אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משרד הבריאות: יותר מ-800 אלף נדבקו עד כה בנגיף הקורונה צילום: גטי

דיווח שוטף

משרד הבריאות: יותר מ-800 אלף נדבקו עד כה בנגיף הקורונה

ההקלות נכנסו לתוקף: תלמידי כיתות ז'-י' חזרו ללימודים בכיתות ביישובים הירוקים והצהובים; במסעדות ובאולמות אירועים, תותר כניסה רק לבעלי תו ירוק; זינוק במקדם ההדבקה במגזר החרדי; משרד הבריאות: פחות מ-3% מהחולים הקשים חוסנו בשתי מנות; בבתי הקולנוע אומרים כי "בלי אפשרות למכור פופקורן לא נפתח"; 522 גני ילדים נסגרו בשל חשיפה לחולה מאומת - שיא מתחילת המגיפה

07.03.2021, 19:40 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

הפעימה השלישית של ההקלות בסגר נכנסת לתוקף, לאחר שאמש אישרה הממשלה את התקנות. במסגרת ההקלות החדשות, תלמידי כיתות ז'-י' חוזרים ללימודים בכיתות ביישובים הירוקים והצהובים. גם סטודנטים שבידיהם תו ירוק יוכלו לחזור לאוניברסיטאות ולמכללות, תחת תנאים מסוימים. במסעדות, תותר ישיבה בתוך מבנה רק לבעלי תו ירוק - מחוסנים ומחלימים, עד 75% מתפוסת הלקוחות המקסימלית של המסעדה, ולא יותר מ-100 איש. מחוץ למבנה תתאפשר ישיבה עד 100 איש גם ללא צורך בהצגת תו ירוק. לברים יוכלו להיכנס בעלי תו ירוק בלבד, שיצטרכו לשמור על מרחק משאר הנוכחים במקום. גם הכניסה לאולמות האירועים תותר רק לנושאי תו ירוק, בתפוסה של עד 50% מהאולם, ומספר המשתתפים לא יעלה על 300 איש. הפעימה השלישית כוללת גם הגדרה מורחבת למספר המשתתפים באירועי תרבות וספורט וגם כנסים תחת מתווה התו הירוק: במבנה סגור יוכלו אירועים כאלו לכלול עד 500 בני אדם, ובשטח פתוח עד 750 בני אדם. באולם או באצטדיון עם יותר מ-10,000 מושבים תותר כניסת 1,000 בני אדם במבנה סגור ועד 1,500 במקום פתוח.

 

19:37 - משרד הבריאות - מעל 800 אלף נדבקו בקורונה מפרוץ המגפה

משרד הבריאות מעדכן הערב כי מחצות אובחנו 1,246 מאומתים חדשים בנגיף הקורונה, לאחר שאתמול אובחנו 1,863. סה"כ הנדבקים מפרוץ המגפה עומד על 801,461 איש. מספר החולים שמצבם מוגדר קשה עומד על 712 ומספר המונשמים - 225. עד כה נפטרו מהמחלה 5,889 חולים. שיעור הבדיקות החיוביות אתמול עמד על 4.2%. מספר המחוסנים מנה ראשונה עומד על 4,941,633 ומספר המחוסנים מנה שנייה עומד על 3,748,243.

15:15 - שבוע אחרי החג: בוטלו הקנסות בשושן פורים

האבסורד של חוק הקורונה: ועדת הכלכלה ביטלה היום (ראשון) את תקנות שושן פורים שמנעו כניסה של התחבורה הציבורית לירושלים. המשמעות: שבוע אחרי החג, הוועדה לא אישרה את הנוסח של הממשלה - ו-13 קנסות שנרשמו להסעות הפרטיות שניסו להיכנס לעיר בוטלו. ח"כ יצחק פינדרוס מיהדות התורה האשים את הוועדה שלא התכנסה עוד בחג עצמו ודאגה למנוע אותן לפני שהמשטרה פעלה לפיהן.

יו"ר הוועדה ח"כ יעקב מרגי מש"ס טען כי הממשלה אישרה את התקנות בכניסת השבת והן נכנסו לתוקף במוצאי שבת. כך לדבריו, "אתה לא יכול לומר שהיה מענה לכל תושבי ירושלים שנותרו מחוץ לעיר כשאין רכבות ותחבורה ציבורית. לאור הכאוס שהיה בשושן פורים אנחנו לא נאשר את התקנות גם אם יגרור שתבטלו 13 דוחות שנתתם לאוטובוסים".

נציגי הייעוץ המשפטי של המשטרה אמרו בדיון שהמשמעות היא שהחלטת הוועדה תגרור את ביטול הקנסות שניתנו. עוד עלה מהדיון שהמשטרה רשמה רק 13 קנסות במחסומים בכניסה לבירה להסעות מאורגנות.

13:30 - שיא במספר גני הילדים שנסגרו בשל חשיפה לחולה מאומת

 

522 גני ילדים ברחבי הארץ נסגרו בשל חשיפה לחולה מאומת - מספר שיא לפי הסתדרות המורים: בבוקר חזרתם של ילדי כיתות ז'-י' לספסל הלימודים (יום א'), בחלק מהמקומות בארץ ובמתווים שונים, בהסתדרות המורים מציינים כי בעשרת הימים האחרונים נסגרו בממוצע חמישים גני ילדים ביום וכתוצאה מכך - אלפים נשלחו לבידוד.  בארגון מציינים כי מפרוץ המגפה ועד כה לא קרה שיותר מ-500 גנים סגורים. ענת דדון, יו"ר המחלקה לגננות, מתריעה מפני סגר רביעי, תוקפת את קבינט הקורונה על החלטותיו - ומאשימה את ההורים ששולחים את ילדיהם לכיתות הגן אף שלדבריה בחלק מהמשפחות יש חולים בנגיף. מהנתונים עולה כי בחולון נסגרו 16 גנים, בתל אביב 18, בהרצליה 16, בבת ים 12, בראש העין 20 - והרשימה ארוכה ומתחדשת בכל כמה שעות.

גן ילדים, צילום: יריב כץ גן ילדים | צילום: יריב כץ גן ילדים, צילום: יריב כץ

 

 

10:50 - זינוק בשיעור החיוביים בבני ברק, עלייה במספר החולים קשה

בוקר כניסתן לתוקף של הקלות הפעימה השלישית, משרד הבריאות עדכן היום (א') במצב התחלואה בישראל. מהנתונים עולה כי 1,923 ישראלים קיבלו אתמול תשובה חיובית לקורונה, ו-434 נוספים אובחנו מחצות. שיעור החיוביים מתוך כ-46 אלף שנבדקו אתמול עומד על 4.3%. מפרוץ המפגה נפטרו 5,861 בני אדם.

בבני ברק חלה עלייה של 26% בשיעור המאומתים בשבוע האחרון, לעומת זאת בביתר עילית, אלעד ומודיעין עילית חלה ירידה. לפי הנתונים, מקדם ההדבקה בחברה החרדית זינק ל-1, והמקדם הארצי עומד על 1.02.

724 בני אדם מאושפזים במצב קשה בבתי החולים. מדובר בעלייה של 10 חולים מאז העדכון האחרון אמש. כמו כן, נכון להיום מספר הישראלים שנדבקו בקורונה עומד על 800,721 מפרוץ המגפה.

בני ברק, צילום: עמית שעל בני ברק | צילום: עמית שעל בני ברק, צילום: עמית שעל

09:25 - רשתות בתי הקולנוע יישארו סגורות: "בלי אפשרות למכור פופקורן לא נפתח"

למרות שהמדינה מאפשרת פתיחה של בתי קולנוע, ברשתות בתי הקולנוע לא ינערו את האבק מהמקרנים ולא פותחים כרגע את האולמות. בעוד שסינמטק ת"א הודיע חגיגית שיקרין סרטים השבוע, ברשתות בתי הקולנוע, האולמות עדיין שוממים.

יולי 2020 היה התאריך שנקבו בו אז בסינמה סיטי כמועד לפתיחת בתי הקולנוע ומאז החברה לא יוצאת בהצהרות. כעת הם וחברות הקולנוע הגדולות הנוספות הפועלות בישראל: הוט, סינמה ו-yes פלאנט לא רואות צפי לחזרה, בשל ההגבלות של המדינה: שמירת מרחק, תו ירוק ובלי מזנון.

"בלי פופקורן לא נחזור", אמר לנו גורם באחת מרשתות הקולנוע. "מזה אנחנו מרוויחים כסף, מהמזנון". גורם אחר בענף הדגיש: "לקולנוע יש מודל עסקי ברור: הכרטיס נמכר בזול יחסית ואנחנו מרוויחים מהפופקורן, ממזון ושתייה (לשם הדגמה פופקורן ענק פלוס שני שתייה נמכר ב-yes פלאנט ב-57 שקל מ.ק).

"כדי שהמודל יצליח צריך בנוסף גם מאסה מסוימת של אנשים ושל סרטים. כרגע אי אפשר למכור אוכל באולמות וזה מוחק את המודל העסקי של בתי הקולנוע כי בלי זה אין לנו ממה לחיות".

סינמה סיטי, צילום: סיון פרג סינמה סיטי | צילום: סיון פרג' סינמה סיטי, צילום: סיון פרג

08:30  - פחות מ-3% מהחולים הקשים חוסנו בשתי מנות

פחות משלושה אחוזים מכלל חולי הקורונה במצב קשה או קריטי קיבלו את מנת החיסון השנייה נגד הנגיף כשחלף כבר למעלה משבוע ממועד קבלתה. כך עולה מנתוני משרד הבריאות.

 

על פי הנתונים, מתוך 6,095 שאושפזו בבתי החולים במצב קשה או קריטי מאז החל מבצע החיסונים - 175 מהם בלבד היו שבוע לאחר מנת החיסון השנייה. מנגד, 75 אחוזים מהם טרם התחסנו, בסך הכל 4,589 בני אדם. יתר המאושפזים היו לאחר מנת חיסון אחת שמספקת הגנה חלקית בלבד או פחות משבוע לאחר מנת החיסון השנייה. יש לציין כי הנתונים הללו אינם רלוונטיים לנפטרים מהנגיף, ואולם מנתוני משרד הבריאות מהשבוע שעבר עולה כי רוב הנפטרים מקורונה בחודש פברואר - כלל לא התחסנו.

 

מתחסנים באיכילוב, צילום: אביגיל עוזי מתחסנים באיכילוב | צילום: אביגיל עוזי מתחסנים באיכילוב, צילום: אביגיל עוזי

 

 

07:30 -  בשל החלטת הממשלה: מאות השתחררו מבידוד במלוניות

 

מאות אנשים עזבו את מלוניות הקורונה בעקבות החלטת הממשלה שלפיה מחצות בוטלה חובת הבידוד במלונית לחוזרים מחו"ל. המשוחררים חתמו על טופס שבו התחייבו להמשיך לקיים את הבידוד בביתם. עם זאת, לאחר שבישיבת הממשלה בשבוע שעבר הוחלט שהמשטרה תפקח באמצעים אלקטרוניים על אלה שיבחרו לא ללכת למלונית, צעדים אלה עדיין לא נכנסו לתוקף - וכל שנותר למשטרה הוא לבצע "אכיפה מוגברת" על אלה שמשתחררים מהמלוניות.

נוסעים מגיעים מנתב"ג למלונית בדצמבר, צילום: עמית שאבי נוסעים מגיעים מנתב"ג למלונית בדצמבר | צילום: עמית שאבי נוסעים מגיעים מנתב"ג למלונית בדצמבר, צילום: עמית שאבי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות