אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
החל מיום ראשון: כך יעבוד הבידוד עם האזיק האלקטרוני צילום: איי פי

החל מיום ראשון: כך יעבוד הבידוד עם האזיק האלקטרוני

היום יצא תזכיר החוק לפיו הנכנסים לישראל מחו"ל שיסרבו להתפנות למלוניות, יידרשו לענוד את צמידי המעקב במשך 52 ימים לפחות. לאחר מכן, תוכל וועדת החוקה להאריך את התקופה במקטעים של 36 ימים בכל פעם; לפי התקנות, המידע שנאסף באמצעות הצמיד יימחק בתום התקופה ע"י החברה המפעילה

04.03.2021, 19:27 | תומר הדר

האזיקים האלקטרוניים ואמצעי המעקב הקשורים אליהם כגון אפליקציות, יהפכו החל מיום ראשון הקרוב לחלק משגרת יומם של אלפי ישראלים שישובו לארץ מחו"ל, ויבחרו שלא להתאכסן במלוניות הקורונה. כך לפי תזכיר החוק שפורסם היום (ה').

זאת, לאחר ששרת התחבורה מירי רגב הודיעה השבוע כי וועדת החריגים תבוטל. היעד הוא הכנסת אלף ישראלים ביום כבר בשבוע הבא, והעלאת המספר בשבוע שלאחר מכן לאלפיים ביום.  

קראו עוד בכלכליסט

נוסח תזכיר החוק שפורסם בנושא "בידוד בפיקוח טכנולוגי של אדם", קובע כי משך התקופה הראשונה שבה יידרשו הנכנסים לענוד את צמיד המעקב, או להשתמש באפליקציה, או כל אמצעי אחר שתחפוץ מדינת ישראל, יהיה 52 ימים. אך לאחר מכן שוב תוכל וועדת החוקה להאריך את התקופות, במקטעים של לא פחות מ-36 ימים בכל פעם.

חוזרים מחו"ל, צילום: יריב כץ חוזרים מחו"ל | צילום: יריב כץ חוזרים מחו"ל, צילום: יריב כץ

ההכרזה על משך תקופות ההארכה תלויה בתוקף הגדרת מצב החירום בישראל. לפי נוסח התקנות, המגיעים לישראל יידרשו לבדיקת קורונה מיד עם כניסתם, לחתימה על התחייבות שבה מפורט בדיוק המקום שבו ישהו וגם להתחייבות שלא להגיע אל מקום השהות בתחבורה ציבורית. מעבר לכך, תידרש גם הסכמה בכתב להתקנת אותו אמצעי מעקב.

במידה והנכנס לישראל לא עומד בתנאים אלה, יהיה עליו להתפנות למלונית. בנוסף, במקרה של קטין שגילו הוא פחות מ-14, תידרש הסכמה של הילד, בכתב, וזאת לצד חתימה של הורה או אפוטרופוס.

כל מי שנכנס לבידוד כנדרש תחת פיקוח אלקטרוני - המידע אודותיו ישמר אצל החברה שתפעיל את אמצעי המעקב. החברה תמחק את המידע עם תום הבידוד. עם זאת, מידע אודות הפרות בידוד יימסר למשטרה ולמשרד הבריאות, שרשאים כן להחזיק במידע.

צמיד למבודדי קורונה , צילום: איי פי צמיד למבודדי קורונה | צילום: איי פי צמיד למבודדי קורונה , צילום: איי פי

עוד עולה מן התזכיר כי כל אזרח אשר נמצא תחת פיקוח אלקטרוני חייב ליידע את משרד הבריאות אם קיימת תקלה באמצעי המעקב. בחלק מן המקרים - למשל "נזק שאינו תוצאה של בלאי סביר" - יהיה חייב האזרח לשלם עבור הנזק בסכום שייקבע לפי שיקול דעתו של שר הבריאות. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות