אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הראל ומיטב דש אוסרות על עובדים שלא התחסנו להגיע לעבודה צילום: אוראל כהן

הראל ומיטב דש אוסרות על עובדים שלא התחסנו להגיע לעבודה

לפי ההודעה, הכניסה למשרדי שתי החברות תתאפשר רק בהצגת התו הירוק, תעודת חיסון, תעודת מחלים או אישור בריאותי על אי יכולת להתחסן. עד כה אימצו שני מוסדיים בלבד מדיניות אקטיבית זו. לפי ההערכות בענף, הסיבה היא ככל הנראה החשש מעימות עם ועדי עובדים

08.03.2021, 14:15 | אלמוג עזר
המוסדיים מתאימים את עצמם למציאות החדשה של הקורונה והחזרה לשגרה. ל"כלכליסט" נודע כי חברת הביטוח הראל ובית ההשקעות מיטב דש הודיעו לעובדים שאינם מחוסנים שלא להגיע למשרדי החברות, אלא אם יש בידיהם בדיקת קורונה שלילית, עדכנית ל-72 שעות לפני ההגעה.

קראו עוד בכלכליסט

לפי ההודעה, הכניסה למשרדי שתי החברות תתאפשר רק בהצגת התו הירוק, תעודת חיסון, תעודת מחלים או אישור בריאותי (על אי-יכולת להתחסן). מי שבחר שלא להתחסן יוכל להגיע למשרדים רק בהצגת תעודת בדיקת קורונה שלילית בעלת תוקף של פחות מ-72 שעות. החלטת החברות נוגעת גם למבקרים, כך שלא יתקבלו אנשים שאינם מחוסנים במשרדי החברות. עוד נודע כי עובדים שלא יגיעו למשרדי הראל יעבדו מהבית.

יאיר המבורגר יו"ר קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, צילום: מיה כרמי-דרור יאיר המבורגר יו"ר קבוצת הראל ביטוח ופיננסים | צילום: מיה כרמי-דרור יאיר המבורגר יו"ר קבוצת הראל ביטוח ופיננסים, צילום: מיה כרמי-דרור

הראל מעסיקה 4,800 עובדים, חברת הביטוח עם כמות העובדים השלישית בגודלה בענף הביטוח (שנייה רק למגדל שעסיקה כ-5,300 עובדים). מיטב דש מעסיקה כ-1,000 עובדים. הבוקר דווח ב"כלכליסט" כי גם השוק הריאלי מעודד את עובדיו להתחסן. אסם, בזק, פרטנר, סלקום ויוניליוור הן בין החברות שידרשו מעובדיהן להציג תעודת מתחסן או בדיקת קורונה שלילית בהגעה לעבודה.

עד כה, כאמור, אימצו שני מוסדיים בלבד מדיניות אקטיבית בנוגע להחלטת העובדים בחברה להתחסן או שלא להתחסן. לפי בכירים בענף הביטוח, הסיבה לכך ככל הנראה היא החשש של שאר החברות מהתחזקותם של הוועדים בענף בשנים האחרונות (שכללה התאגדויות במגדל, מנורה מבטחים, הפניקס, שירביט, שלמה חברה לביטוח, AIG, כלל ביטוח ואיילון). התאגדות עובדים עשויה למנוע הרחקת עובדים ממשרדי החברה על רקע אפליה בין עובד לעובד. במיטב דש מציינים כי ההחלטה התקבלה בשיתוף עם ועד העובדים בחברה.

בביטוח ישיר נעשה בשנה שעברה ניסיון ליצור ועד עובדים על ידי ההסתדרות, אך עד כה ללא הצלחה. בתוך כך מהחברה מסרו לגבי מדיניות החיסונים כי החברה מודדת את היקף החיסונים של עובדיה (כמחוסנים פעמיים) ואת היקף המחלימים, וההנהלה תגבש את מדיניותה בהתאם לתוצאות.

צבי סטפק מייסד ובעלים משותף מיטב דש, צילום: אוראל כהן צבי סטפק מייסד ובעלים משותף מיטב דש | צילום: אוראל כהן צבי סטפק מייסד ובעלים משותף מיטב דש, צילום: אוראל כהן

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות