אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מרב מיכאלי: "סביר להניח שנמליץ לנשיא על יאיר לפיד"

יו"ר מפלגת העבודה פיזרה מעט מהעמימות שהפגינה בתקופה האחרונה, והצהירה בראיון לוועידת התחזיות של כלכליסט שתיערך בשבוע הבא, כי המפלגה צפויה להמליץ על יו"ר יש עתיד להרכבת הממשלה. בעקבות הסקר שהראה כי מרצ לא עוברת את אחוז החסימה, קוראת מיכאלי להצביע לשתי המפלגות

03.03.2021, 16:51 | עמיר קורץ

לראשונה במערכת הבחירות מצהירה יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי, כי המפלגה בראשותה צפויה להמליץ לנשיא ראובן ריבלין לתת את המנדט להרכבת הממשלה ליו"ר יש עתיד יאיר לפיד. את הדברים אמרה מיכאלי בראיון לוועידת התחזיות של כלכליסט, שתיערך בשבוע הבא ותשודר באתר כלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי, צילום: אלכס קולומויסקי יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי | צילום: אלכס קולומויסקי יו"ר מפלגת העבודה מרב מיכאלי, צילום: אלכס קולומויסקי

בראיונות האחרונים שלה שמרה מיכאלי על עמימות כשנשאלה על מי תמליץ המפלגה, אמרה שעדיין מוקדם לדעת ושזה תלוי בתוצאות הבחירות, ורק הסכימה להגיד כי עמדותיו של לפיד הן הקרובות ביותר לעמדות המפלגה. על רקע זה נשאלה מיכאלי, מה צפויה לעשות המפלגה במידה שלגוש מתנגדי נתניהו יהיה רוב לאחר הבחירות. מיכאלי ענתה: "יאיר לפיד הוא הקרוב ביותר לעמדתנו, לכן סביר להניח שהוא האדם שעליו אנחנו נמליץ. אני שוב אומרת, אין ממשלת שינוי בלי מפלגת העבודה. היא הכרחית לקיומו של הדבר הזה. בשום אופן כמובן לא נהיה אנחנו אלה שנמנע כזו קואליציה".

בנוסף, על רקע הסקרים האחרונים, לפיהם מרצ אינה עוברת את אחוז החסימה, נשאלה מיכאלי האם היא קוראת לאנשיה לפרוש מהמרוץ. מיכאלי השיבה כי "מרצ היא מפלגה חשובה, מפלגה אחות, ואני חושבת שאין שום סיבה שלא תעבור את אחוז החסימה. יש לה מקום בפוליטיקה הישראלית. מפלגת העבודה ומרצ תמיד היו זו לצד זו, ויש חשיבות כמובן לקיומן של שתי המפלגות האלה. אני קוראת לציבור להצביע לשתי המפלגות האמיתיות, השורשיות, שיש להן ערכים אמיתיים שמדינת ישראל זקוקה להם יותר מאי פעם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות