אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שיא הציניות: מינוי שר שבועיים לפני הבחירות צילומים: דנה קופל, יריב כץ

דעה

שיא הציניות: מינוי שר שבועיים לפני הבחירות

איתן גינזבורג ממוקם במקום השביעי ברשימת כחול לבן לכנסת. במקום שייפרד מהחיים הפוליטיים לאחר כינון הכנסת החדשה, הוא יקבל משכורת שר של כ־50 אלף שקל בחודש עד להקמת ממשלה חדשה

08.03.2021, 22:33 | צבי זרחיה

ממשלת המעבר רשמה היום עוד שיא של ציניות, כאשר יו"ר כחול לבן בני גנץ ביקש למנות את ח"כ איתן גינזבורג ממפלגתו כשר תקשורת קבוע. גנץ מכהן כממלא מקום שר התקשורת מאז 14 בדצמבר, לאחר שפיטר מהתפקיד את יועז הנדל. אלא ששר יכול לכהן כממלא מקום רק למשך שלושה חודשים ולכן גנץ נאלץ להיפרד מתיק התקשורת.

גנץ גם דרש היום למנות את עצמו כשר משפטים קבוע. בסוף החודש יפוג מינויו כממלא מקום שר המשפטים. אם הוא רוצה להתמנות כשר משפטים קבוע - הרי שצריך היה למנות את עצמו גם כשר תקשורת. 

ח"כ איתן גינזבורג, צילום: יריב כץ ח"כ איתן גינזבורג | צילום: יריב כץ ח"כ איתן גינזבורג, צילום: יריב כץ

ההצעה למנות את גינזבורג שבועיים לפני הבחירות היא הזויה בלשון המעטה. בזמן ממשלת מעבר שר לא יכול לעשות הרבה - ועד שילמד את התפקיד ייתכן שכבר תקום ממשלה חדשה.

גינזבורג ממוקם במקום השביעי ברשימת כחול לבן לכנסת, שנחשב ללא ריאלי בכל הסקרים האחרונים. במקום שייפרד מהחיים הפוליטיים לאחר כינון הכנסת החדשה, גינזבורג יקבל משכורת שר של כ־50 אלף שקל בחודש עד לכינון ממשלה חדשה, בין אם לאחר הבחירות הקרובות או אולי אפילו לאחר בחירות חמישיות בספטמבר.

במקום למנות שר חדש למשרד התקשורת, היה ראוי למנות את גנץ, שכבר מחזיק בתפקיד ומכהן בממשלה. זאת ועוד, לנוכח התפטרותו מהממשלה של זאב אלקין, שר החינוך יואב גלנט מכהן גם כממלא מקום השר להשכלה גבוהה ושר האנרגיה יובל שטייניץ כממלא מקום השר למשאבי המים. זה הגיוני, משום ששני המשרדים הללו הם אגפים שפוצלו ממשרדיהם. נתניהו רוצה למנותם כשרים קבועים גם בתפקידים אלו, אבל נכון לכתיבת שורות אלה כל סבב מינוי השרים נעצר. במצב כזה, מן הראוי לסגור את המשרדים המיותרים הללו ולהיפרד מהמנכ"לים שלהם, שחזרו למשרדי האם. לא ייתכן שהם יפעלו במקביל גם כמנכ"לי החינוך והאנרגיה שמהם פוצלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות