אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
למכירה: היצירה שהקדיש בנקסי לעובדי בתי החולים במגפה צילום: איי פי

למכירה: היצירה שהקדיש בנקסי לעובדי בתי החולים במגפה

הציור שנתלה בבית חולים בסאות'המפטון בבריטניה, מתאר ילד שמשחק בבובת אחות כגיבורת-על. היוצר מקווה למכור אותו ב-3 מיליון פאונד אותם הבטיח להעביר כתרומה לארגון הבריאות הציבורי באנגליה

08.03.2021, 16:22 | חדשות חוץ

אמן  ציורי הרחוב האנונימי בנקסי (Banksy) מוציא למכירה פומבית את היצירה שהקדיש לצוותים הרפואיים המתמודדים עם המגפה. היוצר, שמקווה לגייס 3 מיליון פאונד, יעביר את הסכום כתרומה לארגון הבריאות הציבורי באנגליה, ה-NHS.

הציור המכונה 'Game Change' הוא של ילד המניף בידו בובת אחות גיבורת-על, עם מסכה על פניה, מול הזנחת בובות ספיידרמן ובאטמן שהושלכו לפח שלצידו.

בנקסי הציב את התמונה על קיר טרקלין בית החולים בסאות'המפטון, בסמוך לכניסה לחדר מיון. הצבת הציור נעשתה בתיאום עם הנהלת בית החולים בגל הראשון של המגפה, בתחילת חודש מאי בשנה שעברה.

כבר בעת ההצבה יצאה הודעה כי הציור יוצא למכירה לטובת תרומה ל-NHS. בשעתו פורסם כי היא תצא לפועל במהלך הסתיו. בסופו של דבר המכירה נדחתה, ועתה יצאה הודעה על המועד.   

הציור שמוצע במכירה פומבית. מחווה לעובדי מערכת הביראות, ציור: Banksy הציור שמוצע במכירה פומבית. מחווה לעובדי מערכת הביראות | ציור: Banksy הציור שמוצע במכירה פומבית. מחווה לעובדי מערכת הביראות, ציור: Banksy

מדובר ביצירה גדולה למדי, שמידותיה מטר על מטר וההערכה היא שהציור יימכר בטווח מחירים של 3.5-2.5 מיליון פאונד. ה'Game Change' יוצב בבית המכירות כריסטי'ס בלונדון בין 8 ל-15 במרץ, והמכירה עצמה תתקיים ב-23 במרץ.

בכריסט'יס מסרו כי "הציור מציג תמונה של תקווה", ושמדובר ב"מחווה אישית לאלה שממשיכים להתמודד עם הגל הגואה של המגפה העולמית. Game Changer מוקדש לכל אלה שנלחמו בקו הראשון מול המגיפה בכל העולם".

כאשר הציור נחשף נלווה לו פתק שהותיר בנקסי, שבו נכתב: "תודה על כל מה שאתם עושים. אני מקווה שזה יאיר מעט את המקום, על אף שהצבע הוא רק שחור ולבן". 

מנכ"לית בית החולים האוניברסיטאי בסאות'המפטון פאולה הד (Paula Head) אמרה לאחר חשיפת התמונה במאי 2020 כי "העובדה שבנקסי בחר בנו על מנת להביע הוקרה לתרומה של כולם ב-NHS, בתקופה זו, שאין לה תקדים, היא כבוד עצום".

עוד הוסיפה הד: "תהיה לזה הערכה גדולה מאד מצד כולם בבית החולים, כאשר לאנשים יהיה רגע בחיים העסוקים שלהם לעצור, לחשוב ולהעריך את פיסת האמנות הזו. מדובר גם ללא ספק בהעלאת מורל אדירה לכל העובדים ולכל אלה שבית החולים שלנו יקר להם".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות