אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיסני תסגור לפחות 20% מהחנויות שלה עד סוף השנה: "עוברת להתמקד בסחר אלקטרוני" צילום: שאטרסטוק

דיסני תסגור לפחות 20% מהחנויות שלה עד סוף השנה: "עוברת להתמקד בסחר אלקטרוני"

על פי CNBC, בכוונת דיסני לסגור לפחות 60 מתוך 300 החנויות הפיזיות שלה בעולם. מדובר בחנויות רגילות - כאלה שאינן פועלות בתוך פארקים או במתכונת של חנות-בתוך-חנות ברשת טארגט. מטרת המהלך: להתמקד באפליקציות הפארקים של דיסני ובמדיה החברתית

04.03.2021, 00:03 | חדשות חוץ
דיסני הודיעה הערב (ד') כי תסגור לפחות 20% מהחנויות הפיזיות שלה עד סוף השנה - זאת כחלק מניסיון שלה להתמקד בעסקי הסחר האלקטרוני שלה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הענקית האמריקאית, לפחות 60 חנויות בצפון אמריקה צפויות להיסגר מתוך 300 חנויות דיסני הפועלות ברחבי העולם. לדברי דיסני, המהלך מתבצע על רקע שינוי בהתנהגות הצרכנים בשנים האחרונות ומתוך רצון למקד את חוויית הקנייה בפלטפורמות המקוונות של דיסני, הכוללות בין היתר את  אפליקציות הפארקים של החברה ואת פלטפורמות המדיה החברתית שלה. 

מנכ"ל דיסני בוב צ מנכ"ל דיסני בוב צ'אפק | צילום: בלומברג מנכ"ל דיסני בוב צ

"בעוד שהתנהגות הצרכנים עברה לקניות מקוונות, המגפה העולמית שינתה את מה שצרכנים מצפים מקמעונאים", אמרה סטפני יאנג, נשיאת מוצרי צריכה, משחקים והוצאה לאור.

התוכנית של דיסני היא להתחיל על ידי סגירת חמישית מהסניפים, ואז לבצע הערכת מצב ולבחון היכן ייתכן שיש צורך בסגירת חנויות נוספות. החברה בוחנת את אירופה, במיוחד, כאזור שבו היא עשויה לסגור כמות משמעותית של סניפים.

דיסני סירבה למסור פרטים על האופן שבו תשפיע סגירת הסניפים על תוצאותיה הפיננסיות. היא אישרה כי המהלך יכלול פיטורים משמעותיים, אך סירבה לנקוב במספר העובדים שיפוטרו בסופו של דבר או בשמות החנויות שייסגרו.

יש לציין כי המהלך לא יפגע ביותר מ-600 חנויות דיסני הפועלות בתוך פארקים, מסניפים הפועלים במתכונת של "חנות-בתוך-חנות" בחנויות Target, וברשתות קמעונאיות אחרות ברחבי העולם.

השותפות של דיסני עם Target, שהציבה חנויות דיסני מיניאטוריות בתוך הרשת שלה  צמחה מאז 2019 מ-25 חנויות ליותר מ-50.

החברה אומרת כי תשפר את אתר ShopDisney הנוכחי ותגדיל את מבחר המוצרים שלה כך שיכלול יותר קולקציות בגדים למבוגרים, בגדי רחוב, מוצרי פרימיום לבית ואספנות.

חנות דיסני בלונדון , צילום: שאטרסטוק חנות דיסני בלונדון | צילום: שאטרסטוק חנות דיסני בלונדון , צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות