אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל מגדל לדירקטוריון: "קבלו החלטה מהירה. אני והיו"ר לא יכולים להמשיך יחד" צילום: אוראל כהן, רמי זרניגר

בלעדי לכלכליסט

מנכ"ל מגדל לדירקטוריון: "קבלו החלטה מהירה. אני והיו"ר לא יכולים להמשיך יחד"

רן עוז אמר את הדברים בדיון של הדירקטוריון והדגיש כי הגיע עם היו"ר רוזן "למצב של חוסר אמון מוחלט"; לפני כן שיגרו 12 חברי ההנהלה הבכירה של חברת הביטוח מגדל, מכתב תמיכה בלתי מסויגת לדירקטוריון החברה במנכ"ל עוז; בתום ישיבה סוערת שנמשכה כ-6 שעות החליט הדירקטוריון לאפשר לשניים להגיע לפשרה בתוך 48 שעות

07.03.2021, 18:06 | גולן חזני

מנכ"ל חברת הביטוח מגדל, רן עוז, נשא נאום היום (א') דרמטי בפני דירקטוריון החברה. לכלכליסט נודע כי עוז אמר לדירקטוריום: "הגענו למצב של חוסר אמון מוחלט בינינו (הכוונה למוטי רוזן יו"ר החברה), ואתם צריכים לקבל החלטה מהירה מי משנינו ימשיך בתפקידו. החברה נפגעת מהאירועים".

קראו עוד בכלכליסט

דבריו של עוז באו לאחר שהגיע לעימות קשה עם רוזן שנכנס לתפקידו לפני חודשיים. רוזן האשים את עוז בסילוף דברים, ואילו עוז האשים את רוזן בהפרה בוטה של כללי ממשל תאגידי והשלטת טרור בחברה.

בתום ישיבה סוערת שנמשכה כ-6 שעות החליט הדירקטוריון לאפשר לשניים להגיע לפשרה בתוך 48 שעות.

לאחר שכלכליסט חשף את חילופי הדברים הבוטים במכתבים שהחליפו השניים בשבוע שעבר, ההערכות היו שרק אחד מהם יוכל להישאר בחברה.

עוז נשאל בידי הדירקטורים אם ניתן לגשר ביניהם ואם הוא מוכן לנסות לעבוד עם רוזן. עוז השיב שלא: "אתם צריכים להחליט מי משנינו נשאר ומוביל את החברה. אין אמון בינינו". המשמעות היא שאם הדירקטוריון יחליט שרוזן נשאר, עוז יעזוב.

מימין: מוטי רוזן יו"ר מגדל והמנכ"ל רן עוז, צילום: אוראל כהן, רמי זרניגר מימין: מוטי רוזן יו"ר מגדל והמנכ"ל רן עוז | צילום: אוראל כהן, רמי זרניגר מימין: מוטי רוזן יו"ר מגדל והמנכ"ל רן עוז, צילום: אוראל כהן, רמי זרניגר

לפני הישיבה שיגרו 12 חברי ההנהלה הבכירה של חברת הביטוח מגדל, מכתב תמיכה בלתי מסויגת לדירקטוריון החברה במנכ"ל עוז.

המכתב הועבר בתחילת ישיבת הדירקטוריון אל רוזן ששימש כיו"ר הישיבה. רוזן לא חילק אותו לדירקטורים, והם קיבלו אותו רק בהפסקה בדיון. עוז ורוזן לא חזרו לישיבה לבקשת הדירקטורים שטענו כי מדובר בדיון שנוגע לשניהם אישית והם מצויים בניגוד עניינים.

במכתב ציינו חברי ההנלה הבכירה במגדל כי בשנה וחצי האחרונות מאז מינויו של עוז למנכ"ל נושבת רוח חדשה בחברה, שהביאה ליציבות ניהולית ותחושת שותפות עמודה. "שותפות זו היא שהביאה למסלול של שינוי שנותן אותותיו בהישגים העסקיים וביחס הרגולטור, הסוכנים והלקוחות", כתבו המנהלים שביקשו לסיוע מהדירקטורים "למצוא את הדרך להאיר את היציבות הניהולית ולא לפגוע בחברה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות