אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: רובינהוד בדרך להנפקה בנאסד"ק צילום: ויקיפדיה

דיווח: רובינהוד בדרך להנפקה בנאסד"ק

על פי דיווח ב-CNBC, אפליקציית המסחר המקוון שעמדה במוקד בהלת הרכישות ששטפה את השווקים בסוף ינואר, החליטה לבחור בנאסד"ק לביצוע ההנפקה שלה. רובינהוד צפויה להגיש בקרוב תשקיף ל-SEC, אך מועד ההנפקה הסופי שלה עדיין איננו ידוע

05.03.2021, 22:37 | חדשות חוץ
אפליקציית המסחר המקוון רובינהוד בדרך להנפקה בנאסד"ק - כך מדווח אתר CNBC מפי גורמים המקורבים לנושא. החברה עדיין לא נרשמה באופן רשמי להנפקה.

קראו עוד בכלכליסט

על פי הדיווח, צפויה רובינהוד להגיש בקרוב תשקיף לקראת הנפקתה לרשות ניירות ערך האמריקאית (SEC), אם כי לא ידוע עדיין המועד המדויק של ההנפקה. על פי רוב, הנפקות מסוג זה מתבצעות חודש או חודשיים לאחר הגשת התשקיף ל-SEC. 

ולאד טנב מנכ"ל משותף באפליקציית רובינהוד, צילום: בלומברג ולאד טנב מנכ"ל משותף באפליקציית רובינהוד | צילום: בלומברג ולאד טנב מנכ"ל משותף באפליקציית רובינהוד, צילום: בלומברג

רובינהוד המבקשת ליצור "דמוקרטיזציה" של עולם ההשקעות נתפסת כפלטפורמה שדרכה מבקשים משקיעים צעירים לחדור לעולם זה. החברה עמדה במרכז בהלת הרכישות של המשקיעים הפרטיים ששטפה את השווקים בסוף ינואר לאחר התארגנות בפורום WallStreetBets של רדיט לרכישת מניות מסוימות שקרנות גידור החזיקו בפוזיציות שורט עליהן.

רובינהוד גייסה בסביבות 3.4 מיליארד דולר לאחר שמצבה הפיננסי נפגע בשל המסחר המסיבי בחברות מסוג זה, כמו גיימסטופ. כן ספגה ביקורת רבה לאחר שהגבילה את המסחר במניות הללו.

בחודש ינואר לבדו הצטרפו לאפליקציה שלושה מיליון משתמשים, על פי הערכות של פירמת JMP. בסוכנות הידיעות רויטרס דיווחו בשנה שעברה כי בחברה מינו את בנק גולדמן זאקס להוביל את ההכנות לקראת ה-IPO, שעשויה להעניק לחברה הערכת שווי של מעל 20 מיליארד דולר.

בין המשקיעות הבולטות ברובינהוד ניתן למנות את קרנות סקויה, קליינר-פרקינס ואת קרן ההון-סיכון של גוגל.

נאסד"ק ורובינהוד סירבו להגיב לדיווח של CNBC.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות