אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ספורט הוא המתנה הכי טובה שאנחנו יכולות לתת לעצמנו

דעה

ספורט הוא המתנה הכי טובה שאנחנו יכולות לתת לעצמנו

לכבוד יום האישה הבינלאומי משי רוזנפלד (21), אלופת אירופה בג'יו ג'יטסו, מספרת איך הספורט תרם לה כאדם ואיך בעידן הנוכחי הוא הדרך של נשים לקחת שליטה על החיים שלהן

08.03.2021, 08:54 | משי רוזנפלד

כל 21 שנות חיי עסקתי בספורט, הייתי בתנועה והזזתי את הגוף. אם זה בקרקס אווירי או ג'יוג'יטסו, ענף בו אני מתחרה מאז שאני נערה.

הג'יוג'יטסו הוא אומנות לחימה בעיקר על הקרקע, ספורט מאוד תנועתי וטכני. לא סתם הוא זכה לכינוי "השחמט של אומנויות לחימה". הוא מקנה יכולות של הגנה עצמית מפתח את הגוף ומאוד טכני ומחשבתי. אך מלבד ליכולות הפיזיות והתנועתיות שקיבלתי מהספורט, הוא נתן לי הרבה מעבר.

משי רוזנפלד אלופת אירופה בג משי רוזנפלד אלופת אירופה בג'יו ג'יטסו משי רוזנפלד אלופת אירופה בג

הספורט בנה חלק גדול מהאישיות שלי. הוא נתן ביטחון בעצמי ובגוף שלי, ביכולות שלי וכלים לחיים.

הספורט הוא המקום השקט שלי. גם כאשר אני מתאמנת עם אנשים אחרים אני מתמקדת בעצמי, בגוף שלי ובתנועה שלי. כאישה זה עוד יותר חשוב.

יהיו שיטענו שכיום נשים בספורט זה משהו טריוויאלי וברור מאליו, אבל אנחנו ממש עוד לא שם. היום, במיוחד בעידן רשתות החברתיות בו דימוי גוף הוא נושא מרכזי, חשוב שנשים יאמינו בעצמן ובגופן. בעידן בו הטרדות ואלימות כלפי נשים ממש לא חלפו מהעולם, זה חשוב עוד יותר שכל אישה תדע ותוכל להגן על עצמה, שתהיי מספיק חזקה - ולא לא רק פיזית אלא גם מנטלית. בעידן בו החפצת גוף האישה נעשית באופן תמידי ובלתי סופי ברשתות ובתקשורת, המקום של הספורט תורם לבניית גוף האישה כגורם מעצים שנתון לשליטתנו ולא כאובייקט מיני ופאסיבי.

כאשר התחלתי להתאמן היו סביבי בנות בודדות בלבד, היום יש לנו קבוצת נשים מלאה שלא מפסיקה לצמוח ולגדול וגם הן מתגאות בעצמן כל אימון מחדש, מחזקות את עצמן ואת הביטחון העצמי שלהן.

בשבילי להיות ספורטאית תחרותית זה אומר להקדיש את כולי לספורט, לתחרות, לשים את הלב על המזרון ולא לוותר גם ברגעים הכי קשים, לשים את הספורט והתחרויות בראש סדר העדיפויות שלך, גם אם זה אומר לוותר על אירועים חברתיים ולהקריב רגעים עם חברים. זה להקפיד על תזונה נכונה, לישון מוקדם ולהתכונן לאימונים בהתאם. להיות ספורטאית תחרותית זו עבודה 24/7. זה לדעת להתמודד עם הפסדים והשפלות אבל גם עם ניצחונות ואופוריה. זה לדעת לצמוח וללמוד מכל תחרות ואימון.

כספורטאית תחרותית התמודדתי עם הרבה לחץ, באינטנסיביות של מחנה אימונים לפני התחרות ובתחרות עצמה, ההתמודדות הזאת תרמה לי להביא את הלחץ למקום החיובי לדעת לתפעל אותו ולנתב אותו גם לחיי היומיום שלי - ממבחנים בלימודים ועד אתגרים קטנים וגדולים של היום-יום. הלחץ לא יכול להשפיע עליי לרעה ואפילו תורם לי להביא את היכולות - הלא ספורטיביות שלי - לקצה.

היום אני יודעת להגיד שהמתנה הכי טובה שאנחנו יכולות לתת לעצמנו היא ספורט תחרותי. כמה פעמים בשבוע בכל סוג ספורט שרק נבחר, שאנחנו מקדישות זמן לעצמנו, מתעסקות בנו ובונות עצמנו. לוקחות הפסקה מהיום הארוך, נותנות לראש להירגע ומפעילות את הגוף, השרירים זזות ומתחברות לעצמנו.

הכותבת היא ספורטאית בנבחרת ישראל בג'יוג'יטסו, ענף הספורט הפועל בישראל תחת התאחדות "אילת". אלופת אירופה בבוגרות, מקום 3 באליפות עולם לבוגרות ואלופת עולם עד גילאי 21

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות