אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשמרקט רוכשת מיינות ביתן 10 סניפים ב-210 מיליון שקל צילום: צביקה טישלר

פרשמרקט רוכשת מיינות ביתן 10 סניפים ב-210 מיליון שקל

ביתן ממשיך לממש נכסים: מוכר את הפעילות העסקית ב-10 סניפים, לא כולל מלאי; ההסכם יכלול תנאים מתלים, בהם אישור הממונה על התחרות ואישור הבנקים להסרת השעבודים המוטלים על הסניפים

08.03.2021, 20:31 | נורית קדוש
נחום ביתן ממשיך לממש נכסים לטובת השגת מזומנים: רשת פרשמרקט שבשליטת האחים שלומי ויוסי אמיר, חתמה על מזכר הבנות לרכישת הפעילות העסקית של עשרה סניפים מרשת יינות ביתן, בסכום כולל של כ-210 מיליון שקל, לא כולל מלאי.

קראו עוד בכלכליסט

ההסכם, אם יחתם, יכלול תנאים מתלים ובהם, בין היתר, אישור דירקטוריון החברה, אישור הממונה על התחרות ואישור הבנקים להסרת השעבודים המוטלים על הסניפים.

ההערכות הן כי מדובר בעסקה אחת מתוך כמה עסקאות למכירת סניפים, שצפויות להחתם בימים הקרובים. זאת בניסיון לחלץ את ביתן ממחנק האשראי, שהוביל לכך שהוא עומד לאבד את השליטה ברשת המהווה מפעל חייו.

נחום ביתן על רקע סניף של הרשת, צילום: צביקה טישלר, עמית שעל נחום ביתן על רקע סניף של הרשת | צילום: צביקה טישלר, עמית שעל נחום ביתן על רקע סניף של הרשת, צילום: צביקה טישלר, עמית שעל

מדובר בעסקת ענק, שנחתמת ימים ספורים לאחר שחתם ביתן על מזכר הבנות עם יגאל דמרי וקרן שקד להלוואה להמרה של 150 מיליון שקל לפי שווי חברה של 350 מיליון שקל.

בשלב זה לא ברור האם מדובר בחלופה לעסקה שנחתמה עם השניים, בשל נחיתותה ביחס להצעה שקידם שלמה רודב, יו"ר יינות ביתן, עם קבוצת הפניקס להזרמת 300 מיליון שקל לפי שווי חברה של 150 מיליון שקל.

מאחר שביתן פועל במקביל למכור חבילות סניפים נוספים לגורמים נוספים בשוק קמעונאות המזון, נמנעים הצדדים לחשוף באילו סניפים מדובר ומה היקף המכירות שרשמו בשנה החולפת. עם זאת, הצדדים למדו מניסיון העבר ובחרו סניפים לגביהם לא קיימת התנגדות ידועה של בעלי הנכס להעברת הזכויות. כזכור, בעבר סינדל מוטי בן משה, בעל השליטה ברבוע כחול, מכירת סניפים שהחברה משכירה לביתן, בשל רצונו להעבירם לשימושו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות