אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת התחזיות

שקד: "שוק העבודה צריך את החרדים יותר מהצבא"

הח"כית מימינה, בוועידת התחזיות לגלית אלטשטיין מכלכליסט: "אם הם יקבלו פטור מגיוס בגיל 21, הרבה יותר חרדים ייצאו לעשות הכשרות"; עוד בתוכנית: הורדת מסים וקיצוץ במגזר הציבורי

07.03.2021, 12:43 | דורון ברויטמן

"מבחינתנו לתת לכולם במגזר החרדי פטור מגיוס בגיל 21", כך אומרת חברת הכנסת איילת שקד היום בראיון שהעניקה בוועידת התחזיות לגלית אלטשטיין מכלכליסט. לדבריה, "הרעיון שלנו הוא לתת כמה שיותר תמריצים כדי שיצאו לעבודה. הצבא פחות צריך אותם, שוק העבודה צריך אותם יותר. אם הם יקבלו פטור בגיל 21 הרבה יותר חרדים ייצאו לעבודה לעשות הכשרות".

קראו עוד בכלכליסט

עוד בתוכנית של שקד וימינה להצלת הכלכלה הישראלית שנפגעה בעקבות משבר הקורונה: הורדת מסים וקיצוץ במגזר הציבורי. על פי התוכנית שהוצגה לפני כמה שבועות, מדובר בהפחתה של 15% לפרטים ו-7% במס החברות. "אם נוריד מסים תהיה צמיחה", אומרת שקד, "ישבנו עם האקסלים. אם לוקחים תחזית צמיחה רגילה ועוצרים את הגידול במגזר הציבורי ופשוט נשארים עם אותו תקציב, לא מגדילים אותו 4-5 שנים, אפשר לממן את הורדת המסים".

בהתייחסותה לטענה בדבר הגידול הטבעי באוכלוסייה שמחייב גידול גם בהוצאות אומרת שקד: :"יש גידול טבעי. צריך מורים, רופאים, אחיות ועובדים סוציאליים. אבל יש פקידות שבחלקה הגדול היא מיותרת ולכן על כל תקן שיוצא לפנסיה מהפקידות, נפצה בעובדים שצריכים בשביל גידול טבעי. אנחנו נקצץ בשומנים. יש משרדים מיותרים ואפשר להסתפק ב-20 או 22 משרדים. כל משרד כזה זה עוד תקנים, עוד עבודות, עוד רגולציה, וזה רק עוד מעמסה על המערכת. הפקידות בישראל היום היא מנופחת, יש המון פרויקטים שהם לא נחוצים, יש הרבה שומנים במגזר הציבורי".

איילת שקד, צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן איילת שקד | צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן איילת שקד, צילום: דוברות הכנסת, עדינה ולמן

על הכוונת: תיק האוצר

כפי שמסתמן, בבחירות הקרובות ימינה הולכת להיות מפלגת המאזניים שתכריע מי יהיה זה שיקים את הממשלה הבאה. אף על פי ששקד מאמינה כי נפתלי בנט הוא האיש המתאים לתפקיד, הרי שסיכוייו בפועל להיות ראש הממשלה הבא של ישראל נמוכים. " זה שלא עבר תקציב זה פשע. צריך לנהל את המדינה", אומרת שקד, "יש כאן אתגרים בריאותיים, כלכליים אדירים".

"עובדתית נתניהו לא מצליח להרכיב ממשלה. שלוש פעמים הוא ניסה להרכיב ממשלה מתפקדת ולא הצליח, אז הגיע הזמן להחליף את השלטון. אני חושבת שהאדם המתאים ביותר לקחת את המושכות ממנו זה נפתלי בנט". עם זאת, שקד ממשיכה בסירובה לומר האם יסכימו לשבת תחת נתניהו: " אנחנו נעשה כל מה שאפשר, ואני חושבת שיש עוד הרבה אלטרנטיבות אחרות כדי להקים ממשלה יציבה ומתפקדת. המדינה לא יכולה להגיע למצב כזה של מערכת בחירות אינסופית".

על הכוונת של שקד שלושה תיקים מרכזיים: האוצר, המשפטים והחינוך. "בראש ובראשונה - תיק האוצר", אומרת שקד, "במשבר כלכלי מאוד קשה. 800 אלף מובטלים, ההערכה היא ש-400 אלף יחזרו, אבל 400 אלף יישארו מחוץ למעגל העבודה. עם גירעון גדול". בכל הנוגע לתיק החינוך, אומרת שקד, "מערכת החינוך ספגה מכה קשה וילדי ישראל ספגו מכה קשה. אנחנו המדינה עם הכי הרבה ימי סגר והכי הרבה ימי לימודים מהבית. זה איום ונורא בעיניי שילדים בגיל ההתבגרות, דווקא הם סגורים בבית. ובעיניי משימה גדולה: לשקם את מערכת החינוך, הכלכלה והמשפטים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות