אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחכים לרגע האחרון: ההצבעה על ההקלות במגבלות הקורונה תיערך במוצ"ש צילום: טל שחר

מחכים לרגע האחרון: ההצבעה על ההקלות במגבלות הקורונה תיערך במוצ"ש

ההצבעה בקבינט הקורונה על אישור התקנות להקלות במגבלות הקורונה שאמורות להיכנס לתוקף ביום ראשון נדחתה למחר בערב; 1,855 נדבקים בקורונה אובחנו מחצות, שיעור הבדיקות החיוביות 3.6%; מקדם ההדבקה במגזר החרדי זינק ל-0.96 לאחר שכבר היה נמוך מ-0.7

05.03.2021, 20:00 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

20:00 - 1,855 נדבקים בקורונה אובחנו מחצות, שיעור הבדיקות החיוביות 3.6%

משרד הבריאות עדכן כי מחצות ועד הצהריים אובחנו 1,855 נדבקים נוספים בנגיף הקורונה. נערכו כ-46 אלף בדיקות ושיעור הבדיקות החיוביות הוא 3.6%. אתמול מתו 18 חולים והיום עוד ארבעה, ובכך עלה מניין המתים במגפה ל-5,834. בבתי החולים מאושפזים 690 חולים במצב קשה, מהם 218 מונשמים. עד כה 52.73% מהאוכלוסייה חוסנה במנה ראשונה, ו-39.36% חוסנה במנה השנייה. 

17:20 - ההצבעה בקבינט הקורונה על התקנות להקלות הבאות נדחתה לצאת השבת

נדחתה למחר בערב ההצבעה בקבינט הקורונה על אישור התקנות להקלות במגבלות הקורונה שאמורות להיכנס לתוקף ביום ראשון. זאת של עיכוב ניסוחי התקנות מצד היועצים המשפטיים. התקנות אמורות להסדיר את החזרתם של תלמידי כיתות ז' עד י' לבתי הספר ופתיחת המוסדות להשכלה גבוהה למחוסנים ומחלימים.

(איתמר אייכנר, ynet)

11:05 - במגזר הכללי: 3% מבני הנוער לא חוסנו. במגזר הערבי: 56%

לפני חודש ויום החל חיסון בני הנוער לקורונה, ורוב בני 16-18 בארץ כבר קיבלו לפחות פעם אחת את החיסון של פייזר. אבל שוב, ובמקרה זה ביתר שאת, נראים ההבדלים העצומים בין המגזרים. על פי נתוני משרד הבריאות, בכלל הארץ 21% מבני הנוער חוסנו בשתי מנות ו-64% מוגדרים מחוסנים - קיבלו לפני יותר משבועיים את המנה הראשונה או שחלו והחלימו. 25% לא חוסנו כלל, ו-11% חלו בקורונה והחלימו.

במגזר הכללי (ללא חרדים וערבים), 31% כבר חוסנו בשתי מנות פייזר, ו-85% מוגדרים מחוסנים. 3% בלבד מבני הנוער לא חוסנו כלל, ו-9% חלו והחלימו. לעומת זאת, המצב במגזר הערבי שונה בתכלית. שם רק 8.5% חוסנו בשתי מנות (מעט יותר מבמגזר החרדי), 6% חלו והחלימו ובסך הכול 31% מוגדרים מחוסנים. לא פחות מ-56% מבני ובנות 16-18 במגזר הערבי עדיין לא חוסנו כלל.

אצל החרדים, מספר בני הנוער שחלו והחלימו גבוה מאוד - 28%. בסך הכול 50% מהם נחשבים מחוסנים, ואילו 48% לא חוסנו כלל. יש לציין כי התחלואה אצל ילדים ונערים היא בדרך כלל קלה מאוד.

10:00 - עלייה מדאיגה במגזר החרדי: מקדם ההדבקה מטפס

 

מקדם ההדבקה שוב גבוה מ-1, ודווקא בזמן שבמגזר הערבי הוא נמצא בירידה: על פי הנתונים המעודכנים מהבוקר (יום ו') מקדם ההדבקה עלה ל-1.01. במגזר הערבי המקדם ירד ל-1.06 ואילו אצל החרדים הוא זינק ל-0.96, לאחר שכבר היה נמוך מ-0.7. העובדה שמקדם ההדבקה גבוה מ-1 משמעותה שהמגפה שוב בהתפשטות. עם זאת, יש לזכור שהמקדם אינו לוקח בחשבון את מספר המאומתים, ולנתון זה חשיבות שאינה מכרעת לאור התקדמות מבצע החיסונים.

 

בית החולים איכילוב, צילום: רויטרס בית החולים איכילוב | צילום: רויטרס בית החולים איכילוב, צילום: רויטרס

החדשות הטובות הן ששיעור בדיקות הקורונה החיוביות אתמול היה 4%, הנמוך ביותר מאז 24 בדצמבר. בסך הכול אובחנו אתמול 3,517 נדבקים מתוך כ-89 אלף בדיקות. 43% מהחולים הפעילים כרגע הם תלמידים, 4% הם אנשי צוות הוראה. מספר החולים שמאושפזים במצב קשה עומד הבוקר על 688.

הבוקר התבקש קבינט הקורונה לאשר טלפונית את תקנות החינוך לקראת הפעימה השלישית של מתווה היציאה מהסגר. בין היתר תאושר חזרתם ללימודים של תלמידי כיתות ז'-י' באזורים ירוקים, צהובים ו"כתומים גבוליים".

בנוסף יאשרו השרים את פתיחתם של המוסדות להשכלה גבוהה, מוסדות הכשרה ומוסדות תורניים על תיכוניים לתלמידים בעלי תו ירוק בלבד (למוסדות שיבטיחו קיומם של לימודים מרחוק לתלמידים שאינם בעלי תו ירוק), בתנאים דומים לאלה שנקבעו לאירועי תרבות.

 

מלבד זאת הם יאפשרו פעילות של חוגים לילדים ויאשרו את העלאת מגבלת ההשתתפות בקורסים ובהכשרות מעשיות למבוגרים ל-20 משתתפים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות