אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
איירטאצ' סולאר צלחה את השלב הציבורי בהנפקה - עם ביקושים של פי 15 צילום: שאטרסטוק

איירטאצ' סולאר צלחה את השלב הציבורי בהנפקה - עם ביקושים של פי 15

החברה עוסקת בפיתוח, ייצור, שיווק ותחזוקה של פתרונות רובוטיים לניקוי פאנלים סולאריים; בשלב הציבורי גויסו 2 מיליון שקל ונרשמו ביקושים בהיקף של 30 מיליון שקל; החברה גייסה עד כה סכום של 61 מיליון שקל - שווי החברה בהנפקה (אחרי הכסף) עומד על 411 מיליון שקל; מניות החברה יחלו להסחר בת"א בימים הקרובים

03.03.2021, 16:25 | חזי שטרנליכט

ביקושים ערים נרשמו בשלב הציבורי בהנפקה הראשונית לציבור של חברת איירטאצ' סולאר. גויסו 2 מיליון שקלים, שזכו לביקושי יתר בהיקף של 30 מיליון שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

בסיכומו של דבר השלימה החברה בהצלחה את ההנפקה של מניותיה בבורסה בתל-אביב, כשהיא מגייסת סכום כולל של 61 מיליון שקל. שווי החברה בהנפקה (אחרי הכסף) עומד על 411 מיליון שקל. מניות החברה יחלו להסחר במהלך הימים הקרובים.

הביקושים בשלב הציבורי היו פי 15 לעומת הכמות שהוצעה, צילום: יעקב וייס הביקושים בשלב הציבורי היו פי 15 לעומת הכמות שהוצעה | צילום: יעקב וייס הביקושים בשלב הציבורי היו פי 15 לעומת הכמות שהוצעה, צילום: יעקב וייס

איירטאצ' סולאר הוקמה על ידי יניר אלוש, המכהן כיו"ר החברה, והחלה את פעילותה ב-2017. החברה עוסקת בפיתוח, ייצור, שיווק ותחזוקה של פתרונות רובוטיים לניקוי יבש (ללא מים) של פאנלים פוטו-וולטאים, המשמשים את שוק האנרגיה הסולארית.

מטה הפעילות של החברה ומפעל הייצור ממוקמים באזור תעשייה בבית שמש, והיא פעילה ומוכרת את מוצריה ושירותיה בישראל ובהודו. לחברה קניין רוחני ייחודי ופטנטים בשלבי רישום שונים במדינות הפעילות הקיימות ובשווקים נוספים.

את ההנפקה הובילה פועלים אי.בי.אי חיתום וליוו אותה גם עו"ד עמיר צפריר ועו"ד הוד מימון ממשרד גולדפרב זליגמן, וכן רו"ח לביא גיאת ממשרד BDO.

אין זו חברת הרובוטים היחידה בתחום ניקוי הפאנלים הסולארים. חברת אקופיה, שהונפקה בנובמבר האחרון נסחרת כיום לפי שווי של 991.8 מיליון שקל ומפתחת רובוטים שעוסקים בפעילות דומה.

רובוט של חברת אקופיה לניקוי פאנלים סולאריים רובוט של חברת אקופיה לניקוי פאנלים סולאריים רובוט של חברת אקופיה לניקוי פאנלים סולאריים

במקרה של איירטאצ' סולאר, החברה כבר החלה במכירות המסחריות הראשונות בארץ ברבעון האחרון של 2019. בשנה שעברה החלה למכור גם בהודו. המודל העסקי של החברה מבוסס על הכנסות ראשונות ממכירה והתקנה של מערכות, ולאחר מכן הכנסות בהיקף מצרפי גבוה יותר הנובעות מהסכמי תחזוקה ושירות ארוכי טווח ללקוח בכל עיסקה.

יניר אלוש, מייסד ויו"ר הדירקטוריון מציין עם השלמת ההנפקה כי "הרובוטיקה משנה את כללי המשחק ומביאה בשורה חשובה לעולם האנרגיה הסולארית. איירטאצ' תמשיך לפתח פתרונות רובוטיים חכמים ומדוייקים ליזמים הסולארים,.

לדברי ניק לניר בראון, מנכ"ל החברה: "תמורת ההנפקה צפויה לשמש אותנו להמשך השקעה במחקר ופיתוח, כניסה לשווקים נוספים והגדלה משמעותית של מערך המכירות והשירות לאור ביקוש הולך וגדל למוצרי החברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות