אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
חברת הלוויינים העולמית SES צפויה לפטר כ-80 עובדים בישראל צילום: שאטרסטוק

בלעדי לכלכליסט

חברת הלוויינים העולמית SES צפויה לפטר כ-80 עובדים בישראל

בחברה, המעסיקה בארץ כ-180 עובדים, מבהירים כי מספר העובדים שיפוטרו טרם הוחלט סופית וכי במקביל יגויסו עובדים חדשים למנועי צמיחה אחרים; הכנסות החברה סובלות בשנים האחרונות מירידה חדה לאור המעבר מטכנולוגיית לוויין לאינטרנט

07.03.2021, 17:16 | אביאור אבו

חברת הלוויינים העולמית SES צפויה לפטר כ-80 מתוך 180 העובדים בישראל - כך נודע לכלכליסט. בחברה מבהירים כי מספר העובדים שיפוטרו טרם הוחלט סופית וכי במקביל יגויסו עובדים חדשים למנועי צמיחה אחרים אליהם החברה תיכנס.

קראו עוד בכלכליסט

חברת SES פועלת בתחומי הפצת הווידאו, בין היתר הפצה של ערוצי טלוויזיה ברחבי העולם, בעיקר באמצעות לוויינים. בנוסף, פועלת החברה בתחום הדאטה, תוך שהיא מפיצה אינטרנט בין היתר לפלטפורמות ניידות כמו מטוסים ואוניות ופלטפורמות נייחות כמו אסדות קידוח. בהתאם למגמה העולמית, הכנסות החברה סובלות בשנים האחרונות מירידה חדה לאור המעבר מטכנולוגיית לוויין לאינטרנט והגברת התחרות בתחום שידורי הווידאו.

ב-2016 רכשה SES את אר.אר מדיה הישראלית תמורת 242 מיליון דולר, וכיום פועלת השלוחה בישראל מעמק האלה. בשנה האחרונה הצהירה החברה, המעסיקה כ-2,000 עובדים בעולם, כי בכוונתה לבחון אפיקי התייעלות בכלל שלוחותיה, ביניהן בישראל. הכנסות החברה ב-2020 עמדו על 1.867 מיליארד יורו. הרווח הנקי המתואם עמד על 208 מיליון יורו. שווי השוק של החברה עומד כיום על 3.12 מיליארד יורו.

ממשה פרץ, יו"ר ועד העובדים, נמסר: "אנו בתהליך משא ומתן מול ההנהלה".

מ-SES נמסר: "תעשיית הווידאו עוברת שינויים משמעותיים ככל שמגמות ודרישות הלקוחות מתמקדות יותר ויותר בפעילות מקוונת. שינויים אלה מחייבים את החברה להתאים את יכולות השרות שלה לדרישות אלה. ב-2020 הודיעה SES לשוק על מדיניותה המוצהרת להתמקדות והתייעלות על בסיס כלל פעילותה העולמית. כתוצאה מכך, החברה מבצעת הערכה ועדכון למגוון המוצרים והשירותים שלה, בהתאם לדרישות והמגמות בשוק ובהתאמה לתוכניותיה האסטרטגיות וליכולת להשיג יעדי רווחיות לטווח ארוך. מרכז התפעול של החברה בעמק האלה ממשיך להוות מרכיב חיוני בתשתית השירות העולמית של החברה ובמרכיב השרות והיישום ללקוחותינו".

 

לווין, צילום: שאטרסטוק לווין | צילום: שאטרסטוק לווין, צילום: שאטרסטוק

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות