אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מחקר: החיסון של אסטרזניקה יעיל נגד הזן הברזילאי של נגיף הקורונה צילום: University Of Oxford

מחקר: החיסון של אסטרזניקה יעיל נגד הזן הברזילאי של נגיף הקורונה

בריטניה: יותר מ-21 מיליון איש קיבלו מנה ראשונה של חיסון נגד קורונה; במקביל התגלתה במדינה מוטציה חדשה של הקורונה - זוהתה לראשונה ב-15 בפברואר ב-16 מקרים נפרדים; צרפת עשויה לחסום יצוא של חיסוני קורונה; ארה"ב חצתה לראשונה את רף שני מיליון החיסונים ביום

05.03.2021, 20:05 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

20:00 - מחקר: החיסון של "אסטרהזניקה" יעיל נגד הזן הברזילאי של נגיף הקורונה

נתונים ראשוניים ממחקר של אוניברסיטת אוקספורד מעלים כי החיסון שפיתחו חוקרי האוניברסיטה עם חברת "אסטרהזניקה" יעיל גם נגד הזן הברזילאי של נגיף הקורונה. כך אמר גורם המעורה בפרטי המחקר. לפי הממצאים, אין צורך לעדכן את החיסון כדי שיגן גם מפני המוטציה הזו. הגורם לא פירט מהי בדיוק מידת היעילות שהעלה המחקר. לדבריו התוצאות המלאות יתפרסמו בקרוב, ייתכן שעוד בחודש מרץ.

19:10 - בריטניה: יותר מ-21 מיליון איש קיבלו מנה ראשונה של חיסון נגד קורונה

21,358,815 בני אדם בבריטניה קיבלו עד כה לפחות מנה אחת של חיסון נגד נגיף הקורונה. כך מסרו רשויות הבריאות במדינה. עד כה מתו מקורונה בבריטניה 124,025 בני אדם ואובחנו 4,201,358 נדבקים.

14:00 - צרפת: עשויים לחסום יצוא של חיסוני קורונה

שר הבריאות הצרפתי אמר כי המדינה עשויה לחסום יצוא של חיסוני קורונה, בדומה למהלך זהה שביצעה איטליה. בריאיון בטלוויזיה בצרפת אמר השר, אוליביה וראן כי מהלך מסוג זה בהחלט "אפשרי". ביום חמישי חסמו באיחוד האירופי משלוח של חיסונים של חברת אסטרזניקה שיועדו לאוסטרליה, זאת לאחר שהחברה לא עמדה בהתחייבות שלה לאיחוד. ראש ממשלת אוסטרליה סקוט מוריסון אמר כי מניעת המשלוח היא מובנת ולא תשפיע על מבצע החיסונים בארצו. "המשלוח הספציפי הזה לא היה כזה שסמכנו עליו בשביל המבצע, ונמשיך בלי הפרעה", אמר.

12:30 - הארכת מצב החירום ביפן

הממשלה ביפן מתכוונת להאריך את מצב החירום שהוכרז בטוקיו ובשלושה מחוזות סמוכים עד ה-21 במרץ. מדובר בהארכה בשבועיים מהתאריך המקורי, כך לפי הודעה שמסר שר הכלכלה יאסטושי נישימורה.

טוקיו, צילום: אי פי איי טוקיו | צילום: אי פי איי טוקיו, צילום: אי פי איי

10:45 - גרמניה: "המוטציה הבריטית מתפשטת במדינה, נמצאה בקרב 40% מהחולים"

ראש מכון רוברט קוך לבריאות הציבור בגרמניה, לות'ר ויילר, אמר שאצל 40% מחולי הקורונה המאומתים במדינה אותרה המוטציה הבריטית. לפני כארבעה שבועות נתון זה עמד על 6%. ווילר ציין כי 5% מהתושבים קיבלו את מנת החיסון הראשונה נגד הנגיף, ו-3% קיבלו את המנה השנייה.

10:40 - לראשונה: ארה"ב חצתה את רף שני מיליון החיסונים ביום

ארה"ב חצתה לראשונה את רף שני מיליון החיסונים ביום. רק לפני כחודש ממוצע החיסונים היומי עמד על 1.3 מיליון. עם כניסתו לבית הלבן הבטיח ביידן כי יספק מאה מיליון חיסונים במאה הימים הראשונים שלו, כלומר סוף אפריל. נכון להיום 54 מיליון אמריקאים קיבלו לפחות חיסון אחד.

הנשיא ביידן מתחסן, צילום: איי אף פי הנשיא ביידן מתחסן | צילום: איי אף פי הנשיא ביידן מתחסן, צילום: איי אף פי

09:40 - מוטציה חדשה של הקורונה התגלתה בבריטניה

מדענים זיהו 16 מקרים של מוטציה חדשה של הקורונה בבריטניה, כך הודיע משרד הבריאות הציבורי בממלכה. לפי ההודעה, המקרים הראשונים של המוטציה זוהו לראשונה ב-15 בפברואר באמצעות סריקת אופק לבדיקות גנומיות. הרשויות הוסיפו כי המאובחנים והאנשים שהיו איתם בקשר נדרשו להיכנס לבידוד.

מוטציות חדשות מתגלות כל העת והמומחים עורכים בדיקות כל הזמן כדי לקבוע אילו מהן מהוות סיבה לדאגה. מוטציות נוספות שנמצאות תחת בדיקה כוללות את זו שהתגלתה בברזיל, אך בינתיים עוד לא מעוררת חשש גדול בקרב המומחים.

08:10 - דיווח: יועצי מושל ניו יורק שינו דו"ח שהצביע על מספר מתים גדול יותר מקורונה

וול סטריט ג'ורנל דיווח כי יועציו הבכירים של מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, גרמו לאנשי הבריאות במדינה לשנות דו"ח שהראה כי יותר דיירים בבתי אבות מתו מקורונה לעומת הנתונים הרשמיים.

בדו"ח, שפורסם ביולי, נכתב כי 6,432 דיירי בתי אבות מתו מקורונה - אך המספר לא כלל את הדיירים שנדבקו בבתי אבות ומתו מאוחר יותר בבתי החולים. לפי גורמים רשמיים בניו יורק, 15 אלף דיירי בתי אבות מתו מקורונה מאז מרץ 2020 - נתון שגבוה ב-50% ממספר המתים הנוכחי בקבוצה זו.

ובניו זילנד: ראשת הממשלה ג'סינדה ארדרן הכריזה כי הסגר בן השבוע שהוטל על העיר הגדולה במדינה, אורלנד, יוסר ביום ראשון בבוקר לאחר שהיום לא התגלו מקרי קורונה חדשים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות