אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ציון דרך עצוב באיטליה: 100 אלף מתים מקורונה צילום: איי אף פי

ציון דרך עצוב באיטליה: 100 אלף מתים מקורונה

איטליה היתה המדינה הראשונה באירופה שבה הקורונה היכתה בצורה קשה. היום, שנה אחרי הסגר הראשון, היא הפכה למדינה השביעית בעולם עם יותר ממאה אלף מתים מהנגיף. "כשהמגפה התחילה לא יכולנו לדמיין את זה", אמר ראש הממשלה החדש בנאום לאומה. במדינה מודאגים מעלייה בתחלואה בגלל הווריאנט הבריטי, ונערכים להטלת הגבלות חדשות

08.03.2021, 23:34 | ynet
איטליה רשמה הערב ציון דרך עגום כשהגיעה ליותר מ-100,000 מתים מקורונה. במדינה מודאגים מהעלייה בתחלואה, בגלל התפשטות הווריאנט הבריטי, ונערכים להגבלות חדשות.

ב-21 בפברואר אשתקד מת מקורונה אנטוניו טרביסאן, בן 78 שגר בעיירה באזור ונציה. אנטוניו, שסבל ממחלות רקע, היה הקורבן הראשון של הנגיף באיטליה. אחרי קרוב לתשעה חודשים הגיעה איטליה ל-50,000 מתים מקורונה, ואחרי עוד שלושה חודשים וחצי הגיעה ל-100,000.

 

 

קראו עוד בכלכליסט

 

איטליה הייתה המדינה הראשונה באירופה שהמגפה היכתה בה בצורה קשה. ב-9 במרץ 2020 הטילה סגר מחמיר כדי לעצור את הנגיף, שנמשך שבעה שבועות והשבית את המשק. היום הודיע משרד הבריאות שביממה האחרונה מתו עוד 318 בני אדם מקורונה, ובכך עלה מספר קורבנות המגפה ל-100,103 בסך הכול – הכי הרבה באירופה אחרי בריטניה. חוץ מאיטליה ובריטניה, רק בעוד חמש מדינות בעולם חצו את רף ה-100,000 מתים מקורונה. המדינות האחרות ברשימה הן ארה"ב, ברזיל, מקסיקו, הודו ורוסיה.

 

בשבוע שעבר הגיע מספר הנדבקים באיטליה ליותר מ-3 מיליון. כאמור, לאחרונה נרשם זינוק בתחלואה במדינה בגלל הווריאנט הבריטי, שנחשב למידבק הרבה יותר מהזן המקורי של הנגיף. בשבוע שעבר עלה מספר הנדבקים השבועי ב-23% והגיע ליותר מ-123,000.

 

בית חולים באיטליה, צילום: איי אף פי בית חולים באיטליה | צילום: איי אף פי בית חולים באיטליה, צילום: איי אף פי

 

 

היום דיווחה איטליה על קרוב ל-14,000 נדבקים חדשים. מספר המאושפזים במחלקות לטיפול נמרץ עלה ל-2,700 חולים. בעקבות העומס במחלקות, והתפשטות הווריאנט הבריטי, הממשלה שוקלת להטיל הגבלות חדשות - כולל הארכת הסגר הלילי, שחל כרגע מ-22:00 עד 05:00, והטלת סגר כללי ברחבי המדינה. למרות שהגבלות חדשות יהיו מכה נוספת לכלכלה - שהגיעה אשתקד למיתון היסטורי - בסקר בסוף השבוע השיבו 44% מהאיטלקים שיתמכו בהגבלות חדשות. שבועיים קודם לכן עמד שיעור התומכים על 30%.

רומא, צילום: איי פי רומא | צילום: איי פי רומא, צילום: איי פי

כרגע מנסה איטליה לעצור את התפשטות הקורונה באמצעות מערכת "רמזור", שכוללת שלוש דרגות של הגבלות בהתאם לתחלואה באותו אזור. מחוז קמפניה בדרום איטליה, שבו נמצאת העיר נאפולי, הפך אתמול לאזור "אדום" ונכנס לסגר בעקבות עלייה בתחלואה.

 

"כשהמגפה התחילה, לא יכולנו לדמיין שאחרי שנה המספר הרשמי של המתים יהיה על הסף הנורא של 100,000", אמר ראש הממשלה החדש מריו דראגי. בנאום מוקלט, שהיה ההצהרה הפומבית הראשונה שלו מאז שנכנס לתפקיד, אמר דראגי לאיטלקים: "עדיין לא ניצחנו את המגפה, אבל עם האצת מבצע החיסונים אנחנו יכולים לראות את היציאה".

 

כמו מדינות רבות אחרות באיחוד האירופי, גם באיטליה מבצע החיסונים לקורונה החל בצורה מקרטעת למדי. איטליה, שבה חיים יותר מ-60 מיליון תושבים, רוצה ש-50 מיליון אזרחים יהיו מחוסנים עד סוף יולי. היא תצטרך להשקיע מאמצים גדולים כדי לעמוד ביעד: כרגע מספר האיטלקים שקיבלו את שתי מנות החיסון עומד על 1.65 מיליון בלבד.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות