אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מועמד נשיא ארה"ב ליו"ר ה-SEC מקפיץ את מחיר הביטקוין צילומים: אם סי טי, איי אף פי

מועמד נשיא ארה"ב ליו"ר ה-SEC מקפיץ את מחיר הביטקוין

המשקיעים מחכים לו: גארי גנסלר, שידוע בחיבתו לסקטור הבלוקצ'יין, הופיע לשימוע בסנאט לקראת מינויו הצפוי לתפקיד; לדבריו, יהיה מאתגר לנקות את שוק הקריפטו מניצולו לשם הונאות; המטבע הווירטואלי מטפס ב-7.5% ונסחר היום בעד 52.5 אלף דולר; בתחילת השבוע שעבר נפל משיא של 58.3 אלף דולר, עקב דברי שרת האוצר ילן נגד השקעה במטבע

03.03.2021, 15:37 | נועם לנדמן

הביטקוין מטפס ב-7.5% ושב למחיר של 52.5 אלף דולר, אחרי יותר משבוע שנסחר בשווי נמוך יותר. ברקע, מועמד הנשיא ביידן ליו"ר רשות ני"ע בארה"ב (ה-SEC) - גארי גנסלר Gary Gensler, שידוע בחיבתו כלפי שוק הבלוקצ'יין, הופיע אמש בשימוע המתחייב בפני חברי הסנאט, טרם המינוי.

קראו עוד בכלכליסט

באתר בלומברג פורסם כי גנסלר אמר במהלך השימוע כי יהיה מאתגר לנקות את שוק הקריפטו מניצולו לשם הונאות ומניפולציות שונות. בעברו שימש כיו"ר הרשות לפיקוח על הבורסות לחוזים עתידיים על סחורות תחת ממשל אובמה , ונחשב לתומך בשוק הנכסים הדיגיטליים.

גנסלר נוקט בגישה חיובית יותר מילן כלפי שוק הקריפטו גנסלר נוקט בגישה חיובית יותר מילן כלפי שוק הקריפטו גנסלר נוקט בגישה חיובית יותר מילן כלפי שוק הקריפטו

בעברו שימש גם כיועץ בכיר במחזק על מטבעות דיגיטליים ב-MIT (המכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס), ואף הרצה בפני סטודנטים על טכנולוגיית הבלוקצ'יין ומסחר במטבעות דיגיטליים.

"גנסלר היה מאד חיובי בגישתו כלפי הביטקוין ושוק הקריפטו בכלל, במהלך השימוע, והמטבע הגיב מהר בעלייה בערכו", כך לדברי

ג'ון וו John Wu, נשיא חברת טכנולוגיית הבלוקצ'יין Ava Labs. וו הוסיף: "כולי תקווה שהממשל החדש יסייע לטפח חדשנות בשוק הבלוקצ'יין ובכלל בכל מה שקשור לנכסים דיגיטליים, במקום 'לחנוק' את הסקטור".

וכך, מחיר הביטקוין ממשיך בהתאוששות שלו מאז דבריה של שרת האוצר ג'נט ילן (שפחות נלהבת משוק הקריפטו) בתחילת השבוע שעבר - הזהירה נגד השקעה בביטקוין בהדגישה את הסכנות הכרוכות בהשקעה שכזו.

בעקבות דבריה של ילן צנח ערכו של המטבע הווירטואלי משיא כל הזמנים שעמד על 58.3 אלף דולר עד לשווי של 43 אלף דולר, מספר ימים לאחר מכן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות