אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמות רוכשת מחצית ממתחם לוגיסטי ב-71 מיליון שקל צילום: תמר מצפי

אמות רוכשת מחצית ממתחם לוגיסטי ב-71 מיליון שקל

המוכרים - מנכ"ל רשת ויקטורי אייל רביד והשותף העסקי שרון נחום; מדובר במרכז לוגיסטי באזור קיבוץ חפץ חיים; שמעון אבודרהם, מנכ"ל חברת הנדל"ן: "העסקה מעלה את שווי נכסינו בתחומי התעשייה והלוגיסטיקה לכ-2.6 מיליארד שקל"; הנכס מושכר ל-10 שנים לגלובוס אריזות ומשלוחים בינלאומיים וצפוי להניב לאורך התקופה 8.1 מיליון שקל בשנה

03.03.2021, 12:42 | חזי שטרנליכט

חברת הנדל"ן המניב אמות השקעות חתמה על הסכם לרכישת מחצית מהזכויות במרכז לוגיסטי (מרלו"ג) בקרבת קיבוץ חפץ חיים בתמורה לכ-71 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הזכויות בעסקה נמכרו לאמות משותפות של אייל רביד, מנכ"ל ובעל השליטה ברשת ויקטורי ושרון נחום. שיעור הקאפ-רייט (תשואה מהשכרת נכס) המגולם בעסקה עומד על 5.7%. יתרת הזכויות יישארו בידי קיבוץ חפץ חיים.

אייל רביד בעל השליטה ברשת ויקטורי, מוכר את השטח יחד עם השותף שרון נחום, צילום: אבי רוקח אייל רביד בעל השליטה ברשת ויקטורי, מוכר את השטח יחד עם השותף שרון נחום | צילום: אבי רוקח אייל רביד בעל השליטה ברשת ויקטורי, מוכר את השטח יחד עם השותף שרון נחום, צילום: אבי רוקח

המרלו"ג הוקם על חטיבת קרקע של כ-31 דונם, שטחו הבנוי כ-18.5 אלף מ"ר ובנייתו הסתיימה לא מכבר. מיקומו בין כביש 6 לכביש 40, בקרבת מחלף שורק ובמרחק קצר מנמל אשדוד - הופך אותו למרכז אטרקטיבי מאד ללקוחות הענף.

הנכס מושכר במלואו לחברת גלובוס אריזות ומשלוחים בינלאומיים לתקופה של 10 שנים וצפוי להניב לאורך תקופת דמי שכירות מתואמים (NOI) בגובה 8.1 מיליון שקל לשנה. חלקה של אמות ב-NOI יעמוד על 50% בדומה לחלקה ברכישת הזכויות במתחם. תשלום התמורה ומסירת החזקה צפויים להתבצע בשבועות הקרובים.

עסקה זו הינה חלק מאסטרטגיית הצמיחה של אמות בתחום הלוגיסטיקה ומצטרפת לעסקאות נוספות שביצעה החברה בתחום, כדוגמת רכישת מרלו"ג טבע בשוהם (על כביש 6), יזום והקמה של מרלו"ג רובוטי במודיעין עבור פעילות האון-ליין של חברת שופרסל, רכישת מרלו"ג יוניליוור בקריית שדה התעופה ועוד. העסקה הינה סנונית ראשונה לשיתוף פעולה עם קיבוצים ומושבים בתחום.

שמעון אבודרהם, מנכ"ל אמות מציין כי "עסקה זו מצטרפת לעסקאות רבות אותן בצענו בתחומי התעשייה והלוגיסטיקה ומעלה את סך שווי נכסי החברה בהם לכ-2.6 מיליארד שקל, בדומה לשווי נכסי המסחר של החברה". מטעם אמות טיפלו בעסקה עוה"ד דיוויד אמיד, מאיר פורגס, ארן פלשקס ורון שילוני ממשרד ש.בירן ומטעם המוכרים טיפלו בעסקה עוה"ד רמי צידון ואביה דויטש.

מניית אמות נסחרת היום בירידה של 0.8% למחיר המגלם לה שווי שוק של 7.2 מיליארד שקל. מתחילת השנה ירדה המניה ב-1.9%. לחברה נכסים מניבים בתחומי המשרדים, התעשייה והלוגיסטיקה, המסחר ובתחומים נוספים. בעלת השליטה באמות (57.01%) היא אלוני חץ שבעל המניות העיקרי שלה המכהן גם כיו"ר אמות, הוא נתן חץ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות