אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אמסטרדם: נפתחו אלף מועדונים לכמה שעות כדי לבדוק אם אפשר להפעילם בבטחה                צילום: איי אף פי

דיווח שוטף

אמסטרדם: נפתחו אלף מועדונים לכמה שעות כדי לבדוק אם אפשר להפעילם בבטחה

איטליה: יותר מ-21 אלף מאובחנים חדשים בקורונה ביממה האחרונה; ברוסיה עומד מספר הנדבקים מפרוץ המגפה על 4.3 מיליון איש; ניו זילנד מקלה את הסגר; אוסטרליה מתחילה לחסן בחיסון של אסטרזניקה; מדענים: "אין ראיות שמנה אחת מהחיסון של פייזר מספקת הגנה ארוכת טווח"

07.03.2021, 22:43 | כלכליסט ו-ynet

נגיף הקורונה - תמונת מצב בארץ ובעולם

 

22:39 - אמסטרדם: אלף מועדונים נפתחו לכמה שעות כדי לבדוק אם אפשר להפעילם בבטחה

יותר מאלף מועדונים באמסטרדם קיבלו היתר לפתוח את שעריהם לכמה שעות, כדי לבחון האם ניתן לפתוח מקומות כאלה בבטחה בעוד מגפת הקורונה בעינה. בין השאר נפתח The Ziggo Dome, זירת המוזיקה הגדולה ביותר בבירת הולנד ל -1,300 איש למשך ארבע שעות. הם חולקו לחמש "קפסולות של 250 אנשים, בתוספת אחת של 50, שכל אחד מהם היה צריך לעמוד בכללים שונים.

מועדון באמסטרדם, צילום: איי אף פי מועדון באמסטרדם | צילום: איי אף פי מועדון באמסטרדם, צילום: איי אף פי

19:29 - איטליה: יותר מ-21 אלף מאובחנים חדשים בקורונה ביממה האחרונה

איטליה דיווחה היום על 21,144 מאובחנים חדשים ביממה האחרונה ועל 207 מתים מקורונה. במדינה יש את מספר ההמתים השני בגובהו באירופה, אחרי בריטניה. מאז פרוץ המגפה מתו באיטליה מהנגיף כ-100 אלף בני אדם. מספר הנדבקים במדינה עומד על יותר מ-3 מיליון בני אדם.

ראש ממשלת איטליה מריו דראגי, צילום: אי.פי.אי ראש ממשלת איטליה מריו דראגי | צילום: אי.פי.אי ראש ממשלת איטליה מריו דראגי, צילום: אי.פי.אי

13:05 - סין מתכוונת להקים תחנות חסיון לאזרחיה בחו"ל

הדיפלומט הסיני הבכיר וונג אי (Wang Yi ) אמר כי המדינה מתכננת להקים תחנות למתן חיסוני קורונה על מנת לחסן תושבים סינים המתגוררים מחוץ למדינה. במסיבת עיתונאים, אמר וונג כי התכנית תהיה זמינה במדינה שבה התנאים מאפשרים זאת. "אנחנו מתכוונים להקים אתרי חיסון מקומיים למתן חיסונים שמיוצרים מקומית במדינות שבהן התנאים מאפשרים זאת, כדי לספק שירות לתושבים סינים הזקוקים לכך", אמר.

12:20 - מאז פרוץ המגפה: מעל 4.3 מיליון נדבקים בקורונה ברוסיה

הרשויות ברוסיה דיווחו היום על 10,595 נדבקים חדשים בקורונה, ביניהם מעל 1,500 נדבקים במוסקבה. פירוש הדבר כי עד כה נדבקו במדינה מעל 4.3 מיליון אנשים. הכוח המיוחד שהקימה הממשלה למלחמה בקורונה דיווח כי 368 אנשים מתו מקורונה ב-24 השעות האחרונות. מאז פרוץ המגפה מתו ברוסיה 89,094 אנשים מקורונה.

חיסון ברוסיה, צילום: אם סי טי חיסון ברוסיה | צילום: אם סי טי חיסון ברוסיה, צילום: אם סי טי

10:00 - "אין ראיות שמנה אחת מהחיסון של פייזר מספקת הגנה ארוכת טווח"

מדענים בארה"ב מביעים סקפטיות לגבי האפקטיביות של מתן מנה אחת בלבד מהחיסונים של פייזר ומודרנה, בטענה שאין מספיק ראיות לכך שמנה אחת מספקת הגנה ארוכת טווח. "חיוני שהשימוש בחיסונים הללו יהיה כפי שאישרו במנהל התרופות והמזון (FDA) וזאת על מנת למנוע הדבקות בקורונה ואשפוזים או מוות כתוצאה מכך", אמר לוול סטריט ג'ורנל פיטר מארקס מנהל המרכז להתפתחות ומחקר ביולוגי ב-FDA.

החיסון של פייזר, צילום: גטי אימג החיסון של פייזר | צילום: גטי אימג'ס החיסון של פייזר, צילום: גטי אימג

08:55 - הקלות בסגר בניו זילנד, 37 ימים ללא נדבקים באוסטרליה

הסגר באוקלנד, העיר הגדולה ביותר בניו זילנד, הוקל לאחר שבוע שבו לא אובחנו חולי קורונה נוספים. העיר נכנסה לסגר בעקבות חולה אחד שאובחן. למרות ההקלות, התקהלויות עדיין אסורות וקיימת חובת עטיית מסכה בתחבורה הציבורית.

במקביל, אוסטרליה ציינה את היום ה-37 ללא נדבקים, ובשנת 2021 איש במדינה לא מת מהנגיף. המדינה החלה היום לחסן באמצעות החיסון של אסטרזניקה. אוסטרליה החלה במבצע החיסונים בפברואר, באמצעות החיסון של פייזר - ואולם רוב האזרחים במדינה יקבלו את החיסון של אסטרזניקה.

הצלחתן של המדינות במאבק במגפה מיוחסת לסגירת גבולות הרמטית, חובת בידוד לשבים מחו"ל והפעלת אמצעי מעקב. כתוצאה מההצלחה, הכלכלה של שתי המדינות משתקמת במהירות.

מחסום משטרתי באוקלנד, צילום: איי אף פי מחסום משטרתי באוקלנד | צילום: איי אף פי מחסום משטרתי באוקלנד, צילום: איי אף פי

08:30 - ארה"ב: מושלת אורגון קיבלה את החיסון של ג'ונסון אנד ג'ונסון

מושלת אורגון, קייט בראון, קיבלה את החיסון נגד קורונה שפיתחה חברת ג'ונסון אנד ג'ונסון - שיעילותו נחשבת נמוכה מהחיסונים של פייזר ומודרנה - ועודדה את תושבי המדינה לקבל אותו גם. בראון אמרה שבחרה לקבל את החיסון כדי להוכיח שהוא בטוח ויעיל ולהזים פייק ניוז שהופץ ברשתות. לדבריה, החיסון נוח יותר מחיסונים של חברות אחרות, שכן הוא ניתן במנה אחת בלבד. היא הוסיפה שתושבי אורגון צריכים להרגיש בטוחים לקבל כל אחד משלושת החיסונים שאושרו בארצות הברית - מודרנה, פייזר וג'ונסון אנד ג'ונסון. עד כה ניתנו בארה"ב יותר מ-85 מיליון מנות חיסון לקורונה.

קייט בראון , צילום: איי פי קייט בראון | צילום: איי פי קייט בראון , צילום: איי פי

מזכ"ל ה-NBA: מצפה שהקהל ישוב לאצטדיונים בעונה הבאה

 

מזכ"ל ליגת ה-NBA, אדם סילבר, אמר כי הוא מצפה שהקהל ישוב לאצטדיונים בעונה הבאה והליגה תשוב ללוח הזמנים הרגיל של 82 משחקים בעונה הסדירה - במקום 72 העונה. עם זאת, סילבר הוסיף כי בכל מקרה בעונה הבאה עדיין לא יתקיימו משחקים בחו"ל.

לברון ג לברון ג'יימס | צילום: איי אף פי לברון ג

 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות