אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אושרה תמ"א לכנרת: 90% מהחופים יוגדרו שמורים או לרחצה ופנאי צילום: שאטרסטוק

אושרה תמ"א לכנרת: 90% מהחופים יוגדרו שמורים או לרחצה ופנאי

תוכנית המתאר שאישרה ועדת השרים מבטלת שני כפרי נופש שתוכננו בסמוך לחופים אמנון וכורסי, כוללת הסדרה של אתרי קמפינג והסטה לכיוון מזרח של כביש סובב כנרת בין עין גב להאון; כ-4 ק"מ בקו הים של טבריה הוגדרו כקו ים עירוני

03.03.2021, 16:15 | דותן לוי

ועדת שרים לענייני פנים, שירותים, תכנון ושלטון מקומי בראשות שר הפנים, אריה דרעי, אישרה היום (ד') את תמ"א 13/13 הקובעת את מדיניות שימור ופיתוח הכנרת וחופיה. מדובר בתוכנית המחליפה את התמ"א הקיימת. היא אושרה במועצה הארצית לתכנון ולבנייה לפני מספר חודשים והועברה לאישור הממשלה.

קראו עוד בכלכליסט

בין מטרות התוכנית שנקבעו: המשך קידום התיירות במרחב הכנרת, שמירה וטיפוח של השטחים הפתוחים, פיתוח ושימור אתרי ההתיישבות, המורשת, הדת וערכי הטבע והנוף, ושמירה על הכנרת כמאגר מים חיוני.

במסגרת התכנית, כ-90% מקו החוף של הכנרת והשטחים הצמודים לו יוגדרו כשמורים או כחופים לרחצה ופנאי. התכנית מחלקת את חופי הכנרת לארבעה סוגים וקובעת כי חל איסור על בנייה ברצועה של 50 מ' מקו החוף.

הכנרת, צילום: shutterstock הכנרת | צילום: shutterstock הכנרת, צילום: shutterstock

כ-31 ק"מ מרצועת החוף, המהווים 46% מכלל רצועת החוף, יוגדרו כחופים טבעיים או שמורים, אזור בעל רגישות סביבתית גבוהה שמיועד לטיפוח ושיקום; כ-27 ק"מ המהווים 40% מכלל רצועת החוף יוגדרו כקו חוף פנאי ונופש, שישמש לפיתוח חופי רחצה, לפעילות פנאי ולקמפינג; כ-5 ק"מ מרצועת החוף, המהווים 8% מכלל הרצועה, הם אזורים הנושקים ליישובים הקיימים לאורך הכנרת, בעיקר קיבוצים, והם יוגדרו כקו חוף בחזית ים כפרית; וכ-4 ק"מ בסמוך לעיר טבריה יוגדרו כחזית ים עירוני. מדובר בכ-6% מכלל רצועת החוף שבהן כמעט ולא יוטלו מגבלות, ותכנון ופיתוח המתחמים ייעשה על ידי הרשות המקומית. כמו כן, התוכנית מבטלת שני כפרי נופש באזורים בעלי רגישות סביבתית גבוהה ליד חוף כורסי וחוף אמנון.

שר הפנים אריה דרעי אמר לאחר אישור התוכנית: "ימת הכנרת הינה אחד המשאבים החשובים והחיוניים ביותר שקיימים במדינת ישראל. התוכנית שאושרה היום יוצרת איזון ונותנת מענה לצורך בשמירה על הכנרת, הן מבחינה נופית, סביבתית ואקולוגית והן כמקור מים הכרחי לתושבי ישראל. זאת לצד פיתוח התיירות ושימור אתרי מורשת ודת".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות