אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המדינה צפויה להעמיד לאל על הלוואה של מיליארד שקל צילום: יאיר שגיא

בלעדי לכלכליסט

המדינה צפויה להעמיד לאל על הלוואה של מיליארד שקל

זאת בעקבות הקושי לגייס גופים מוסדיים שיסכימו להעמיד לחברה הלוואה; לכלכליסט נודע כי המדינה מתכוונת בעצמה להעמיד את ההלוואה לאל על ובתנאים נוחים, במהלך שצפוי לגרור ביקורת חריפה

04.03.2021, 14:47 | גולן חזני

המדינה צפויה להעמיד לחברת אל על הלוואה של קרוב ל-300 מיליון דולר בעצמה, בעקבות הקושי לגייס גופים מוסדיים שיסכימו להעמיד לחברה הלוואה. כך נודע לכלכליסט.

קראו עוד בכלכליסט

לכלכליסט נודע כי דרישת האוצר לשפר את תנאי ההלוואה שאמורים היו הבנקים להעמיד לאל על, מביאה למבוי סתום את האפשרות לגייס גופים מוסדיים נוספים להלוואה. בעקבות זאת, המדינה צפויה להעמיד את ההלוואה בעצמה – במהלך שצפוי לגרור ביקורת חריפה.

אלי רוזנברג, בעל השליטה באל על, צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק אלי רוזנברג, בעל השליטה באל על | צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק אלי רוזנברג, בעל השליטה באל על, צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק

בחודשים האחרונים התקיים מו"מ ארוך בין אל על לבין הבנקים לאומי ודיסקונט אשר הבשיל לכדי הסכם העמדת הלוואה בערבות המדינה. בשבוע שעבר חשף כלכליסט כי המדינה דורשת מהבנקים לשפר את תנאי ההסכם, אולם אלה התנגדו בטענה כי הדבר יקשה עליהם לגייס גופים מוסדיים נוספים אשר נדרשים כדי להעמיד את ההלוואה.

הגוף היחיד שהסכים להצטרף טרם הדרישה לשיפור התנאים היא חברת הביטוח מגדל, אולם גם היא לא הסכימה להפחתת תנאי ההלוואה. בעקבות זאת, במדינה מתכוונים להעמיד ככל הנראה את ההלוואה בעצמם לאל על ובתנאים נוחים.

ההחלטה המסתמנת של האוצר להעמיד הלוואה לאל על עלולה להיתקל בביקורת חריפה בעקבות המצב הכלכלי הקשה בו נמצא אוצר המדינה. בשעה שעסקים רבים בישראל קורסים בשל העדר פיצוי מספיק, העמדת הלוואת ענק שכזו לחברה אחת, ערב הבחירות, עלולה להיתפס כמעשה חריג ובלתי מקובל.

לבעלים החדש של אל על - משפחת רוזנברג, ולנציגם בחברה עמיקם בן צבי, קשרים הדוקים עם רבנים אשר קשורים למפלגות החרדיות שנמצאות בצמתי קבלת ההחלטות, דבר שעלול גם הוא לעורר סימני שאלה כבדים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות