט ג'ן בינואר השנה, ואתמול נכנס רשמית לתפקיד החדש. נקסט ג'ן דיווחה ב-25 ביוני 2020 על ההסכם עם סנט-טק, ומאז מתנהל ההליך שאמור להסתיים במיזוג בפועל בין שתי החברות.

עמידרור העריך בשיחה עם "כלכליסט" כי השלמת המיזוג צפויה בתוך שבועות אחדים. "אני מעריך שבמהלך חודש מרץ יהיה לנו דו"ח העסקה. לאחר מכן צפויה הקפאה ל-35 יום שאפשר יהיה לתת אפשרות לערעור. לאחר שנשלים את התהליך, נהיה חברה מאוחדת".

עמידרור הוסיף וציין כי "בתחום המדעי אנחנו נמצאים בתחושה של ערב פריצת דרך, במובן הזה שאנחנו חושבים שיש לנו הכלים המדעיים להבדיל בין אנשים חולים לבריאים. אנחנו כמובן צריכים לבסס את הטענה שלנו באופן חזק, ולא רק להיות משוכנעים בעצמנו אלא לשכנע גם את ה-FDA. זהו הליך עם קריטריונים נוקשים. להערכתי, בתוך כמה חודשים נגיש את ההגשה הראשונה ל-FDA.

"להערכתנו, תהיה לנו הטכנולוגיה שתאפשר לדגום את האנשים בצורה נוחה ומדויקת ותאפשר לתת תשובות בזמן קצר. בשלבים הראשונים בין 10 ל-12 דקות ובעתיד ברמה של דקה. זו בדיקה הכי נוחה בעולם שבאמצעותה נושפים כמו למכשיר ה'ינשוף' של המשטרה (לבדיקת אלכוהול בדם - ח"ש). במקרה שלנו, אנחנו נדע: חולה או בריא".

לפי הדיווח של נקסט ג'ן בחודש  שעבר, היא דגמה קרוב ל-2,000 אנשים, במטרה לבדוק מי מהם חולים בקורונה. "אנחנו בשלבי סיום של מבצע ענק עם ביה"ח שמיר. אנחנו מאוד מרוצים מהתוצאות שיש לנו ביד", אומר עמידרור. "כעת אנחנו נצטרך להשלים את הניתוח. אנחנו עושים מאמצים להמשיך ולדגום".

 , צילום: עמית שאבי צילום: עמית שאבי  , צילום: עמית שאבי

מנכ"ל נקסט ג'ן, המכהן גם כדירקטור, הוא יניב חברון, בעברו האסטרטג הראשי של בית ההשקעות אלומות. עמידרור החליף את שולם לפידות, מנכ"ל אי.די.בי פיתוח ודסק"ש לשעבר, בתפקיד יו"ר נקסט ג'ן.

לפידות נותר חבר בדירקטוריון החברה, שבו מכהנת גם קולט אביטל, חברת כנסת לשעבר מטעם מפלגת העבודה; יועץ התקשורת הדן אורנשטיין מכהן בתפקיד דירקטור בלתי תלוי.

בספטמבר האחרון התפטר דירקטור בשם סטיבן ברמייסטר מהחברה תוך חילופי האשמות מול המנכ"ל חברון, שבהםטען הראשון כי נקסט ג'ן סיפקה לכאורה "דיווחים מטעים". המנכ"ל חברון דרש בו כי יחזור בו מדבריו שאותם הגדיר מעורפלים והאשים את ברמייסטר בחוסר תום לב ובניסיון לחבל בעסקת הרכישה של סנט-טק מדיקל.

מניית נקסט ג'ן זינקה ב-145% מתחילת השנה וב-805% בשנה שעברה. שווי השוק הנוכחי שלה עומד על 218 מיליון שקל. כל עוד לא הושלם מיזוגה של סנט-טק מדיקל לנקסט ג'ן, האחרונה נותרת בבחינת שלד בורסאי ללא פעילות. הבורסה הודיעה בינואר האחרון כי היא דוחה את צירופה למאגר המניות תמר, שהינו מאגר המניות הבסיסי שמאפשר כניסה למדדי המניות הרלבנטיים בבורסה, משום שהמיזוג המדובר טרם הושלם.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות