אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אל על מאשרת: משרד האוצר בוחן מתווה חלופי לקבלת המימון צילום: שאטרסטוק

נחשף בכלכליסט

אל על מאשרת: משרד האוצר בוחן מתווה חלופי לקבלת המימון

הדיווח של חברת התעופה מאשר את חשיפת כלכליסט שלפיה משרד האוצר יעניק לאל על הלוואה של מיליארד שקל, במקום ערבות של 82% להלוואה של 300 מיליון דולר שעמדו להעניק לחברה הבנקים לאומי ודיסקונט ומגדל ביטוח

07.03.2021, 10:09 | גולן חזני
חברת התעופה אל על אישרה הבוקר (א') בדיווח לבורסה שמשרד האוצר הודיע לה על בחינה של מתווה חלופי לקבלת מימון בסיוע המדינה.

קראו עוד בכלכליסט

בכך מאשרת אל על את חשיפת כלכליסט מיום חמישי, שמשרד האוצר יעניק לאל על הלוואה של מיליארד שקל, במקום ערבות של 82% להלוואה דומה של 300 מיליון דולר שעמדו להעניק לחברה הבנקים לאומי ודיסקונט וחברת הביטוח מגדל.

אלי רוזנברג, בעל השליטה באל על, צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק אלי רוזנברג, בעל השליטה באל על | צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק אלי רוזנברג, בעל השליטה באל על, צילום: בן חורין ואלכסנדרוביץ, שאטרסטוק

ההלוואה תהיה על חשבון השתתפות בהוצאות הביטחון של חברת התעופה לכמה שנים. מדובר בהלוואה ללא ביטחונות לתקופה של מעל 10 שנים. ההלוואה שאמורה החברה היתה לקבל מהבנקים היא של 300 מיליון דולר בריבית של 5% על כל הסכום.

בחודשים האחרונים התקיים מו"מ ארוך בין אל על לבין הבנקים לאומי ודיסקונט אשר הבשיל לכדי הסכם העמדת הלוואה בערבות המדינה. בשבוע שעבר חשף כלכליסט כי המדינה דורשת מהבנקים לשפר את תנאי ההסכם, אולם אלה התנגדו בטענה כי הדבר יקשה עליהם לגייס גופים מוסדיים נוספים אשר נדרשים כדי להעמיד את ההלוואה.

הגוף היחיד שהסכים להצטרף טרם הדרישה לשיפור התנאים היא חברת הביטוח מגדל, אולם גם היא לא הסכימה להפחתת תנאי ההלוואה. בעקבות זאת, במדינה מתכוונים להעמיד ככל הנראה את ההלוואה בעצמם לאל על ובתנאים נוחים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות